13 تیر 1400

5 شهر ارزان برای زندگی دانشجویی در آلمان

این 5 شهر ارزان برای زندگی دانشجویی در آلمان کاملا مناسب هستند و با انتخاب آنها می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان کاملا مقرون به صرفه است، اما برای شما به عنوان یک دانشجو هر یورو از پول‌تان اهمیت دارد و طبیعی است که سعی کنید تا حد ممکن پس‌انداز داشته باشید. از این رو، با انتخاب شهرهای  برای زندگی دانشجویی ، می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشید.

تا حد زیادی، محلی که شما برای اقامت دانشجویی در آلمان انتخاب کرده‌اید، بخش بزرگی از هزینه‌های‌تان خواهد بود، بنابراین باید استراتژی مالی اولویت شما باشد. برای نمونه، اگر در مونیخ زندگی می‌کنید که یکی از شهرهای بسیار گران در آلمان است، به سختی می‌توانید پس‌‌انداز کنید و هزینه زندگی نیز حتی اگر صرفه‌جویی کنید بالا خواهد بود.

اگر دانشجویی هستید که مشتاقانه به تحصیل در آلمان می‌اندیشید و می‌خواهید بدانید که ارزان ترین شهرهای آلمان کدام هستند، ما فهرستی از پنج شهر ارزان قیمت آلمان را تهیه کرده‌ایم.

برای تهیه این لیست، هزینه موارد مختلف به ویژه اجاره خانه دانشجویی در آلمان، غذا و خدمات رفاهی را در نظر گرفته شده است.

 

ارزان قیمت ترین شهرهای آلمان

بیله ‌فلد آلمان (Bielefeld)

بیله ‌فلد آلمان (Bielefeld)

شهر بیله ‌فلد در منطقه شمال شرقی ایالت نوردراین-وستفالن واقع شده و حدود 350 هزار نفر جمعیت دارد. زندگی در این شهر برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب قیمت است. همانطور که می‌دانید بیشترین هزینه برای دانشجویان بین المللی آلمان اجاره یک مکان برای زندگی است، اما در این شهر اجاره‌ها بالا نیست. در حال حاضر، یک آپارتمان یک خوابه یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ​​460 یورو هزینه دارد. با کمی شانس می‌توانید در مناطق مرکزی شهر با 400 یورو در ماه نیز محل اقامت دانشجویی در آلمان پیدا کنید. به طور معمول، در مناطق حومه‌ای، به راحتی می‌توانید چنین آپارتمان‌هایی را با قیمت اجاره‌ای بین 200 تا 450 یورو پیدا کنید.

همچنین در شهر بیله ‌فلد آلمان ، رستوران های خوب بسیاری وجود دارد که می‌توانید با قیمت مناسب یک وعده غذایی تهیه کنید. به طور متوسط​​، یک وعده غذایی یک نفره در یک رستوران ارزان قیمت در شهر شهر بیله ‌فلد  10 یورو هزینه دارد. اگر تصمیم دارید که یک نوشیدنی یا یک فنجان کاپوچینو بخورید، باید به ترتیب مبلغ 3.50 یورو 2.70 یورو به پرداخت خود اضافه کنید.

 

فرانکفورت (اودر)- Frankfurt (Oder)

فرانکفورت (اودر)- Frankfurt (Oder)

شهر فرانکفورت در سواحل رودخانه اودر و در آلمان شرقی در نزدیکی مرز لهستان قرار دارد. براساس جدیدترین سوابق جمعیتی، بیش از 60 هزار نفر در مساحتی در حدود 150 کیلومتر مربع در این شهر زندگی می‌کنند.

هزینه زندگی در فرانکفورت اودر بسیار برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ​​460 یورو در هر ماه است، در حالی که در مناطق حومه‌ای 325 یورو برای شما هزینه خواهد داشت. اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ​​1،250 یورو هزینه دارد. سایر بخش‌های حاشیه‌ای فرانکفورت  اودر نیز آپارتمان های مختلف سه خوابه را با هزینه‌ای مناسب از 400 تا 1400 یورو ارائه می‌دهند.

خدمات شهری تأثیر قابل توجهی در هزینه‌های کسانی که برای ادامه تحصیل در آلمان حضور دارند، خواهد داشت. به طور متوسط​​، شما در هر ماه در فرانکفورت  اودر حدود 410 یورو برای خدمات شهری می‌پردازید. اگر موفق به صرفه‌جویی در مصرف برق، آب و دیگر برنامه‌های کاربردی شوید، می‌توانید هزینه آن را به حدود 225 یورو کاهش دهید.

انواع رستوران های ارزان قیمت در فرانکفورت اودر وجود دارد. در یک رستوران ارزان قیمت می‌توانید به طور متوسط ​​یک وعده غذایی برای یک نفر را با قیمت 8 یورو تهیه کنید. اگر تصمیم دارید که با دوستان خود یک نوشیدنی بخورید، باید به طور متوسط ​​3.10 یورو بپردازید.

