20 شهریور 1400

شهر پوتسدام آلمان

با شهر پوتسدام آلمان یکی از زیباترین و بهترین شهرهای دانشجویی این کشور و همچنین شرایط زندگی در آن بیشتر آشنا شوید.

پوتسدام، خواهر کوچک برلین!

اگر پوتسدام را نمی شناسید، باید آن را به عنوان خواهر کوچک برلین در نظر بگیرید. شاید بتوان گفت که حتی این شهر بسیار خیره‌کننده تر ا برلین است، چرا که 250 سال از آن قدیمی تر است. به عنوان پایتخت ایالت برندنبورگ، پوتسدام یک مرکز سیاسی و تجاری در این ایالت محسوب می شود. پوتسدام یک مکان ایده آل برای زندگی و تحصیل در آلمان است. یکی از برترین شهرهای دانشجویی آلمان که می توانید در دانشگاه آن بهترین کیفیت آموزشی را تجربه کنید. براساس برخی آمار، وقتی صحبت از تفریح و طبیعت می شود، شهر پوتسدام آلمان بهترین شهر است.

 

چرا تحصیل و زندگی در پوتسدام

پوتسدام از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان

حدود 180 هزار نفر در پوتسدام زندگی می کنند که 26 هزار نفر آنها دانشجو هستند. یعنی 14 درصد جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل داده اند. بنابراین زندگی در پوتسدام یعنی زندگی در یک شهر دانشجویی پویا در آلمان که فضایی ایده آل دارد. همچنین دانشگاه پوتسدام آلمان که بزرگترین دانشگاه با 20 هزار دانشجوست، در این شهر قرار دارد. دانشگاه علمی کاربردی پوتسدام نیز با 4 هزار دانشجو و دانشگاه فیلم Babelsberg با 1000 دانشجو از دیگر دانشگاه های این شهر هستند.

 

پوتسدام، ترکیبی از طبیعت و شکوه

پوتسدام طبیعت بسیار زیبایی برای ارائه دارد. همچنین جاذبه های گردشگری زیادی که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند و شهرک سینمایی آن، بسیار برای گردشگران هیجان انگیز است. اگر به تحصیل در آلمان و در شهر پوتسدام فکر می کنید، باید بدانید که سرگرمی ها و جاذبه های زیادی در انتظارتان است. فقط پارک قصر Sanssouci 300 هکتار است و هیچ هزینه ای برای ورود به آن پرداخت نمی کنید.

 

پوتسدام شهر افراد باهوش!

جالب است بدانید که هر شهروندی که در پوتسدام کار می کند، تحصیلات آکادمیک دارد. بنابراین سطح سواد و آگاهی در این شهر بسیار بالاست. این مسئله را می توانید در نوع زندگی و فرهنگ مردم این شهر مشاهده کنید. در نتیجه پوتسدام یک شهر ایده آل برای زندگی در آلمان است. تحقیقات غیردانشگاهی زیادی نیز در این شهر انجام می شوند. ماکس پلانک چندین موسسه در شهر پوتسدام دارد که در کنار دیگر موسسات کارهای تحقیقاتی در این شهر انجام می دهند. استارتاپ های زیادی در این شهر فعالیت دارند. این یعنی چه در حین تحصیل در پوتسدام و چه پس از آن، فرصت های شغلی زیادی در انتظار دانشجویان است.

 

پوتسدام یک شهر نوآور در آلمان

یکی دیگر از دلایل تحصیل و زندگی در پوتسدام، نوآوری این شهر است. از آنجایی که برلین پایتخت آلمان در همسایگی این شهر قرار دارد، تاثیر قابل توجهی روی پوتسدام گذاشته است. انجمن دانشجویی پوتسدام یک مرکز ایجاد کرده تا دانشجویان در آن جمع شوند. ایده ها به اجرا گذاشته شود و اتفاقات تاثیرگذار بسیاری را رقم بزند. همچنین اگر در شهر پوتسدام به دنبال تئاتر، کنسرت و شعر هستید، حتما سری به Erlebnisquartier Schiffbauergasse بزنید.

 

اجاره خانه دانشجویی در پوتسدام

جالب است بدانید که بسیاری از مردم برلین را برای زندگی در پوتسدام ترک می کنند. پوتسدام شهری زیبا، سرسبز، با کیفیت زندگی بالا و افراد تحصیلکرده است. همچنین بازار کار خوبی دارد و درآمد افراد در این شهر بالاست. البته نمی توان گفت که زندگی در شهر پوتسدام آلمان ارزان است. در واقع پوتسدام از شهرهای ارزان دانشجویی آلمان به شمار نمی رود. با این وجود مانند تمام شهرهای دانشجویی آلمان می توانید با اقامت در خوابگاه یا آپارتمان های مشترک، زندگی خود را در این شهر آغاز کنید.

 

کار دانشجویی در شهر پوتسدام آلمان

جالب است بدانید که حدود 13 هزار کمپانی در پوتسدام وجود دارد که 11 هزار کارمند دارند که بسیاری از آنها آکادمیک هستند. این شهر به شدت صنعتی است. به این ترتیب دانشجویان می توانند هم در بخش صنعت و هم توریستی مشغول به کار شوند. کار نیمه وقت دانشجویی و همچنین فصلی نیز در دسترس دانشجویان قرار دارند. در پوستدام می توانید به راحتی کار پیدا کنید. کارفرماهای این شهر از کارکنان جوان و آکادمیک و باانگیزه استقبال می کنند.

 

هزینه زندگی در شهر پوتسدام آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان تقریبا مشخص است. درست است که دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هستند اما دانشجویان باید هزینه های زندگی خود را به همراه داشته باشند. همان بحث تمکن مالی که بسیار حائز اهمیت است. هزینه زندگی در شهر پوتسدام آلمان به شرح زیر است:

دانشجویان برای زندگی در شهر پوتسدام آلمان باید ماهانه 890 یورو بپردازند. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در پوتسدام 712 یورو در ماه در مرکز شهر، اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر 510 یورو است.

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1380 یورو و خارج از مرکز شهر 1050 یورو در ماه است. با صرفه جویی می توانید از پس هزینه های خود در این شهر بربیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*