18 مهر 1400

چرا ارشد مهندسی در آلمان؟

چرا ارشد مهندسی در آلمان؟ اگر به ارشد مهندسی در آلمان فکر می کنید، این مقاله را بخوانید تا بدانید چرا این کشور بهترین گزینه است.

چرا باید در آلمان مدرک مهندسی بخوانید؟ زیرا وقتی درباره آلمان صحبت می کنید، جاده های ایمن و مدرن، بهترین خودروهای جهان و انواع نوآوری های تکنولوژی به ذهن تان می آید. همه اینها نتیجه تحقیقات و پیشرفت های گسترده در زمینه مهندسی و فناوری در آلمان است. بنابراین، برای هر دانشجوی بین المللی که به دنبال تحصیل مهندسی در آلمان است، اخذ مدرک کارشناسی ارشد می تواند یک گزینه ایده آل باشد.

 

چرا ارشد مهندسی در آلمان بخوانیم؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان کم است

تحصیل رایگان در آلمان یکی از دلایلی است که دانشجویان این کشور را انتخاب می کنند. اکثر دانشگاه ها، کالج ها و دانشکده های مهندسی در آلمان (به ویژه دانشگاه های دولتی) شهریه کم یا حتی بدون شهریه هستند. درست است، شما می توانید به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید. هزینه های دانشگاه های آلمان تنها 100 تا 200 یورو در سال است که شامل خدمات دانشجویی، هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و غیره است. با این حال، دانشگاه های دولتی واقع در برمن، نیدرزاکسن، زارلند، زاکسن، زاکسن-آنهالت یا تورینگیا شهریه دریافت می کنند. همچنین در صورت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ای کاملا متفاوت با رشته ای که تحصیل کرده اید، باید شهریه پرداخت کنید.

 

کارشناسی ارشد انگلیسی در دانشگاه های مهندسی آلمان

چرا ارشد مهندسی در آلمان؟ زیرا رشته های انگلیسی زبان مهندسی در مقطع ارشد در دسترس دانشجویان قرار دارد. آلمان یکی از مقاصد برتر در لیست کشورهای غیر انگلیسی زبان با محبوبیت زیادی در بین دانشجویان بین المللی است. بیشتر دانشگاه های مهندسی در آلمان رشته های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند که مخصوص دانش آموزان خارجی است. همه مقاطع تحصیلی دارای استانداردهای علمی بالایی از جمله تخصص های مهندسی و فناوری هستند.

دانشگاه های زیر در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی به زبان انگلسی دانشجو می پذیرند:

– موسسه فناوری کارلسروهه (KIT)

– دانشگاه فردریش شیلر ینا

– دانشگاه علوم کاربردی SRH برلین

– دانشگاه RWTH آخن

– دانشگاه فنی کایزرسلاترن

 

فرصت های تحصیلی متعدد برای دانشجویان مهندسی در آلمان

بسیاری از سازمان ها در آلمان به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. اینها شامل دانشگاه ها، سازمان های تحقیقاتی، سازمان های دولتی و شرکت هایی هستند که تعدادی از آنها را نام می بریم. بورسیه های مهندسی یا برای پوشش شهریه شما (در صورت نیاز) اختصاص داده می شود یا حداقل بخشی از هزینه های مالی ماهانه شما مانند اقامت و غیره را تامین می کنند. DAAD  و Deutschlandstipendium برخی از پرکارترین ارائه دهندگان بورسیه هستند، اما چندین سازمان دیگر نیز به دانشجویان بین المللی کمک مالی ارائه می دهند. همچنین می توانید بورسیه Studyportals را بررسی کنید تا در تامین مالی هزینه های تحصیل در آلمان کمک بگیرید.

 

در بهترین دانشگاه های مهندسی اروپایی تحصیل کنید

اگر همچنان به دنبال پاسخ به پرسش چرا ارشد مهندسی در آلمان هستید، باید به دانشگاه های این کشور اشاره کنیم. دانشگاه های فنی آلمان همیشه در همه رتبه بندی های معتبر دانشگاه ها حضور دارند. اما همچنین به دلیل مشارکت مهم خود در زمینه مهندسی شناخته می شوند.

با توجه به رنکینگ معتبر QS ، 10 دانشگاه برتر مهندسی آلمان در سال 2020 عبارتند از:

– دانشگاه فنی مونیخ

– دانشگاه RWTH آخن

– دانشگاه فنی برلین

– موسسه فناوری کارلسروهه

– دانشگاه صنعتی داروستات

– TU درسدن

– دانشگاه اشتوتگارت

– دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیانز مونیخ  (LMU)

– دانشگاه هومبولت برلین

– دانشگاه نورنبرگ

 

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی در آلمان یعنی هزینه های زندگی شما در این کشور در مقایسه با بسیاری از نقاط اروپا مانند کشورهای اسکاندیناوی کمتر است. دانشجویان می توانند هزینه های خود را تا 700 یورو در ماه در برخی از شهرهای کوچک آلمان محدود کنند. دانشجویان بین المللی در آلمان مجاز به کار تا 720 ساعت یعنی 90 روز کامل در سال هستند. یافتن مشاغل پاره وقت با پرداخت 7 تا 8 یورو در ساعت بسیار آسان است.

