16 شهریور 1400

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان را برای تحصیل در این رشته پرطرفدار انتخاب کنید.تحصیل در آلمان به‌ویژه در رشته‌های پزشکی انتخابی ایده‌آل است.

دانشگاه های پزشکی در آلمان متعدد هستند و آموزش عالی ارائه می دهند. دانشگاه های برتر پزشکی آلمان در کنار مزایای مانند تحصیل رایگان در آلمان، امنیت و مدرنیته، هزینه های مقرون به صرفه زندگی و بازار کار ایده آل مزایای تحصیل در این کشور محسوب می‌شوند. با 10 دانشگاه برتر تحصیل پزشکی در آلمان آشنا شوید.

 

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان کدامند؟

دانشگاه هایدلبرگ

بدون شک یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در آلمان دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University) است. این دانشگاه با 6 دهه قدمت در آموزش و تحقیقات، یک گروه پزشکی عالی دارد. هدف این بخش غلبه بر چالش های پزشکی قرن 21 در منطقه و حتی فراتر از آن است. دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان بر تحقیق و پشتیبانی و ترویج دستورالعمل های تحقیقاتی و غلبه بر چالش ها تاکید دارد. امروزه، این دانشگاه یک محیط سرزنده و تعاملی است که از موسسات تحقیقاتی معتبر بین المللی تشکیل شده و دانشجویان سراسر جهان را به خود جلب می کند.

 

دانشگاه Rwth  آخن

دانشگاه Rwth آخن (Rwth Aachen University) در سال 1966 تاسیس شد. این دانشگاه دارای 9 دانشکده مختلف است که یک گروه استثنایی پزشکی در آن فعالیت می کند. دانشگاه پزشکی آخن چندین کلینیک تخصصی، موسسه نظری و بالینی و امکانات تحقیقاتی، سالن های سخنرانی، مدارس تخصصی پزشکی و سایر امکانات لازم برای یک بیمارستان مناسب را دارد. تقریبا 2700 دانشجو در دانشکده پزشکی Rwth آخن تحصیل می کنند.

 

دانشگاه لوبک از برترین دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشگاه لوبک (Lübeck University) در فهرست برترین دانشگاه های پزشکی آلمان قرار گرفته است. دانشکده پزشکی لوبک شهرت خود در تحقیقات مختلف و مبارزه با بیماری های قرن 21 به دست آورده است. به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان، این دانشگاه تمرکز زیادی روی بخش هایی مانند 1) عفونت و التهاب، 2) مغز، رفتار و متابولیسم، 3) ژنتیک پزشکی و 4) فناوری های زیست پزشکی دارد. این دانشکده پزشکی آلمان از استانداردهای برتری برخوردار است.

دانشجویان در دانشگاه لوبک مهارت های زیر را کسب می کنند:

– دانش فنی مورد نیاز برای آینده

– توانایی ها و مهارت های عملی

– کار علمی

– مهارت های اجتماعی و اخلاقی

 

دانشگاه ویتن / هردک

دانشگاه ویتن / هردک (Witten/Herdecke University) از قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی آلمان است. این دانشگاه که در سال 1983 تاسیس شد، بسیار معتبر شناخته می شود. حدود 1200 دانشجوی کارشناسی پزشکی، علوم پرستاری، دندانپزشکی، اقتصاد، فلسفه و فرهنگ تحصیل در این دانشگاه تحصیل می کنند. برای اخذ پذیرش از این دانشگاه پزشکی در آلمان، دانشجویان باید در یک مصاحبه شرکت کنند. در طول مصاحبه آنها باید توضیح دهند که چرا یک رشته خاص را انتخاب کرده اند. همانطور که گفته شد، ویتن/هردک یک دانشگاه خصوصی در آلمان است، بنابراین باید شهریه پرداخت کنید. تنها دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هستند. با این وجود دانشجویان بین المللی همیشه می توانند برای کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان اقدام کنند.

