Help me with homework. Portrait of happy interesting girl with curly hair, working on project, sitting on floor with crossed legs, holding laptop and smiling broadly, freelancing over gray background.

شرایط کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل چگونه است ؟

آیا می دانید شرایط کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل چگونه است ؟ دانشجویان بین المللی نه تنها از سیستم آموزشی در آلمان بلکه از فرصت های بی شمار شغلی برای توسعه و رشد در خارج از دانشگاه نیز بهره مند می شوند. کار همراه با تحصیل در آلمان در واقع همان چیزی است که بسیاری از دانشجویان در طول تحصیل انتخاب می کنند. پیدا کردن کار در آلمان با توجه به شرکت های متعدد و کمبود نیروی کار در این کشور نسبتا ساده است. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی همچنین مجاز به کار دانشجویی در آلمان هستند، هرچند باید نیمه وقت کار کنند. در این مقاله درباره شرایط کار دانشجویی در آلمان در طول تحصیل بیشتر بدانید.

همه چیز درباره کار دانشجویی در آلمان هنگام تحصیل

آیا می توانم هنگام تحصیل در آلمان کار کنم؟

اگر در یک دانشگاه در آلمان ثبت نام کرده باشید، این کشور به شما امکان می دهد در کنار تحصیل کار کنید. از طرف دیگر، ساعات مجاز کار شما محدود است.

شرایط کار دانشجویی هنگام تحصیل در آلمان چگونه است؟

دانشجویان بین المللی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از جمله ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس برای تحصیل در آلمان به این کشور می آیند، مجاز به کار ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم هستند. اگرچه دانشجویان این کشورها مجاز به کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته هستند، اما توصیه نمی شود زیرا دولت با آنها مانند کارمندان و نه دانشجویان عادی رفتار خواهند کرد.

دانشجویانی که از خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می آیند فقط مجاز هستند ۱۲۰ روز کامل یا ۲۴۰ نصفه روز در طول سال کار کنند.

در کدام مشاغل می توان بیشتر از ۱۲۰ روز کار کرد؟

تنها در صورتی که مشاغل دانشگاهی داشته باشید و در یک دانشگاه مشغول به کار شوید، می توانید بیشتر از ۱۲۰ روز در سال کار کنید. برای نمونه اگر به عنوان دستیار یک استاد کار کنید، قانون ۱۲۰ روزه در مورد شما اعمال نمی شود. مشاغل دانشگاهی در آلمان هیچ محدودیتی ندارد. اگر می خواهید ساعات بیشتری کار کنید، باید به دفتر ثبت نام خارجی ها اطلاع دهید.

انواع مشاغل دانشجویی در آلمان کدام است ؟

هنگام انتخاب کار دانشجویی در آلمان ، یافتن شغل مناسب از نظر موقعیت، حقوق و همچنین شرایط مهم است تا در تحصیل شما هیچ وقفه ای ایجاد نکند.

مشاغل دانشجویی متداولی که می توانید هنگام تحصیل در آلمان پیدا کنید، در ادامه آورده شده است:

دستیار علمی در دانشگاه: یافتن کار در دانشگاه به عنوان دستیار آموزشی / دستیار علمی برای کسانی که آرزوهای علمی دارند راحت خواهد بود. به طور معمول این کارها در آلمان برای پژوهشگران است و معمولا در دانشگاه یا بخش مربوطه تبلیغات مربوط به آن ارائه می شوند.

کار در کافه های آلمان: از دیگر شغل های دانشجویی در آلمان کار در کافه ها یا بارهاست که معمولا بیشترین محبوبیت را در بین دانشجویان دارند. این مشاغل به دانشجویان امکان می دهد معاشرت کرده، ارتباط برقرار کنند و با افراد جدید آشنا شوند.

دستیار تولید: به عنوان دستیار تولید ، دانشجویان می توانند با چاپ، توزیع مدارک و سایر مسئولیت های مرتبط به طراحان لباس، فیلمبرداران و مدیران کمک کند.

فروشندگی: دانشجویان ممکن است خرده فروشی را نیز انتخاب کنند، با توجه به اینکه این بخش به طور مداوم به دنبال کارمند است.

–  آنلاین کار کردن : کار نیمه وقت آنلاین در آلمان برای دانشجویان بین المللی در دسترس و راحت است. با این حال، گزینه ها ممکن است محدود باشند.

آیا برای دانشجویان انگلیسی زبان در آلمان مشاغلی وجود دارد؟

بله. شما به طور معمول می توانید کار پیدا کنید حتی اگر آلمانی بلد نیستید، اگرچه مهارت آلمانی یک امتیاز مثبت است. با این حال، این امر تا حد زیادی به نوع کار در آلمان بستگی دارد، به این معنی که یافتن شغل بدون صحبت به زبان آلمانی در موقعیتی که نیاز به مهارت ارتباطی یا تعامل با مشتری داشته باشد، کار بسیار دشوارتری خواهد بود.

از کجا می توانم به عنوان دانشجو در آلمان کار پیدا کنم؟

ممکن است بخواهید با آژانس کاریابی منطقه ای (Bundesagentur für Arbeit) شروع کنید و ببینید آیا آنها بخشی از موقعیت های دانشجویی را دارند یا خیر. اگر می خواهید در دانشگاه کار پیدا کنید، باید با دفتر منابع انسانی یا دبیر هیات علمی مشورت کنید.

همچنین می توانید برای کار در آلمان ، تبلیغات روزنامه ها، پورتال های آنلاین مخصوص پیشنهادات شغلی، آژانس های کاریابی (Studentenwerk)  یا حتی تابلوهای اعلانات در کتابخانه ها یا سالن های سخنرانی را بررسی کنید.

حقوق کار دانشجویی در آلمان چقدر است ؟

حقوق کار دانشجویی در آلمان و مبلغی که ماهانه کسب خواهید کرد به موقعیت شغلی، منطقه ای که در آن کار می کنید، بخش و همچنین به تخصص شما بستگی دارد. باید به خاطر داشته باشید که با پولی که از مشاغل غیرحضوری دانشگاهی دریافت می کنید قادر به تامین هزینه های زندگی در آلمان نخواهید بود، اما به شما کمک بسیاری می کند.

همچنین یک محدودیت بر درآمد ماهانه ۴۵۰ یورو در ماه وجود دارد، به این معنی که اگر بیش از این مبلغ درآمد کسب کنید، باید مالیات استاندارد آلمان را بپردازید. این بدان معناست که هر ماه مبلغ خاصی از حقوق شما کسر می شود که اگر در پایان سال بازگشت مالیاتی را به مقامات مالیاتی ارائه دهید، می توانید آن را پس بگیرید.

 

درآمد بیش از حد ماهیانه ممکن است بر بیمه درمانی دانشجویان نیز تاثیر بگذارد. بنابراین، در صورت کسب درآمد بیشتر از سقف مجاز ، ملزم به پرداخت هزینه های تامین اجتماعی خواهید بود.

بهترین شهرهای آلمان برای یافتن کار دانشجویی کدام هستند؟

آلمان تعداد زیادی از شرکت ها را در خود جای داده است که می توانند کارفرمایان احتمالی آینده شما باشند. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در آلمان کم است، بسیاری از مهاجران تنها با هدف یافتن کار در آلمان به این کشور سفر می کنند. اگر می خواهید در یکی از شهرهای زیر تحصیل کنید، شانس پیدا کردن کار دانشجویی در آنجا بسیار زیاد است.

در اینجا ۱۰ شهر برتر آلمان برای یافتن کار دانشجویی وجود دارد:

– برلین

– فرانکفورت

– مونیخ

– اشتوتگارت

– هامبورگ

– کلن

– دوسلدورف

– بن

– لایپزیش

– دارمشتات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *