4 مرداد 1400

زندگی و تحصیل در آوگسبورگ آلمان

زندگی و تحصیل در آوگسبورگ آلمان یکی از گزینه‌های پیش‌روی شماست. برای تحصیل در آلمان بهتر است با زندگی در شهرهای این کشور آشنا شوید.

زندگی و تحصیل در آگسبورگ آلمان شهری با قدمت 2 هزار سال

آوگسبورگ شهری با قدمت 2000 ساله است، گهواره ای از رنسانس آلمان که با معماری اطراف آن آشکارا به تصویر کشیده شده است. در آوگسبورگ به وضوح بعضی از برجسته‌ترین بناهای تاریخی آلمان را مشاهده خواهید کرد که نمایانگر، دوره های مختلف تاریخ هستند.

از نظر معماری، این شهر بسیار متنوع است. از یک قسمت هنوز هم می‌توانید از آثار به جای مانده رنسانس را با تمام جزئیات که به طور طبیعی در طی قرون متمادی حفظ شده و شبیه به نقاشی آن دوران است، لذت ببرید. از طرف دیگر این شهر به عنوان یک غول صنعتی مدرن توسعه یافته است.

آوگسبورگ یکی از اولین شهرهای مدرن در آلمان به حساب می‌آید. موقعیت جغرافیایی مناسب به این شهر امکان می‌دهد تا با مشاغل مختلف و صنایع تجاری، گردش اقتصادی در آوگسبورگ در سطح ملی و بین‌المللی باشد. این امر باعث شده است تا تجارت‌کنندگان از نظر سیاسی بسیار تاثیرگذار باشند.

 

آگسبورگ یکی از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان

آوگسبورگ در ظاهر شهری کوچک و صلح آمیز در آلمان است. اما در عین حال بسیاری از نامهای بزرگ که تغییرات جالب توجهی در تاریخ جهان ایجاد کردند، از این شهر برآمده است. با این وجود یاکوب فوگر (یک کارآفرین، معدن‌دار و بازرگان بزرگ اهل آلمان بود که سرسلسله خاندان فوگر بود وی تاثیرات بسیاری بر تجارت سنگ آهن و معدن‌داری داشت) به طور قطع در مفهوم تجارت انقلابی كرد. لئوپولد موتسارت، برتولت برشت و رودولف دیزل هر كدام تا به امروز در زمینه موسیقی، شعر و مهندسی ردپایی دست نیافتنی را از خود به جای گذاشته‌اند.

زندگی در شهری سرشار از تاریخ و سنت الهام بخش است. به خصوص در دوره جوانی و این یکی از دلایلی است که آوگسبورگ می‌تواند یکی از مقاصد مورد نظر برای تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی باشد.

کانال‌های شگفت‌آور درهم تنیده شده، باعث می‌شود ونیز به این شگفتی حسادت کند. زندگی شبانه برای جوانان در خیابان ماکسیمیلیان شروع می‌شود. انواع تفریحات و فضاهای سرگرم‌کننده را می‌توانید در این خیابان پیدا کنید. این شهر به لحاظ زیبایی طبیعی نیز چیزی کم نگیرد. در گوشه و کنار و اطراف این منطقه مناظر زیبایی وجود دارد که می‌توانید آنها را کشف کنید.

 

دانشگاه های آوگسبورگ آلمان

آموزش در این شهر بیشتر از این که به کمیت مربوط باشد، به کیفیت اهمیت می‌دهد. آوگسبورگ تنها دو دانشگاه دارد، که دارای یک سنت دیرینه در شکل گیری ذهنیت متفکران بزرگ است. این دو دانشگاه شامل دانشگاه آوگسبورگ (University of Augsburg) و دانشگاه علوم کاربردی آوگسبورگ (University of Applied Sciences Augsburg) هستند.

