دانشگاه های خصوصی آلمان

دانشگاه های خصوصی آلمان در مقایسه با دانشگاه های دولتی این کشور تعداد کمتری دارند. از نظر آماری، دانشگاه های خصوصی کمتر از ۱۰ درصد از کل موسسات آموزش عالی در آلمان را تشکیل می دهند.

در سال های اخیر تعداد دانشجویان دانشگاه های خصوصی در آلمان افزایش یافته است، زیرا دانشجویان بیشتری آن را به عنوان راهی برای کسب مدارک تحصیلات عالی انتخاب می کنند. اگرچه دانشگاه های دولتی همچنان به عنوان گزینه برتر برای دانشجویان داخلی و بین المللی باقی مانده اند، دانشگاه های خصوصی نیز در حال تبدیل شدن به یک منطقه محبوب برای دانشجویان داخلی و خارجی هستند.

دانشگاه های خصوصی آلمان رشته های مختلف تحصیلی، جلسات تمرینی ارزشمند، مهارت های بازارگرا و قابل استفاده در بازار کار و یک تجربه تحصیلی منحصر به فرد را ارائه می دهند.

- درباره دانشگاه های خصوصی آلمان بیشتر بدانید

چه رشته هایی در دانشگاه های خصوصی آلمان محبوب است؟

دانشجویان ورودی دانشگاه های خصوصی آلمان این فرصت را دارند که از بین برنامه های مطالعاتی غنی و گسترده در تمام مقاطع تحصیلی، یک رشته را انتخاب کنند. با این حال، در مقایسه با دانشگاه های دولتی، تعداد رشته های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی محدودتر است.

با اشاره به روند ثبت نام و برنامه های تحصیلی ارائه شده در اکثر دانشگاه های خصوصی در آلمان، مقاطع تحصیلی زیر در بین دانشجویان محبوب تر هستند:- تجارت

– اقتصاد

– مدیریت

– روانشناسی

– علوم انسانی

– هنر

– علوم سیاسی

شرایط ورود و مهلت ثبت نام دانشگاه های خصوصی آلمان

دانشگاه های خصوصی در آلمان خیلی رقابتی نیستند، بنابراین شرایط ورود به آنها چندان سختگیرانه نیست. علاوه بر این، دانشگاه های خصوصی در آلمان نسبت به دانشگاه های دولتی متمایز هستند، چرا که شانس پذیرش شما بدون توجه به رقابت در آنها بیشتر است.

معمولا کمیته های پذیرش از شما انتظار دارند که مدرک تحصیلی شما در آلمان معتبر باشد، نمرات رسمی خود را با گواهی رسمی و مدرک زبان معتبر به دانشگاه ارائه دهید.

مهلت ثبت نام در دانشگاه های خصوصی آلمان ممکن است از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. برای این منظور، باید به موقع اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی آلمان کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی آلمان

آموزش عالی دولتی در آلمان حداقل برای اکثر دانشگاه ها به صورت رایگان ارائه می شود. برعکس، دانشگاه های خصوصی آلمان شهریه می گیرند، بنابراین باید شرایط و آمادگی لازم برای پرداخت این هزینه ها را داشته باشید.

با وجود این، هزینه حضور در یک دانشگاه خصوصی در آلمان در مقایسه با دانشگاه های برخی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی مانند دانشگاه های انگلستان مقرون به صرفه تر است. در آلمان، هیچ مکانیسم نظارتی دولتی وجود ندارد که سیاست های شهریه را تنظیم و کنترل کند، بنابراین دانشگاه ها آزاد هستند که به طور مستقل هزینه های خود را تعیین کنند.

به همین ترتیب، از نظر هزینه در دانشگاه های خصوصی آلمان تغییرات مختلفی ایجاد می شود. به طور کلی شهرینه یک سال تحصیلی در یک دانشگاه خصوصی آلمان چیزی در حدود ۲۰۰۰ تا ۲۰ هزار یورو برای شما هزینه دارد.

توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل متناسب با شهرت دانشگاه و نوع رشته شما تغییر می کند. بنابراین رشته های که برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان انتخاب می کنید به طور قابل توجهی بر هزینه ای که پرداخت خواهید کرد، اثرگذار است.

توجه داشته باشید که دانشگاه های خصوصی در آلمان در مقایسه با دانشگاه های علمی کاربردی خصوصی شهریه کمتری می گیرند، چرا که هزینه های اضافی از بودجه دانشگاه به امکانات و تجهیزات تجربی پرداخت می شود.

سایر هزینه های دانشگاه های خصوصی آلمان

توجه داشته باشید که دانشجویان دانشگاه های خصوصی آلمان نیز هزینه های اضافی کمی از جمله هزینه اپلیکیشن،هزینه ثبت نام و کمک هزینه ترم (که در دانشگاه های دولتی بدون شهریه نیز اعمال می شود) ژرداخت می کنند.

همه این نوع پرداخت ها در مقایسه با هزینه های رشته کمتر است. هزینه های اپلیکیشن (application fee) معمولا حدود ۵۰ یورو است، هزینه ثبت نام چیزی در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو است، در حالی که کمک هزینه ترم مشابه دانشگاه های دولتی است و بین ۱۰۰ تا حدود ۳۰۰ یورو متغیر است.

گزینه های موجود برای تامین بودجه دانشگاه های خصوصی

اگرچه دانشگاه های خصوصی در آلمان هزینه هایی را دریافت می کنند، اما به دلیل گزینه های مالی زیادی که در اختیار شما قرار دارد، هنوز گزینه مناسبی هستند. با این حال، دانشجویان آلمانی بیشتر اوقات در اولویت برنامه های بورسیه این کشور هستند، اما هنوز هم فرصت هایی برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دسترس است.

هر دانشگاه خصوصی در آلمان یک دفتر بین المللی خاص را در خود جای داده است که به مسائل دانشجویان خارجی یا ورودی خارجی می پردازد. این دفتر باید اولین تماس برای بورس های تحصیلی دانشجویان بین المللی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *