23 شهریور 1400

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی امکانپذیر است؟ تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی رویای بسیاری از دانشجویان با این مدرک است.

با تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان دیگر نیازی نیست مدت زمان طولانی وقت بگذارند و یک زبان جدید را بیاموزند و به راحتی می توانند از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان پذیرش بگیرند. با توجه به متقاضیان زیاد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی، بسیاری از دانشگاه های این کشور رشته‌ ها را به این زبان ارائه می‌دهند. بسیاری از رشته های تحصیلی مانند کسب و کار، روابط بین الملل، مهندسی یا حتی علوم کامپیوتری در آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند. هر آنچه باید درباره تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در آلمان بدانید، در این مطلب بخوانید.

 

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی است. در واقع بیشتر رشته های تحصیلی این مقطع آلمانی زبان هستند. بسیاری از دانشگاه های برتر آلمان رشته هایی را به زبان انگلیسی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و در سطح تحقیقاتی ارائه می دهند. دانشجویان بین المللی که می خواهند در رشته های علوم کاربردی و کسب و کار تحصیل کنند، اغلب دانشگاه های خصوصی آلمان را انتخاب می کنند. چرا که دانشگاه های دولتی این کشور الزامات پذیرش سختگیرانه تری دارند و رشته ها اغلب دو زبانه و ترکیبی از انگلیسی و آلمانی هستند.

دانشگاه های خصوصی آلمان انعطاف پذیرتر هستند و همچنین الزامات پذیرش آن آسان تر است. رشته های انگلیسی زبان در دانشگاه های خصوصی آلمان کاملا به زبان انگلیسی  هستند. با این وجود تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان هزینه بر است. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است.

 

دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در آلمان در برخی از دانشگاه های دولتی این کشور نیز به طور کامل ارائه می شود. اما بیشتر دانشگاه ها به صورت دو زبانه یعنی انگلیسی و آلمانی هستند. برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی می توانید در از طریق دانشگاه های زیر اقدام کنید:

– دانشگاه علمی کاربردی IUBH

– دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

– دانشگاه فرایبورگ

– دانشگاه گوتینگن

 

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی آلمان

همانطور که گفتیم شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان در دانشگاه های خصوصی این کشور به مراتب بیشتر فراهم است. البته برای کسانی که می توانند شهریه دانشگاه بپردازند. برخی از دانشگاه های خصوصی آلمان که می توانید در آنها به زبان انگلیسی تحصیل کنید، عبارتند از:

– دانشگاه کسب و کار گیسما : یک مدرسه کسب و کار در هانوفر که در برلین هم شعبه دارد و انواع مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و MBA  را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

– دانشگاه اروپایی ESMT در رشته مدیریت و فناوری : یک مدرسه کسب و کار در برلین که رشته های MBA، EMBA و MIM را به زبان انگلیسی در آلمان ارائه می دهد.

– دانشگاه کارشناسی ارشد دیجیتال EIT : یک مدرسه تخصصی در تمام رشته های مرتبط با علوم کامپیوتریو دیجیتال در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان.

 

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در آلمان

مدارک پایه برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در رشته های انگلیسی زبان تقریبا مشابه مدارکی است که برای رشته های آلمانی زبان ارسال می شود. تنها تفاوت ارائه مدرک زبان است. بسیاری از دانشگاه های آلمان مدرک زبان آیلتس و تافل را قبول می کنند. اما نمره این مدارک بسته به دانشگاه و رشته موردنظر دنشجویان دارد. این مدارک عبارتند از:

– مدرک دیپلم و کارشناسی (برای متقاضیان کارشناسی ارشد)

– مدرک آیلتس با نمره خوب (بسته به دانشگاه و رشته)

–  رزومه

– انگیزه نامه

برخی از دانشگاه های دولتی آلمان می توانند مدارک مجزایی نیز از دانشجویان درخواست کنند. برای نمونه تکمیل آزمون صلاحیت عمومی یکی از این گزینه هاست. اگر سیستم آموزشی کشور شما با این کشور متفاوت باشد نیز باید در دوره کالج های آلمان شرکت کنید.

تمام مدارک باید در دانشگاه های آلمان ثبت شود، همچنین ترجمه و کپی های معتبر رسمی نیز مورد نیاز است. برخی از دانشگاه های آلمان نیز آپوستیل درخواست می کنند، در حالی که برخی اسناد رسمی دیگر نیز می خواهند.

مدرک مورد قبول زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان اغلب  آیلتس و تافل است. حداقل نمره مورد قبول تافل در دانشگاه های آلمان 80 و در آیلتس 6.5 است. توجه داشته باشید که این نمره ها برای تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در آلمان می تواند بالاتر باشد.

با این حال پیشنهاد می کنیم که سعی کنید بالاترین نمره آیلتس یا تافل را ارائه دهید چراکه در اخذ پذیرش شما از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان نقش مهمی دارد.

 

رشته های انگلیسی در آلمان

در کدام رشته ها در آلمان می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟ برخی از مهمترین و محبوب ترین رشته ها عبارتند از:

– ریاضیات و علوم طبیعی

– اقتصاد

– مهندسی

– حقوق

– علوم اجتماعی

 

دانشگاه های رایگان آلمان برای تحصیل به زبان انگلیسی

اما دانشگاه های رایگان آلمان برای تحصیل به زبان انگلیسی کدامند؟ همانطور که می دانید اغلب دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هستند. برای کسانی که شرایط پرداخت دانشگاه های خصوصی آلمان را ندارند، این گزینه بهترین است. دانشگاه های دولتی آلمان برای تحصیل به زبان انگلیسی عبارتند از:

– دانشگاه فنی مونیخ

– دانشگاه بن

– دانشگاه هامبورگ

– دانشگاه دارمشتات TU

– دانشگاه نورنبرگ

– دانشگاه مونستر

– دانشگاه فنی هامبورگ

– دانشگاه SRH هایدلبرگ

– دانشگاه علمی کاربردی وورتسبورگ

– دانشگاه هانوفر

 

شهریه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

دانشگاه های دولتی آلمان شهریه ای از دانشجویان بین المللی دریافت نمی کنند یا شهریه کمی دریافت می کنند. این مهمترین دلیلی است که دانشجویان تحصیل در آلمان را انتخاب می کنند. همچنین دانشگاه های آلمان در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

توجه داشته باشید که هزینه ترم از دانشجویان به عنوان تنها هزینه دانشگاه های دولتی آلمان باید پرداخت شود. به طور معمول هزینه ثبت نام دانشگاه ها بین 150 تا 300 یورو در هر ترم است که صرف هزینه حمل و نقل عمومی و غیره می شود. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان در دانشگاه های خصوصی نیز بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*