20 شهریور 1400

شهر ماگدبورگ آلمان

با شهر ماگدبورگ آلمان بیشتر آشنا شوید، اگر این شهر در میان گزینه‌های شما برای تحصیل در این کشور جذاب اروپایی قرار دارد.

ماگدبورگ دومین شهر سرسبز آلمان

ماگدبورگ پایتخت ایالت زاکسن – آنهالت آلمان، با حدود 230 هزار سکنه است که در واقع دومین شهر سرسبز آلمان شناخته می شود. با داشتن فضایی کاملا خانوادگی و اجاره بهای مقرون به صرفه، ماگدبورگ به یکی از شهرهای دانشجویی محبوب آلمان تبدیل شده است. جالب است بدانید که بیش از 20 هزار دانشجو در این شهر زندگی می کنند.

می توانید تاریخ غنی ماگدبورگ را در سرتاسر آن مشاهده کنید. کلیسای جامع و باشکوه رومانسک که متعلق به سال 1207 است. صومعه تقریبا 1000 ساله آن،  برجسته ترین مکان های تاریخی این شهر محسوب می شوند.  آثار تاریخی در کنار ساختمانهای هنری مدرن، ماگدبورگ را به یکی از محبوب ترین شهرها برای زندگی و سرگرمی دانشجویان تبدیل کرده است.

همانطور که گفتیم ماگدبورگ شهری بسیار سرسبز با پارک های متعدد است که رودخانه ای در وسط آن جاری است. چندین سالن نمایش و یک تئاتر عروسکی شناخته شده بین المللی در این شهر برنامه های فرهنگی متنوع را ارائه می دهند. فستیوال های زیادی مانند «جشنواره جاز نیواورلئان»، جشنواره قرون وسطایی و بازار بزرگ کریسمس در طول سال در این شهر برگزار می شوند.

 

زندگی دانشجویی در شهر ماگدبورگ آلمان

زندگی و تحصیل در ماگدبورگ یعنی شما فعالیت های زیادی را برای اوقات فراغت در اختیار خواهید داشت. از فعالیتهای ورزشی، تا رویدادهای فرهنگی و حتی غذا، ماگدبورگ همه چیز برای ارائه به دانشجویان دارد. اگر به هنر و نمایشگاه علاقمند هستید، به تئاتر ماگدبورگ بروید. همچنین موزه های متعددی را در شهر پیدا خواهید کرد.

در هر ترم دانشگاهی فرصت دارید که از کمپس ورزشی دانشگاه Otto von Guericke یا مسیر دوچرخه Elbe استفاده کنید. چندین سازمان دانشجویی (Studentenwerk) نیز فعالیت های خلاقانه ای را برای ارتباط دانشجویان بین المللی و آلمانی و پر کردن اوقات فراغت آنها سازماندهی و پشتیبانی می کنند. غذای خوب و زندگی شبانه ماگدبورگ را می توانید در یکی از بازارها یا جشنواره های غذای خیابانی و رستوران های اطراف Hasselbachplatz کشف کنید.

 

ماگدبورگ از شهرهای ارزان دانشجویی در آلمان

هر کسی که برای اولین بار با قطار به ماگدبورگ می آید، ممکن است هنگام ورود به این شهر کمی ناامید شود. ساختمان های اطراف ایستگاه اصلی قطار در مرکز شهر ترکیبی از بلوک های قدیمی با صفحات بتنی و معماری مدرن مرکز خرید است. با این حال، ماگدبورگ به هیچ وجه زشت و کسل کننده نیست. به گفته دانشجویان دانشگاه Otto von Guericke ، فقط باید مکان ها را بیابید و با شهر بیشتر آشنا شوید.

