19 تیر 1400

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان در سال 2021 چقدر است ؟ این مقاله را بخوانید تا درباره هزینه های زندگی در آلمان اطلاعات کافی کسب کنید.

 

هزینه های زندگی در آلمان در سال 2021 چقدر است ؟

هزینه های زندگی در آلمان نسبتا نسبت به دیگر کشورهای اروپای مقرون به صرفه است. هزینه ماهانه زندگی در آلمان 861 یورو در سال 2021 است. با این مبلغ می توانید هزینه های زندگی در آلمان در سال 2021 را تامین کنید. به طور متوسط، برای پوشش هزینه های زندگی در آلمان به 861 یورو در ماه (حدود 1002 دلار آمریکا) یا 10332 یورو در سال (حدود 12024 دلار آمریکا) نیاز دارید.

هزینه های زندگی در آلمان شامل  هزینه غذا، خانه، صورت حساب ها، لباس و تفریح و سرگرمی است که براساس متوسط اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است. اجاره خانه در آلمان برای دانشجویان بیشترین هزینه زندگی در این کشور است. اگر تحصیل در آلمان انتخاب شماست، بهتر است که درباره هزینه های زندگی در این کشور اطلاعات شفافی داشته باشید. در این مقاله آنچه را که باید درباره هزینه زندگی در آلمان در سال 2021 بدانید، به شما خواهیم گفت.

آیا یک دانشجوی بین المللی هستید که به تازگی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان شده است و آماده ورود به این کشور و ادامه تحصیل و زندگی در آن است؟ وقتی در حال فکر کردن به این موضوع هستید، توجه داشته باشید که مسئولیت شما تنها تحصیل در دانشگاه های آلمان نیست، بلکه باید موارد بسیاری درباره زندگی در این کشور اروپای و مسائلی که پیش رویتان قرار دارد، بدانید.بنابراین داشتن درک درست از زندگی در آلمان می تواند بسیاری از موانع پیش روی شما را برطرف کند.

 

متوسط اجاره خانه در آلمان

متوسط اجاره خانه در آلمان

خب بزرگترین مسئله ای که پیش روی دانشجویان بین المللی در آلمان قرار دارد، اجاره خانه است. اجاره خانه در آلمان بیشترین هزینه دانشجویی در این کشور است. همانطور که انتظار می رود، اجاره خانه دانشجویی در آلمان در خارج از مرکز شهر قیمت های مناسبی دارد و با بودجه دانشجویان متناسب تر است.

همچنین پیشنهاد می کنیم که یک دانشجو به عنوان هم خانه پیدا کنید تا هزینه های اجاره خانه در آلمان را با او شریک شوید. بسیاری از دانشجویان در آلمان ، این کار را انجام می دهند.

 

اجاره خانه در شهرهای بزرگ آلمان گران تر است

هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ آلمان با توجه به بیشتر شدن کرایه خانه بیشتر است. هزینه زندگی در آلمان در شهرهایی مانند مونیخ، هامبورگ، کلن و فرانکفورت گرانتر از شهرهایی مانند لایپزیگ یا کارلسروهه است. با توجه به موقعیت و امکاناتی که از خانه موردنظرتان انتظار دارید، قیمت های اجاره خانه در آلمان گرانتر است.

– اجاره خانه در آلمان در مرکز یک شهر به طور متوسط 700 یورو در ماه است.

– اجاره یک آپارتمان یک خوابه در اطراف یک شهر 500 یورو در ماه است.

– اگر به دنبال یک آپارتمان مبله و بزرگ در نزدیکی مرکز شهر هستید، باید به طور متوسط بین 1000 تا 1500 یورو در ماه بپردازید.

 

متوسط اجاره خانه در برخی از شهرهای آلمان

نام شهرمتوسط اجاره ماهانهنام شهرمتوسط اجاره ماهانه
آخن534 یورودوسلدورف672 یورو
آوگسبورگ613 یوروفرانکفورت868 یورو
برلین795 یوروهامبورگ838 یورو
بوخوم406 یوروهانوفر591 یورو
بن653 یورواینگولشتات708 یورو
برمن560 یورولایپزیگ490 یورو
کلن727 یوروماینتز668 یوو
دورتموند460 یورومونیخ1094 یورو
درسدن533 یوروپادربورن512 یورو
اسن451 یورواشتوتگارت846 یورو

 

هزینه غذا در آلمان چقدر است ؟

هزینه غذا در آلمان

هزینه زندگی در آلمان تا حدی به سبک زندگی شما در آلمان نیز بستگی دارد. اگر می خواهید پس انداز کنید، غذا خوردن در رستوران های آلمان نمی تواند یک گزینه مناسب باشد.

– در حال حاضر یک وعده غذایی برای دو نر در یک رستوران متوسط آلمانی 45 یورو هزینه دارد.

– هزینه غذا در یک رستوران کوچک در آلمان بین 8 تا 14 یورو است.

اما پیشنهاد ما به شما این است که اگر آشپزی بلد نیستید، سعی کنید یاد بگیرید تا صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های خود داشته باشید.

هزینه مواد غذایی در آلمان به شرح زیر است:

– نان سفید (500 گرم): کمتر از 2 یورو

– شیر (یک لیتر): کمتر از یک یورو

– تخم مرغ 12 عدد: کمتر از 2 یورو

– برنج یک کیلو: کمتر از 3 یورو

– سیب زمینی یک کیلو: کمتر از 2 یورو

– مرغ یک کیلو: کمتر از 8 یورو

 

هزینه وسایل حمل و نقل عمومی در آلمان

هزینه وسایل حمل و نقل عمومی در آلمان

هزینه وسایل حمل و نقل عمومی نیز در میان هزینه های زندگی در آلمان است. سیستم حمل و نقل عمومی در آلمان بسیار توسعه یافته و کارآمد است. هزینه ثبت نام در دانشگاه های آلمان ، هزینه های استفاده از بلیط اتوبوس دانشگاه را پوشش می دهد. اگر می خواهید از وسایل نقلیه عمومی دیگری استفاده کنید، باید درباره قیمت ها بیشتر بدانید.

– در حال حاضر، بلیط یک طرفه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در آلمان به طور متوسط 2 یورو است.

– هزینه بلیط ماهانه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در آلمان نیز به طور متوسط 70 یورو است.

 

هزینه خدمات و صورتحساب ها در آلمان

علاوه اجاره خانه، هزینه های برق، گرمایش، آب و زباله نیز جزو هزینه های زندگی در آلمان به شمار می رود. هزینه برق در آلمان نسبت به هزینه های دیگر بالاتر است.

به طور متوسط هزینه امکانات و خدمات و صورتحساب ها در آلمان 215 یورو برای یک دانشجو هزینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*