3 مرداد 1400

شرایط کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل چگونه است ؟

درباره شرایط کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل و فرصت های بی‌شمار شغلی برای دانشجویان بین‌المللی بیشتر بدانید.

تحصیل در آلمان نه تنها به لحاظ از سیستم آموزشی در این کشور بلکه از فرصت های بی شمار شغلی برای توسعه و رشد در خارج از دانشگاه ایده آل است. کار همراه با تحصیل در آلمان در واقع همان چیزی است که بسیاری از دانشجویان در طول تحصیل انتخاب می کنند. پیدا کردن کار در آلمان با توجه به شرکت های متعدد و کمبود نیروی کار در این کشور نسبتا ساده است. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی همچنین مجاز به کار دانشجویی در آلمان هستند، هرچند باید نیمه وقت کار کنند. در این مقاله درباره شرایط کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل بیشتر بدانید.

 

همه چیز درباره کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل

اگر در یک دانشگاه در آلمان ثبت نام کرده باشید، این کشور به شما امکان می دهد در کنار تحصیل کار کنید. از طرف دیگر، ساعات مجاز کار شما محدود است. در ادامه می توانید اطلاعات مهم مربوط به کار هنگام تحصیل در آلمان را پیدا کنید:

 

شرایط کار دانشجویی هنگام تحصیل در آلمان چگونه است؟

دانشجویان بین المللی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از جمله ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس برای تحصیل در آلمان به این کشور می آیند، مجاز به کار 20 ساعت در هفته در طول ترم هستند. اگرچه دانشجویان این کشورها مجاز به کار بیش از 20 ساعت در هفته هستند، اما این کار توصیه نمی شود. دولت با آنها مانند کارمندان و نه دانشجویان عادی رفتار خواهند کرد. دانشجویانی که از خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می آیند فقط مجاز هستند 120 روز کامل یا 240 نصفه روز در طول سال کار کنند.

 

در کدام مشاغل می توان بیشتر از 120 روز کار کرد؟

تنها در صورتی که مشاغل دانشگاهی داشته باشید، می توانید بیشتر از 120 روز در سال کار کنید. برای نمونه اگر به عنوان دستیار یک استاد کار کنید، قانون 120 روزه در مورد شما اعمال نمی شود. مشاغل دانشگاهی در آلمان هیچ محدودیتی ندارد. اگر می خواهید ساعات بیشتری کار کنید، باید به دفتر ثبت نام خارجی ها اطلاع دهید.

 

انواع مشاغل دانشجویی در آلمان کدام است ؟

هنگام انتخاب کار دانشجویی در آلمان ، یافتن شغل مناسب از نظر موقعیت، حقوق و همچنین شرایط مهم است تا در تحصیل شما هیچ وقفه ای ایجاد نکند.

مشاغل دانشجویی متداولی که می توانید هنگام تحصیل در آلمان پیدا کنید، در ادامه آورده شده است:

دستیار علمی در دانشگاه: یافتن کار در دانشگاه به عنوان دستیار آموزشی / دستیار علمی برای کسانی که آرزوهای علمی دارند راحت خواهد بود. به طور معمول این کارها در آلمان برای پژوهشگران است و معمولا در دانشگاه یا بخش مربوطه تبلیغات مربوط به آن ارائه می شوند.

کار در کافه های آلمان: از دیگر شغل های دانشجویی در آلمان کار در کافه ها یا بارهاست که معمولا بیشترین محبوبیت را در بین دانشجویان دارند. این مشاغل به دانشجویان امکان می دهد معاشرت کرده، ارتباط برقرار کنند و با افراد جدید آشنا شوند.

دستیار تولید: به عنوان دستیار تولید، دانشجویان می‌توانند با چاپ، توزیع مدارک و سایر مسئولیت های مرتبط به طراحان لباس، فیلمبرداران و مدیران کمک کند.

فروشندگی: دانشجویان ممکن است خرده فروشی را نیز انتخاب کنند، با توجه به اینکه این بخش به طور مداوم به دنبال کارمند است.

آنلاین کار کردن : کار نیمه وقت آنلاین در آلمان برای دانشجویان بین المللی در دسترس و راحت است. با این حال، گزینه ها ممکن است محدود باشند.

 

آیا برای دانشجویان انگلیسی زبان در آلمان مشاغلی وجود دارد؟

بله. شما به طور معمول می توانید کار پیدا کنید حتی اگر آلمانی بلد نیستید، اگرچه مهارت آلمانی یک امتیاز مثبت است. با این حال، این امر تا حد زیادی به نوع کار در آلمان بستگی دارد. به این معنی که یافتن شغل بدون صحبت به زبان آلمانی در موقعیتی که نیاز به مهارت ارتباطی یا تعامل با مشتری داشته باشد، کار بسیار دشوارتری خواهد بود.

 

از کجا می توانم کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل پیدا کنم؟

ممکن است بخواهید با آژانس کاریابی منطقه ای (Bundesagentur für Arbeit) شروع کنید. ببینید آیا آنها بخشی از موقعیت های دانشجویی را دارند یا خیر. اگر می خواهید در دانشگاه کار پیدا کنید، باید با دفتر منابع انسانی یا دبیر هیات علمی مشورت کنید.

همچنین می توانید برای کار در آلمان ، تبلیغات روزنامه ها، پرتال های آنلاین مخصوص پیشنهادات شغلی، آژانس های کاریابی (Studentenwerk)  یا حتی تابلوهای اعلانات در کتابخانه ها یا سالن های سخنرانی را بررسی کنید.

 

حقوق کار دانشجویی در آلمان چقدر است ؟

حقوق کار دانشجویی در آلمان و مبلغی که ماهانه کسب خواهید کرد، به موارد مختلفی بستگی دارد. برای مثال، به موقعیت شغلی، منطقه ای که در آن کار می کنید، بخش و همچنین به تخصص شما بستگی دارد. با پولی که از مشاغل غیرحضوری دانشگاهی دریافت می کنید قادر به تامین هزینه های زندگی در آلمان نخواهید بود، اما به شما کمک بسیاری می کند.

همچنین یک محدودیت بر درآمد ماهانه 450 یورو در ماه وجود دارد. به این معنی که اگر بیش از این مبلغ درآمد کسب کنید، باید مالیات استاندارد آلمان را بپردازید. این بدان معناست که هر ماه مبلغ خاصی از حقوق شما کسر می شود که اگر در پایان سال بازگشت مالیاتی را به مقامات مالیاتی ارائه دهید، می توانید آن را پس بگیرید.

درآمد بیش از حد ماهیانه ممکن است بر بیمه درمانی دانشجویان نیز تاثیر بگذارد. بنابراین، در صورت کسب درآمد بیشتر از سقف مجاز ، ملزم به پرداخت هزینه های تامین اجتماعی خواهید بود.

 

بهترین شهرهای آلمان برای کار دانشجویی کدام هستند؟

آلمان تعداد زیادی از شرکت ها را در خود جای داده است که می توانند کارفرمایان احتمالی آینده شما باشند. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در آلمان کم است، بسیاری از مهاجران تنها با هدف یافتن کار در آلمان به این کشور سفر می کنند. اگر می خواهید در یکی از شهرهای زیر تحصیل کنید، شانس پیدا کردن کار دانشجویی در آنجا بسیار زیاد است.

بهترین شهرهای آلمان برای کار عبارتند از:

– برلین

– فرانکفورت

– مونیخ

– اشتوتگارت

– هامبورگ

– کلن

– دوسلدورف

– بن

– لایپزیش

– دارمشتات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*