بیشتر دانشجویان ماگدبورگ را به عنوان مکانی دلپذیر برای زندگی توصیف می کنند. بسیاری این واقعیت را دوست دارند که شما مانند شهرهای بزرگ آلمان از جمله هامبورگ، کلن یا برلین در اینجا احساس غریبگی نمی کنید. زندگی فرهنگی در چند سال گذشته، تا حدی به لطف دانشجویان، تحولات مثبت زیادی را شاهد بوده است. همچنین ماگدبورگ یکی از شهرهای ارزان آلمان برای دانشجویان است. در ادامه با هزینه های زندگی در آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

کار نیمه وقت دانشجویی در ماگدبورگ

کار نیمه وقت دانشجویی در آلمان بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارد. بخش صنعتی پیشرفته با قیمت مناسب ملک، امکانات مالی زیاد، ارتباطات خوب حمل و نقل، کارگران واجد شرایط و شانس همکاری با موسسات تحقیقاتی تنها برخی از نکات برجسته‌ای هستند که شهر ماگدبورگ آلمان را به یک مکان جذاب برای کار در آلمان تبدیل کرده است.

صنایع اصلی پایتخت ایالت زاکسن-آنهالت شامل مهندسی مکانیک و کارخانه، مدیریت بهداشت، تدارکات، انرژی های تجدیدپذیر، فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنعت خرده فروشی و خدمات و صنعت فرهنگی و نوآورانه هستند. دانشگاه های ماگدبورگ برخی از بزرگترین کارفرمایان این شهر هستند. با توجه به امکانات و زیرساخت های این شهر دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی در آن کار نیمه وقت پیدا کنند. به این ترتیب، بخشی از هزینه های زندگی در آلمان را با کار نیمه وقت دانشجویی تامین خواهند کرد.

 

هزینه زندگی در شهر ماگدبورگ آلمان

تحصیل در شهر ماگدبورگ آلمان مقرون به صرفه است. در کل، شرق آلمان تعداد زیادی آپارتمان در دسترس قرار دارد و هزینه اجاره ها کم است. بیشتر دانشجویان یا در خوابگاه دانشجویی نزدیک محوطه دانشگاه یا در منطقه جایگزین Stadtfeld زندگی می کنند. چندین تئاتر و سینمای مستقل در شهر و همچنین باشگاه های قدیمی مانند Alte Sackfabrik در بندر صنعتی وجود دارد.

به طور کلی، هزینه زندگی در شهر مگدبورگ آلمان کم است. هزینه خدمات اولیه مانند آب، برق، گرمایش و سرمایش و زباله برای یک خانه 85 متر مربعی 185 یورو در ماه است. استفاده از کارت اعتباری در این شهر چندان رایج نیست، اما بسیاری از بانک های معتبر و موسسات اعتباری وجود دارد.

 

اجاره خانه دانشجویی در ماگدبورگ

یکی از مهمترین چالش های دانشجویان در آلمان، یافتن یک آپارتمان است. دانشجویان می توانند از میان یک اتاق در خوابگاه محوطه دانشگاه یا یک آپارتمان را از آژانس های مسکن یکی را انتخاب کنند. خوابگاه های دانشجویی توسط Studentenwerk مدیریت می شود. از آنجا که تعداد این اتاق ها محدود است، باید از قبل درخواست دهید. انواع مختلف اتاق ها را می توان با توجه به نیاز خود انتخاب کرد.

اگر موفق به رزرو خوابگاه در آلمان نشدید، باید از طریق املاک اقدام کنید. آپارتمان های ماگدبورگ اغلب در نزدیکی دانشگاه یا در مرکز شهر در دسترس قرار دارند. می توانید قبل از تصمیم گیری وقت بگذارید تا آپارتمان های موجود را بررسی کنید. توجه داشته باشید که در آلمان برخی از آپارتمان ها بدون مبلمان اجاره داده می شوند. در صورت اجاره آپارتمان غیرمبله باید به فکر خرید وسایل لازم نیز باشید.

 

هزینه های زندگی و اجاره خانه در ماگدبورگ آلمان

– هزینه اجاره آپارتمان: 200 تا 300 یورو در ماه

– هزینه اجاره آپارتمان مشترک: 200 یورو در ماه

– هزینه اینترنت، تلفن: 30 یورو در ماه

– هزینه برق برای هر نفر: 30 یورو در ماه

– هزینه غذا و نوشیدنی: 200 یورو در ماه

– هزینه بیمه درمانی: 80 یورو

– هزینه های دیگر: 150 یورو

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*