14 شهریور 1400

شهر روستوک آلمان

با زندگی دانشجویی در شهر روستوک آلمان بیشتر آشنا شوید؟ هر آنچه باید درباره زندگی در روستوک آلمان را بدانید در این مقاله بخوانید.

معرفی شهر روستوک در آلمان

روستوک کجاست؟

روستوک شهری در شمال آلمان و درست در کنار دریای بالتیک است. روستوک بزرگترین شهر در ایالت مکلنبورگ – وورپومرن است و حدود 20 کیلومتر در امتداد رودخانه وارنو ادامه دارد. این شهر یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده و دانشجویان زیادی را که به آلمان مهاجرت می کنند جذب می کند. یک جامعه بزرگ مهاجرین در روستوک وجود دارد، بنابراین مهاجران در روستوک تنها نخواهند بود. این شهر در طول جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دید، اما مناظر زیبای خود را به گونه حفظ کرده که سالانه میلیون ها نفر را روستوک می‌کشاند.

 

آیا شهر روستوک آلمان مکان مناسبی برای زندگی است؟

روستوک شهری است که سواحل شنی وسیعی را در ساحل دریای بالتیک دارد. یک دانشگاه عالی و فضاهای سبز و پارک های زیاد این شهر بسیار مورد توجه قرار دارد. روستوک یک شهر تاریخی برای تحصیل در آلمان است که قدمت آن به هزاره ها می رسد. همچنین یک مقصد گردشگری محبوب در آلمان به شمار می رود. ویژگی های فوق در میان مزایای دیگر باعث می شود روستوک مکان خوبی برای زندگی دانشجویی در آلمان باشد.

این شهر در ساحل رودخانه ای قرار دارد که به طور مستقیم به دریا می ریزد. از این رو، یکی از زیباترین مکانهای طبیعی آلمان به شمار می رود. روستوک نه تنها یک شهر ایده آل برای تحصیل و گذراندن اوقات فراغت در آلمان است، بلکه یک مرکز اقتصادی با فرصت های شغلی متعدد است.

زندگی در روستوک تفاوت چندانی با سایر شهرهای بزرگ جهان ندارد. برخی از محله ها ایمن تر، تمیزتر، سازماندهی شده و دوستانه تر از سایر مناطق هستند. محله های خوب شهر روستوک آلمان شامل Reutershagen، Stadtmitte ، Südstadt  و  Warnemünde می شود.

 

روستوک یکی از امن ترین شهرهای آلمان

روستوک یکی از امن ترین شهرهای آلمان برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. همه انواع جرایم در روستوک بسیار کم است یا اصلا وجود ندارد. همه ساکنان گزارش می دهند که در بیرون از شهر در طول روز احساس امنیت می کنند، در حالی که 56 درصد از آنها اظهار می کنند که هنگام راه رفتن در شب احساس امنیت می کنند.

 

دانشگاه روستوک یکی از بهترین دانشگاه های آلمان

روستوک مکان بسیار خوبی برای تحصیل در آلمان است. دانشگاه روستوک در سال 1419 تاسیس شد و سومین دانشگاه قدیمی این کشور است. این دانشگاه به دلیل داشتن باغ گیاه شناسی مشهور است. یکی دیگر از موسسات آموزش عالی در شهر روستوک آکادمی موسیقی و تئاتر است که برنامه های تحصیلات تکمیلی را در رشته های مختلف هنری ارائه می دهد. این دانشگاه دارای یک سالن بزرگ اپرا و دو سالن موسیقی است که در طول سال میزبان اجراهای متعدد و کنسرت است. از دیگر موسسات قابل توجه در روستوک می توان به موسسه ماکس پلانک برای تحقیقات جمعیت شناختی و موسسه لایب نیتس اشاره کرد.

 

وسایل حمل و نقل عمومی در روستوک

شهر روستوک آلمان دارای سیستم حمل و نقل عمومی کارآمدی است. همانطور که سیستم حمل و نقل عمومی در آلمان ایده آل است. می توانید با استفاده از ایستگاه مرکزی روستوک (Hauptbahnhof) سوار قطارهای سریع السیر شده و به برلین، هامبورگ، مونیخ و بسیاری دیگر از مقاصد مهم اروپایی بروید. تراموای روستوک همچنین هزاران نفر از ساکنان داخل شهر را جابجا می کند.

روستوک دارای بزرگترین بندر آلمان در دریای بالتیک است که برای حمل و نقل مسافر و محموله به مقاصد مختلف اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. برای سفرهای هوایی، فرودگاه روستوک -لاگ نیز پروازهایی به مقاصد مختلف داخلی و بین المللی ارائه می دهد. علاوه بر این، فرودگاه های کوچکتر و خصوصی در روستوک وجود دارد که به طور مداوم در حال کار هستند.

 

تفریح دانشجویان در روستوک

با وجود دریای بالتیک، سواحل این شهر جایی است که اجتماعی پر جنب و جوش در روستوک را مشاهده خواهید کرد. تفریحاتی مانند شامل شنا، موج سواری و قایقرانی برای دانشجویان بسیار مهیج اسن. همچنین بندر خیره کننده روستوک که محل ملاقات دانشجویان دانشگاه است. بسیاری از فضاهای سبز از جمله پارک ها وجود دارد که مردم می توانند برای پیک نیک و ورزش به آنجا بروند.

 

آیا شهر روستوک آلمان مکان مناسبی برای کار است؟

روستوک مکان خوبی برای کار است. اقتصاد شهر بسیار متنوع است، بنابراین مشاغل زیاد در این منطقه وجود دارد. متوسط ​​حقوق سالانه برای کسی که در روستوک کار می کند 40،773 یورو است که کمی بالاتر از میانگین ملی 37،070 یورو است. بزرگترین صنایع شهر روستوک شامل بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، صنعت خدمات، گردشگری و صنایع دریایی به ویژه کشتی سازی است. کار نیمه وقت دانشجویی در آلمان یکی از مزیت های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در این شهر است. دانشجویان به راحتی می توانند در روستوک کار پیدا کنند.

 

هزینه زندگی در شهر روستوک آلمان

روستوک جزو شهرهای ارزان قیمت آلمان محسوب نمی شود. متوسط ​​اجاره ماهانه خانه با یک اتاق خواب در روستوک 490 یورو است. متوسط ​​اجاره برای خانه با دو اتاق خواب 680 یورو در ماه است. همچنین متوسط ​​اجاره ماهانه برای یک خانه با سه اتاق خواب 830 یورو است. هزینه زندگی در روستوک به ویژه در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ این کشور نسبتا بالا است. غذا و اجاره سهم زیادی از هزینه های زندگی دانشجویی را تشکیل می دهند.

برخی از هزینه های زندگی دانشجویی در شهر روستوک آلمان عبارتند از:

– هزینه یک وعده غذا در یک رستوان ارزانقیمت: 10 یورو

– هزینه غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط: 50 یورو

– شیر یک لیتر: کمتر از یک یورو

– نان یک عدد: تقریبا یک و نیم یورو

– برنج یک کیلو: حدود 2 یورو

– تخم مرغ 12 عدد: حدود 2 یورو

– پنیر محلی یک کیلو: 10 یورو

– بلیط یک طرفه: 2 و نیم یورو

– بلیط ماهانه: 58 یورو

– شهریه باشگاه: ماهانه برای یک نفر 20 یورو

– سینما: هر بلیط حدود 11 یورو

– آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: 290 یورو

– آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر: 675 یورو

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*