28 شهریور 1400

نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان

با مطالعه نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان خودتان را برای یک چالش سخت در این کشور آماده کنید. تحصیل پزشکی در آلمان کاملا رقابتی است.

تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان هم متقاضیان زیادی دارد و هم آرزوی بسیاری از دانشجویان از سرتاسر جهان است. دانشجویانی که قصد تحصیل رشته پزشکی در آلمان را دارند، باید در یک امتحان ورودی شرکت کنند. امتحان ورودی پزشکی آلمان مرحله ای حساس برای آغاز یک دوره تحصیلی ایده آل است.

 

تحصیل پزشکی در آلمان + نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان تحت مقررات فدرال کاملا تنظیم شده است. بنابراین، فارغ از اینکه کدام دانشگاه را برای تحصیل پزشکی در آلمان انتخاب می کنید، می توانید ساختار دوره مشابه و مراحل یکسان آموزش را انتظار داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک پزشک در آلمان کار کنید. تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان 6 سال طول می کشد و در این سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد ادغام نمی شود. بنابراین، این رشته با بیشتر دوره های ارائه شده توسط دانشگاه های آلمان متفاوت است. در نهایت پس از تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان با آزمون دولتی Staatsexamen  می توانید به عنوان یک پزشک در این کشور کار کنید. توجه داشته باشید که آموزش پزشکی در آلمان می تواند به طور مستقیم پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان انجام شود. برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، این امر پس از اتمام کالج (Studienkolleg) در آلمان امکانپذیر خواهد بود.

 

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان و نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان به طور مستقیم

اگر بدون شرکت در دوره های کالج پزشکی در آلمان قصد تحصیل این رشته را دارید، باید در کنکور قبول شده باشید. دانشجویانی که در کنکور پزشکی قبول شده اند یا چندین ترم را در دانشگاه های کشور خودشان تحصیل کرده اند، می توانند به طور مستقیم برای آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های آلمان شرکت کنند. نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان می تواند در این زمینه بسیار کمک کند. به طور معمول آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی آلمان شامل دروسی است که دانشجویان در دبیرستان گذرانده اند. دروس آزمون پزشکی آلمان شامل دروس پایه مانند زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات است. هنگامی که برای دانشگاه پزشکی موردنظر خود در آلمان درخواست دهید، پیش از ارسال پذیرش تحصیلی باید آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارید. برای تحصیل پزشکی در آلمان، موفقیت در این آزمون الزامی است.

 

تحصیل پزشکی در آلمان از طریق کالج

بیشتر متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان باید در دوره های کالج شرکت کنند. انواع دوره های کالج در آلمان در دسترس دانشجویان قرار دارند. دانشجویان متقاضی رشته پزشکی باید دوره کالج های M-Course آلمان را پشت سر بگذارند. بسیاری از دانشجویان ایرانی که مدرک دیپلم دریافت کرده اند نیز باید یک سال در دوره کالج پزشکی آلمان تحصیل کنند. با گذراندن این دوره یک ساله واجد شرایط شرکت در آزمون FSP خواهید شد. با موفقیت در این آزمون آماده حضور در دانشگاه های پزشکی آلمان خواهید شد.

کالج M-course آلمان

کالج های پزشکی آلمان یک دوره آمادگی خاص برای دانشجویانی است که می‌خواهند تحصیل در آلمان در رشته های علوم طبیعی یا پزشکی را انتخاب کنند. کالج M-course دانشجویان را برای پذیرش در رشته های پزشکی، بیولوژی، علوم تغذیه، دندانپزشکی، میکروبیولوژی، عدامپزشکی، بیوشیمی، داروسازی و غیره آماده می‌کند. البته دوره M-course به عنوان یک دوره آمادگی برای دیگر رشته های علمی نیز کاربرد دارد.