 

دانشگاه ماگدبورگ

به دنبال ادغام دانشگاه فنی، کالج تربیت معلم و دانشکده پزشکی در سال 1993 ، دانشگاه ماگدبورگ یکی از جوان ترین دانشگاه های ایالتی آلمان شکل گرفت. دانشکده پزشکی ماگدبورگ حدود 1300 متخصص آموزش دیده در زمینه مقابله با تعداد زیادی از بیماری های جدی در منطقه زاکسن فراهم می کند. تاکید ویژه ای بر همکاری نزدیک بین کادر آموزشی و دانشجویان در این دانشگاه وجود دارد. حدود یک سال، این موسسه میزبان حدود 45000 بیمار بستری و تعداد زیادی بیمار دیگر در داخل و خارج از مرکز است. به همین دلیل است که این موسسه آموزش پزشکی عالی را برای دانشجویان مشتاق به تحصیل پزشکی در آلمان ارائه می دهد.

 

دانشگاه مونستر، در فهرست بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشگاه مونستر (Mϋnster University) یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته پزشکی است. این دانشگاه که در سال 1780 تاسیس شد، 250 رشته مختلف تحصیلی را ارائه می دهد. این دانشگاه کارکنان برجسته متشکل از 5000 متخصص حرفه‌ای و 37000 دانشجو دارد. علاوه بر این، حدود 400 قرارداد همکاری با موسسات دانشگاهی مختلف در سراسر جهان امضا کرده است. اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارید، دانشگاه مونستر می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

 

دانشگاه وُرزبورگ

دانشگاه دیگری که برای تحصیل پزشکی در آلمان به شما معرفی می کنیم، دانشگاه ورزبورگ (Würzburg University) است. این دانشگاه بیش از 4 دهه پیش توسط شاهزاده ماکسیمیلیان جوزف تاسیس شد. امکانات دپارتمان دانشگاه و موسسات دیگر آن همگی در شهر قدیمی واقع شده اند. این دانشگاه پزشکی معتبر در آلمان دارای یک کتابخانه مدرن، یک پردیس هنری جدید لیبرال و چندین موسسه تحقیقاتی است. 25000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که حدود 1000 دانشجوی آن بین المللی هستند.

 

دانشگاه توبینگن

دانشگاه توبینگن (Tϋbingen University) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که در یک شهر دانشجویی قرار دارد. این دانشگاه به دلیل کسب موفقیت در رشته های پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی در سطح بین المللی شناخته شده است. این دانشگاه به ویژه در رشته های پزشکی و شیمی با برخی از برندگان نوبل در ارتباط است. بخش پزشکی این دانشگاه شامل کلینیک، موسسات علمی و امکانات مدرن است که بزرگترین موسسه آموزش پزشکی در منطقه بادن – وورتمبرگ را ایجاد کرده است.

 

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ (Freiburg University) با توجه به سابقه طولانی آموزشی خود بدون شک یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان است. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی بسیار موفق عمل کرده است. این دانشگاه 11 دانشکده دارد و دانشجویان را از سرتاسر جهان به خود جذب کند. مرکز پزشکی فرایبورگ دارای بیش از 10000 متخصص است که از 58000 بیمار مراقبت می کنند. مرکز پزشکی فرایبورگ، علوم پایه و تحقیقات بالینی پیش‌نیاز تحقق جدیدترین تخصص‌ های پزشکی و درمان ها هستند. از این رو، پزشکان این مرکز را به تحقیقات مداوم و جدید تشویق می کند.

 

دانشگاه لایپزیش در میان 10 دانشگاه برتر پزشکی آلمان

دانشگاه لایپزیش (Leipzig University) دومین دانشگاه قدیمی این کشور یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته پزشکی در آلمان نیز است. افراد معروف زیادی دانشجوی این موسسه آموزشی بوده اند. به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان دانشجویانی مانند گوته، نیچه، واگنر و آنگلا مرکل با این دانشگاه لایپزیش ارتباط داشته اند. این دانشگاه با بیش از 3000 دانشجو در رشته پزشکی انسانی و دندانپزشکی با بیمارستان دانشگاه لایپزیش نیز همکاری نزدیک دارد. دانشکده پزشکی به همراه بیمارستان دانشگاه از بزرگترین موسسات پزشکی در ایالت زاکسن آلمان به شمار می رود. این بیمارستان دارای 48 کلینیک و موسسه در پنج بخش جداگانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*