3 مرداد 1400

شهرهای دانشجویی آلمان

تعداد شهرهای دانشجویی آلمان کم نیست اما برخی از شهرهای این کشور در فهرست بهترین ها و پرطرفدارترین ها هستند.

تحصیل در آلمان یکی از بهترین گزینه های دانشجویان بین المللی در اروپاست. دانشگاه های رایگان آلمان ، اساتید برتر، تحصیلات در بهترین دانشگاه ها و کیفیت بالای زندگی، آلمان را در میان دانشجویان محبوب کرده است. با برخی از برترین شهرهای دانشجویی در آلمان آشنا شوید.

 

با برخی از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان آشنا شوید

برلین ، شهری که با لندن و نیویورک رقابت می کند

شهر برلین در آلمان به راحتی با شهرهای بزرگ و مشهور دنیا مانند لندن و نیویورک رقابت می کند. برلین شهری مدرن است و ناگفته نماند که این شهر با تاریخی غنی، فرهنگی متنوع و نوآوری توانسته به مکانی عالی برای دانشجویان تبدیل شود. می توان گفت که زندگی دانشجویی در برلین نسبتا ارزان است.

سه دانشگاه برتر در برلین شامل در میان 150 دانشگاه برتر جهان در رنکینگ جهانی QS (QS World University    Rankings® 2019) قرار دارند. این دانشگاه ها شامل هومبولد-زو برلین (رتبه 121) ، دانشگاه آزاد برلین (130)و دانشگاه فنی برلین (147) هستند. در این شهر همچنین کمپس مدرسه های معتبر بازرگانی مانند ESCP Europe ، GISMA Business School و ESMT Berlin  است.

 

مونیخ، دارای دانشگاه هایی با بالاترین رتبه در آلمان

این شهر جنوبی آلمان اغلب به عنوان یکی از دوست داشتنی ترین شهرهای جهان انتخاب می شود. مونیخ میزبان دو دانشگاه با بالاترین رتبه در آلمان است. دانشگاه فنی مونیخ با رتبه 61 در جهان و دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ با رتبه 62 در جهان ، ارزش این شهر را دوچندان کرده اند.

مونیخ که یک مرکز مالی مدرن و زیبا است. این شهر می تواند کمی برای دانشجویان بین المللی گران باشد. اما لذت بردن از حومه زیبای باواریا که اطراف آن را گرفته است، هزینه ای برای شما نخواهد داشت. تاریخچه این شهر نیز قابل توجه است. سفر به مونیخ بدون بازدید از کاخ ها و غرفه های پادشاه لودویگ کامل نخواهد بود.

 

هایدلبرگ یک شهر دانشجویی در آلمان با قدیمی ترین دانشگاه

بدون شک هایدلبرگ یکی از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان به شمار می رود. با وجود اینکه بخشی از پرجمعیت ترین مناطق آلمان است، هایدلبرگ هنوز توانسته جذابیت روستایی خاص خود را حفظ کند. این شهر در بین گردشگرانی که به دیدن قلعه باستانی و مرکز شهر با سقف قرمز آن می آیند محبوب است.

از دانشگاه های برتر این شهر می توان به دانشگاه معروف هایدلبرگ اشاره کرد. ایندان شگاه قدیمی ترین و سومین دانشگاه دارای رتبه برتر آلمان است (رتبه 64 جهانی). این دانشگاه با ارتباط با بیش از 50 برنده جایزه نوبل که 10 نفر از آنها استاد دانشگاه بودند (یا هستند)، به خود می بالد.

 

کلن، یک شهر دانشجویی ایده آل در آلمان

کلن به خاطر کلیسای جامع دراماتیک، (کالنر دام) ساحل رودخانه دلپذیر و طبیعت زیبایش شناخته شده است. این شهر یک جامعه دانشجویی پر جنب و جوش، با موزه ها و گالری های هنری سر و کار دارد. شهری زیبا و در عین حال دانشجویی که بسیار در میان دانشجویان بین المللی به محبوبیت رسیده است.

قطارهای مستقیم به پاریس، بروکسل و آمستردام می روند و لوکزامبورگ نیز خیلی دور نیست، بنابراین کلن می تواند گزینه خوبی برای علاقه مندان به کشف اروپای غربی باشد. گل سرسبد دانشگاه های این شهر دانشگاه کلن (Universität Köln) است که در رتبه 306 جهان قرار دارد و یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است.

 

فرانکفورت، قلب تپنده بخش های مالی و تجاری آلمان

فرانکفورت نیز از شهرهای دانشجویی آلمان است. قلب تپنده بخش های مالی و تجاری آلمان ، فرانکفورت همچنین محل بانک مرکزی اروپا است. بر این اساس، مرکز شهر آن انبوهی از آسمان خراش‌های درخشان است و فرودگاه آن شلوغ ترین فرودگاه قاره اروپا است.

فرانکفورت به دلیل ارائه بهترین زندگی شبانه در آلمان مشهور است. در طول سال جشنواره های رنگارنگی در این شهر برگزار می شود. در مورد دانشگاه های این شهر نیز باید گفت، دانشگاه فرانکفورت معتبرترین آنهاست که دارای رتبه 279 در جهان است. این دانشگاه به ویژه در رشته های علوم اجتماعی جزو بهترین دانشگاه ها محسوب می شود.

اگر به دنبال شهرهای ارزان دانشجویی در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*