 

تحقیق و همکاری با صنعت مهندسی

آلمان همیشه در زمینه تحقیقات پیشرفته پیشتاز بوده است. دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی آلمان همیشه با شرکت ها و صنایع همکاری نزدیک داشته و روابط همزیستی و استراتژیک نزدیکی ایجاد کرده اند. این به دانشجویان فرصت های هیجان انگیزی می دهد تا از مهارت هایی که در دوره های مهندسی می آموزند در سناریوهای زندگی واقعی برای حل مشکلات واقعی استفاده کنند. به عنوان مثال، دانشگاه فنی مونیخ با شرکت های مشهوری مانند زیمنس و جنرال الکتریک و بی ام و مشارکت دارد. همچنین به دانشجویان این امکان را می دهد که با همکاری مراکز تحقیقاتی محلی مانند موسسه ماکس پلانک و موزه دویچ در پروژه های تحقیقاتی کار کنند.

 

از بین انواع مدارک مهندسی در آلمان انتخاب کنید

صرف نظر از نوع مدرک کارشناسی ارشد مهندسی که به آن علاقه دارید، تضمین می شود که رشته تحصیلی خود را در یکی از دانشگاه ها یا کالج های آلمان بیابید. از تخصص هایی مانند فناوری نانو گرفته تا مهندسی رسانه، نقشه نگاری تا علوم سیستم آب و هوا، انواع دوره های مهندسی ارائه شده توسط دانشگاه های آلمان بسیار گسترده است. یافتن رشته کارشناسی ارشد مهندسی در آلمان و توسعه تخصص در این زمینه دشوار نخواهد بود.

چند نمونه از مدارک مهندسی محبوب در آلمان عبارتند از:

– مدارک مهندسی مکانیک در آلمان

– مدارک مهندسی برق در آلمان

– مدارک مهندسی پزشکی در گرما

 

دانشگاه های آلمان فضای تحصیل بین المللی دارند

دانشگاه ها و کالج های آلمان در یک محیط چند فرهنگی توسعه یافته اند. همین مسئله باعث می شود هر دانشجویی به راحتی با سیستم دانشگاهی آلمان سازگار شود. بر اساس جدیدترین داده های ارائه شده توسط ICEF Monitor ، بیش از 300000 دانشجوی بین المللی آلمان را به عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب کرده اند. دانشجویان اغلب از کیفیت دوره ها و امکانات مطالعه و اساتید با تجربه بسیار رضایت دارند. دانشجویان از این واقعیت که دوره ها به رشد آنها کمک کرده و به طور کلی از مشارکت معلمان راضی بوده اند. بسیاری نیز استانداردهای علمی بالا و اساتید مجرب را دلیل رضایت از تحصیل در دانشگاه های آلمان عنوان کردند. کیفیت امکانات نیز توسط بسیاری از دانشجویان مورد تحسین قرار گرفته است.

 

مشاغل مهندسی در آلمان

شاید یکی از مهمترین دلایل چرا ارشد مهندسی در آلمان، بازار کار این کار شود. از آنجا که اقتصاد آلمان به طور عمده توسط صنعت تولید هدایت می شود، یافتن مشاغل مهندسی معمولا دشوار نیست. در حقیقت، از آنجا که بیشتر شرکت های فناوری آلمان در تحقیقات پیشرفته و کاربردی مشارکت دارند، آلمان همیشه به متخصصان علوم، مهندسی و فناوری نیاز خواهد داشت. طبق آمارهای اخیر، آلمان دارای دومین نیروی کار مهندسی در بین تمام کارکنان اتحادیه اروپا است. دانشجویان بین المللی مجاز به زندگی و کار در آلمان هستند. آنها می توانند پس از تحصیل در آلمان بمانند و کار پیدا کنند. مهندسی جزو مشاغل پردرآمد در آلمان است. به طور متوسط ​​حقوق کارشناسان مهندسی در آلمان حدود 46،126 یورو در سال است.

 

سطح و کیفیت بالای زندگی در آلمان

آخرین دلیل برای تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی در آلمان، کیفیت و سطح بالای زندگی در این کشور اروپایی است. شهرهایی آلمانی مانند مونیخ، برلین و هامبورگ به طور پیوسته در میان زندگی‌پذیرترین شهرهای جهان قرار گرفته اند. شهرهای بزرگ آلمان نیز به طور کلی امن تر از شهرهای ایالات متحده هستند. از آنجا که آلمان در قلب اروپا واقع شده است، سفر به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر مانند اتریش، فرانسه یا بلژیک آسان است.

آلمان بر اساس آمار OECD ، از نظر تحصیلات و مهارت ها، تعادل بین کار و زندگی، مشاغل و درآمد، کیفیت محیط، ارتباطات اجتماعی، امنیت شخصی و رفاه بالاتر از حد متوسط ​​قرار دارد. تمام این دلایل باعث شده تا هر ساله دانشجویان زیادی تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به ویژه در رشته های مهندسی را انتخاب کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*