وره M-course شامل 28 درس در طول هفته است و هر درس حدود 45 دقیقه زمان می‌برد. همچنین در دوره M-course دروس آلمانی با 12 درس در هفته، بیولوژی با 6 درس در هفته، شیمی با 6 درس در هفته و فیزیک نیز به همین ترتیب ارائه می‌شود. در پایان دوره M-course، یک امتحان نهایی از دانش آموزان گرفته خواهد شد که به دو بخش شفاهی و کتبی تقسیم می‌شود. امتحان کتبی شامل دروس آلمانی، بیولوژی و فیزیک است. دانشجویان باید امتحان شیمی را به صورت شفاهی بدهند. امتحان کتبی در دروس فیزیک یا ریاضیات  180 دقیقه و بیولوژی یا شیمی 180 دقیقه (سه ساعت) زمان خواهد برد. همچنین زمان امتحان کتبی دروس آلمانی نیز 240 دقیقه (4 ساعت) است. با مطالعه نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان از طریق کالج می توانید موفقیت خود را دو چندان کنید.

 

مدارک مورد نیاز تحصیل پزشکی در آلمان

مدرک دیپلم

به طور حتم مدرک دیپلم مهمترین مدرک برای تحصیل پزشکی در آلمان است. توجه داشته باشید که مدرک دیپلم ما معادل مدرک دیپلم یا همان Abitur آلمان نیست. از این رو دانشجویان باید یک سال را در کالج های آلمان تحصیل کنند. همچنین برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان معدل بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان با معدل بالا و سابقه تحصیلی درخشان شانس زیادی برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان دارند. دانشگاه های رایگان پزشکی در آلمان باعث شده اند که تحصیل در این رشته کاملا رقابتی باشد.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان تنها با دانستن زبان آلمانی امکان پذیر است. رشته های پزشکی در آلمان فقط به زبان آلمانی تدریس می شوند و نیاز به تعامل با بیماران به این زبان دارد. برای پذیرش پزشکی در آلمان، غلب مدرک زبان C1  مورد نیاز است. اما تحصیل در برخی از رشته ها نیز با B2  آلمانی امکانپذیر است. امتحان ورودی دانشگاه های پزشکی آلمان نیز فقط به زبان آلمانی ارائه می شود. باز هم تاکید می کنیم که مطالعه نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان در این زمینه بسیار کمک کننده است.

 

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشگاه هایدلبرگ: دانشگاه هایدلبرگ با داشتن 6 دهه قدمت در آموزش و تحقیقات، یک گروه پزشکی عالی دارد.

دانشگاه فنی آخن: دانشگاه  فنی آخن در سال 1966 تاسیس شد و میزبان 9 دانشکده مختلف است که یک گروه استثنایی پزشکی در آنها فعالیت می کند.

دانشگاه لوبک: دانشکده پزشکی لوبک شهرت خود در تحقیقات و مختلف و مبارزه با بیماری های قرن 21 به دست آورده است.

دانشگاه مگدبورگ: به دنبال ادغام دانشگاه فنی، کالج تربیت معلم و دانشکده پزشکی در سال 1993 ، دانشگاه مگدبورگ یکی از جوان ترین دانشگاه های ایالتی آلمان شکل گرفت.

دانشگاه مونستر: دانشگاه مونستر در سال 1780 تاسیس شد و 250 رشته مختلف تحصیلی را ارائه می دهد.

دانشگاه وُرزبورگ: دانشگاه دیگری که برای تحصیل پزشکی در آلمان به شما معرفی می کنیم، دانشگاه ورزبورگ است.

دانشگاه  توبینگن: دانشگاه توبینگن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کلاسیک است که در یک شهر دانشگاهی واقع شده است. این دانشگاه به دلیل موفقیت در پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی در سطح بین المللی شناخته شده است.

دانشگاه فرایبورگ: دانشگاه فرایبورگ با توجهبه سابقه طولانی آموزشی خود بدون شک یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی بسیار موفق عمل کرده است.

 

نمونه سوالات آزمون ورودی پزشکی آلمان

FSP_Pruefungsbeispiel_Deutsch

FSP_Pruefungsbeispiel_Geschichte (1)

FSP_Pruefungsbeispiel_Biologie

FSP_Pruefungsbeispiel_DeutscheLiteratur

FSP_Pruefungsbeispiel_Chemie_M-Kurs

Klausurbeispiel_English_Untersemester

FSP_Pruefungsbeispiel_Englisch

FSP_Pruefungsbeispiel_Physik_M-Kurs

FSP_Pruefungsbeispiele_Sozialkunde

FSP_Mathe_M-Kurs

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*