تحصیل در آوگسبورگ در حقیقت رایگان است. با این حال شما باید مبلغی معادل 100 یورو در هر ترم به عنوان هزینه ثبت نام بپردازید. در واقع این مبلغ را برای خدمات دانشجویی که دانشگاه برایتان در نظر گرفته شده است، پرداخت خواهید کرد.

 

هزینه های زندگی در آوگسبورگ آلمان

اگر قصد زندگی و تحصیل در آوگسبورگ آلمان را دارید، باید بدانید این شهر هیچ تفاوتی با شهرهای دیگر آلمان یا هر شهر دیگری در جهان ندارد. هزینه زندگی دانشجویی در آلمان به شدت به روشی بستگی دارد که شما پول خود را مدیریت و خرج می‌کنید.

براساس یک برآورد توسط دانشگاه، هزینه زندگی دانشجویی در آوگسبورگ آلمان ماهانه می‌تواند بین 600 تا 700 یورو باشد که این مبلغ دانشجو می‌تواند زندگی نسبتا خوبی در این شهر داشته باشد. بنابراین این کاملا به خود شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی بستگی دارد که چگونه هزینه‌هایتان را مدیریت کنید. به این ترتیب با همین مبلغ ماهانه تحصیل و زندگی در آوگسبورگ آلمان را تجربه کنید.

اگر برای کاهش هزینه های خود به دنبال کار دانشجویی در آلمان هستید، باید بدانید که مجاز به کار (با توجه به کشور مبدا خود) هستید. اما تنها می‌توانید تا 90 روز کامل یا 180 روز کار پاره‌وقت در طول یک سال انجام دهید.

 

هزینه غذا و مسکن در آوگسبورگ

علاوه بر این، یک وعده غذای ارزانقیمت برای یک نفر در رستورانی در آوگسبورگ می‌تواند در حدود 6-7 یورو هزینه داشته باشد. وعده غذایی دو نفره در یک رستوران گرانقیمت حدود 70 یورو برای شما هزینه خواهد داشت. مراقبت هزینه‌هایتان باشید! اما همچنین قیمت یک فنجان قهوه لاته در بیشتر کافه‌های این شهر یکسان و قیمت آن 2.5 یورو است.

یکی از راه‌های صرفه‌ جویی در هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان یاد گرفتن آشپزی است. اگر تصمیم گرفتید آشپزی کنید، راه سالم‌تر و مقرون به صرفه تری است اما در عین حال وقت بیشتری نیز باید صرف کنید. یک کیلوگرم سیب یا پرتقال در حدود 2 یورو است، یک بطری شیر کمتر از یک یورو مانند یک وعده نان سفید معمولی است (البته انواع مختلفی نیز وجود دارد).

براساس برآوردها، هزینه های اصلی یک آپارتمان مشترک 85متری حدود 200 یورو در ماه است. هزینه اجاره خانه دانشجویی در آلمان بسیار به منطقه‌ای که در آن قرار است زندگی کنید بستگی دارد. به طور معمول قیمت آپارتمان دانشجویی در مرکز شهر گران تر از نقاط دیگر است. همچنین اگر یک آپارتمان را با چند دانشجوی دیگر به اشتراک بگذارید، هزینه‌هایتان به اشتراک گذاشته می‌شود و به این ترتیب می‌توانید صرفه‌جویی کنید.

قیمت اجاره خانه دانشجویی در آوگسبورگ آلمان

– اتاق یک تخته 450 یورو (مرکز) / 400 (خارج از مرکز)

– آپارتمان مشترک 300 (مرکز) / 200 (خارج از مرکز)

همچنین هزینه اینترنت وای فای به طور معمول 30 یورو در ماه است. اگر به ورزش کردن عادت کرده‌اید، هزینه ماهانه اشتراک یک باشگاه بدنسازی 20 یورو است.

 

2 Replies to “زندگی و تحصیل در آوگسبورگ آلمان”

    1. موسسه آرمان پارسیان زمرد says: 20 شهریور 1402 at 2:23 ب.ظ

      سلام وقت بخیر. از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*