 

هاله (Halle)

هاله (Halle)

یکی دیگر از شهرهای ارزان قیمت آلمان برای دانشجویان بین المللی شهر هاله است که در بخش مرکزی آلمان قرار دارد. شهر هاله در جنوب ایالت زاکسن-آنهالت کشور آلمان و نزدیک شهر لایپزیگ واقع شده‌است. جمعیت این شهر 240،000 نفر و مساحت آن 135 کیلومتر مربع است. هاله نه تنها شهری است که با معماری زیبای رنسانس شما را شیفته خود می‌کند، بلکه برای کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان نیز بسیار مناسب است.

در این شهر شگفت انگیز، می‌توانید یک آپارتمان یک خوابه در مناطق مرکزی شهر را به طور متوسط ​​ماهانه 350 یورو اجاره کنید. اجاره آپارتمان مشابه در مناطق حومه شهر حدود 200 یورو است. آپارتمان های بزرگتر گران‌تر هستند. یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هاله آلمان به طور متوسط ​​710 یورو اجاره ماهانه دارد، در حالی که در حاشیه شهر، اجاره ماهانه به طور متوسط 470 یورو است. قیمت اجاره چنین آپارتمانی در برلین 130 درصد بیشتر است.

صورتحساب آب و برق در حدود 85 تا 340 یورو است. به طور متوسط برای پرداخت هزینه‌های ماهانه ​​195 یورو نیاز خواهید داشت.

در همه جای شهر هاله آلمان ، رستوران‌های خوب زیادی وجود دارد که می‌توانید یک غذای خوشمزه با قیمت مناسب تهیه کنید. باید برای یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت در شهر هاله آلمان، به طور متوسط ​​10 یورو پرداخت کنید. علاوه بر این، قیمت یک فنجان کاپوچینو به طور متوسط ​​به 2.70 یورو یا یک نوشیدنی با قیمت 3.50 یورو تهیه کنید.

 

کرفلد (Krefeld)

کرفلد (Krefeld)

کرفلد شهری در ایالت نوردراین-وستفالن در نزدیکی شهر دوسلدورف است. بر اساس برخی سوابق جمعیتی، کرفلد 230،000 نفر جمعیت دارد و مساحت این شهر 137 کیلومتر مربع است.

برای دانشجویانی که اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان می‌کنند، کرفلد مکانی مقرون به صرفه برای کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان است. اگر یک اتاق در مرکز شهر اجاره کنید، به طور متوسط باید ​​450 یورو بپردازید. اگر به حاشیه شهر بروید، هزینه اجاره چنین آپارتمانی نسبتا کمتر است. به طور متوسط​​، اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز کرفلد ماهانه 400 یورو است.

اگر به فضای بیشتری احتیاج دارید و می‌خواهید یک آپارتمان بزرگتر اجاره کنید، پس باید آماده پرداخت هزینه‌های بیشتر شوید. متوسط ​​هزینه اجاره یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز کرفلد آلمان در حدود 760 یورو است و بین 400 تا 1100 یورو است.

هزینه ماهانه خدمات آب و برق به طور متوسط ​​170 یورو خواهد بود. با کمی مدیریت در محل زندگی‌تان می‌توانید در این بخش هزینه‌های زیادی را صرفه‌جویی کنید. دامنه هزینه‌های آب و برق در کرفلد بین 50 تا 250 یورو متغیر است.

 

پاساو (Passau)

پاساو (Passau)

یکی دیگر از ارزان قیمت ترین شهرهای دانشجویی در آلمان ، شهر کوچکی است که در جنوب آلمان و در نزدیکی مرز اتریش واقع شده است. شهر پاساو را اغلب به عنوان «شهر سه رودخانه» می‌شناسند، زیرا «دانوب»، «این» و «ایلز» از این سرزمین عبور می‌کنند. به‌روزترین آمار نشان می‌دهد که بیش از 50،000 نفر در این منطقه سکونت دارند.

زندگی در این شهر برای دانشجویان بین المللی بسیار مقرون به صرفه است. اجاره، هزینه غذا، آب و برق همه در مقایسه با شهرهای بزرگ آلمان قیمتی نسبتا ناچیز دارد. می‌توانید ​​یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر پاساو آلمان را به طور متوسط با قیمت تقریبی 600 یورو پیدا کنید، در حالی که در خارج از مرکز شهر، هزینه آن حدود 340 یورو است. متوسط ​​اجاره ماهانه آپارتمان‌های سه‌خوابه بیشتر است و به 1،050 یورو در مرکز شهر و 700 یورو در مناطق پیرامونی می‌رسد.

همچنین هزینه آب و برق در این بخش از آلمان بسیار کم است. در پاساو آلمان به طور متوسط ​​75 یورو برای هزینه‌های ماهانه این خدمات پرداخت می‌کنید. با این حال، توجه داشته باشید که هزینه خدمات شما به راحتی می‌تواند تا 250 یورو افزایش یابد.

اگر از خوردن غذا در بیرون لذت می‌برید، پاساو جایی است که می‌توانید مطمئن باشید هزینه زیادی برای غذا پرداخت نخواهید کرد. هزینه یک وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران ارزان قیمت در پاساو آلمان به طور متوسط ​​7 یورو است. همین وعده غذایی در برلین برای شما 12 درصد بیشتر هزینه دارد. همچنین می‌توانید یک نوشیدنی با قیمت 2.80 یورو یا یک کاپوچینو با قیمت 2.20 یورو را در این شهر تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*