17 اردیبهشت 1400

امتحان ورودی کالج در آلمان

با موفقیت در امتحان ورودی کالج در آلمان می‌توانید وارد کالج شوید. دوره کالج در آلمان شما را برای ورود به دانشگاه آماده می‌کند.
 

همه چیز درباره امتحان ورودی کالج در آلمان

کالج در آلمان

به عنوان یک دانشجو از یک کشور غیراتحادیه اروپا باید مدرک شما موردتایید دانشگاه های آلمان باشد. در غیر این صورت باید تحصیل در کالج های آلمان را انتخاب کنید. انواع دوره های کالج در آلمان با توجه به رشته دانشجویان در دسترس آنها قرار دارد. دوره کالج در آلمان که با نام Studienkolleg شناخته می شود، برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است. یادگیری زبان آلمانی یکی از بخش های اصلی دوره های کالج است. به طور معمول مدرک B1 یا B2 برای تحصیل در دوره کالج آلمان موردنیاز است. با اخذ پذیرش و قبولی در امتحان ورودی کالج در آلمان می توانید دوره یک ساله کالج خود را در این کشور آغاز کنید.

اخذ پذیرش از بهترین کالج های دولتی و رایگان آلمان را به موسسه ما بسپارید.

بسته به رشته تحصیلی دانشجویان انواع کالج در آلمان به شرح زیر است:

– T-Kurs: برای دانشجویان رشته های فنی، ریاضیات، علوم

– M-Kurs: برای دانشجویان رشته پزشکی و زیست شناسی

– W-Kurs: برای دانشجویان رشته های اقتصاد و مدیریت اجرایی

– G-Kurs: برای دانشجویان رشته علوم انسانی، هنر و غیره

 

شرکت در امتحان ورودی کالج در آلمان

برای ورود به دوره های Studienkolleg در آلمان باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید. آزمون ورودی کالج در آلمان دانش شما را در زبان آلمانی و همچنین دروس مرتبط با رشته بررسی می کند. کلاس های آمادگی آزمون و همچنین بررسی نمونه سوالات دوره های قبل این آزمون می تواند به شما کمک کند. به این ترتیب، درصد قبولی خود را افزایش می دهید.

 

آیا آزمون ورودی کالج های آلمان سخت است؟

با موفقیت در آزمون ورودی کالج های آلمان در واقع برای خودتان در این کالج ها یک جا رزرو می کنید. آزمون های ورودی سخت نیستند، اما می تواند برای دانشجویانی که زبان آلمانی خوبی ندارند، چالش برانگیز باشد. بنابراین ارتقای مهارت زبان آلمان یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای تحصیل در کالج های آلمان انجام دهید. علاوه بر زبان، دانشجویان باید مهارت های خود را در ریاضی، فیزیک، شیمی و برخی دروس دیگر بسته به رشته نشان دهد. توجه داشته باشید که تمام دوره های کالج در آلمان به زبان آلمانی هستند. بنابراین امتحان ورودی کالج های آلمان نیز به زبان آلمانی برگزار می شود.

 

چرا کالج های آلمان آزمون ورودی دارند؟

از آنجایی که ظرفیت کالج های آلمان محدود است، پذیرش همه متقاضیان امکانپذیر نیست. از این رو، آزمون ورودی کالج های آلمان تعیین می کند که چه کسی می تواند در دوره کالج شرکت کند. اینکه  در یک دوره کالج پذیرفته شوید یا نه، به نتیجه امتحان ورودی کالج در آلمان بستگی دارد.

 

امتحان ورودی کالج در آلمان شامل چه بخش هایی است؟

بسته به دوره کالج در آلمان ، آزمون ورودی می تواند متفاوت باشد. در ادامه درباره دروس امتحانی کالج های آلمان بیشتر بدانید:

آزمون کالج M-course:

ریاضی، زبان آلمانی، زیست و فیزیک (دروس آزمون می تواند در کالج ها متفاوت باشد).

آزمون کالج W-course:

اقتصاد و زبان آلمانی (دروس آزمون می تواند در کالج ها متفاوت باشد).

آزمون کالج G-course:

زبان انگلیسی، علوم انسانی، زبان آلمانی (دروس آزمون می تواند در کالج ها متفاوت باشد).

آزمون کالج T-course:

ریاضی و زبان آلمانی (دروس آزمون می تواند در کالج ها متفاوت باشد).

 

آزمون زبان آلمانی کالج های آلمان

به طور کلی دانش پایه آلمانی برای این آزمون عبارت است از:

– واژگان زبان عمومی

– تمام زمان های active and passive

– صفت / اسم

– جمله‌واره‌ وابسته

– حروف اضافه

زمان این امتحان 45 دقیقه طول می کشد. نمی توانید از هیچ فرهنگ لغتی استفاده کنید.

 

چگونه در امتحان ورودی کالج های آلمان قبول شویم؟

زبان آلمانی بخش مهم امتحان ورودی کالج های آلمان است. بنابراین سعی کنید تا حد امکان زبان آلمانی خود را تقویت کنید. نمونه سوالات آزمون ورودی کالج های آلمان را می توانید در وب سایت مربوطه پیدا کنید. خودتان را محک بزنید و با آمادگی کامل سرجلسه امتحان حضور پیدا کنید.

موسسه آرمان پارسیان زمرد دوره های آمادگی آزمون ورودی کالج های آلمان را برای علاقه مندان و متقاضیان برگزار می کند. با شرکت در این دوره ها می توانید با آمادگی کامل در آزمون کالج شرکت کنید. موفقیت در آزمون کالج با توجه به اینکه متقاضی برای تحصیل در کالج های آلمان زیاد است، چالش برانگیز شده است. رقابت بالاست و متقاضیان زیاد هستند. اگر می خواهید تحصیل در کالج های آلمان را انتخاب کنید، باید سعی کنید بهترین باشید. کالج های دولتی آلمان رایگان هستند اما گزینه کالج های خصوصی نیز در دسترس دانشجویان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*