5 مرداد 1400

زندگی دانشجویی در آلمان چگونه است؟

زندگی دانشجویی در آلمان با توجه به مزایای بی‌شمار آن از تحصیل رایگان تا بازار کار جذاب این کشور، تجربه‌ای متفاوت خواهد بود.

همه چیز درباره زندگی دانشجویی در آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان با کیفیت زندگی، فرصت های شغلی و همچنین فرهنگ و رسوم جالب توجه خود، مردم را از همه نقاط جهان به خود جلب می‌کند. اقتصاد آلمان نیز یکی از بزرگترین کشورهای جهان است، زیرا بازار کار توسعه‌یافته و شرایط پایدار دارد. این کشور جایی است که افراد برای موفقیت به آنجا می‌روند. شهرهای زیبای این کشور که از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند. برای افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا می‌آیند، آلمان یک تجربه به یادماندنی است.

آلمان میراث شگفت‌انگیزی از هزاران قلعه‌ است که در سراسر این کشور وجود دارند. آنچه پیش از این خانه پادشاهان و امپراطورها بوده است، اکنون بخش های با ارزشی از تاریخ آلمان در نظر گرفته می‌شود. آلمان به عنوان یک کشور پر جنب و جوش با جمعیتی پرانرژی و مبتکر، چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد. در این مطلب قصد داریم درباره چگونگی زندگی در آلمان برای دانشجویان بین المللی اطلاعاتی را ارائه دهیم.

آب و هوا یکی از گزینه های مهم زندگی دانشجویی در آلمان

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید بدانید که آلمان از آب و هوای مطلوبی برخوردار است. آلمان به عنوان کشوری شناخته می‌شود که از هر چهار فصل در طول سال برخوردار است. بنابراین، اگر قصد دارید یک سال تمام در آلمان بمانید، به هر چهار نوع لباس در چهار فصل مختلف نیاز خواهید داشت. به طور کلی، در آلمان تابستان‌ها گرم است، زمستان‌ها سرد هستند. بهار و پاییز اغلب دمای هوا متعادل است.

در طول تابستان، جایی که درجه حرارت می‌تواند به بیش از 30 درجه سانتیگراد افزایش یابد، مقاصدی در آلمان مانند دریاچه ها یا سواحل وجود دارند. هوا در آلمان می تواند متغیر باشد، شاید غالبا غیرقابل پیش بینی باشد. اما باید مطمئن باشید که به هنگام تحصیل در آلمان ، از هر چهار فصل سال لذت خواهید برد. بنابراین، فراموش نکنید که کلاه، روسری، دستکش و یک ژاکت گرم خود را بیاورید. اما یادتان باشد که عینک آفتابی، تی‌شرت و لباس شنا نیز به بیاورید.

 

آیا می‌توانم هزینه های زندگی در آلمان را بپردازم؟

طبق برآوردهای سال 2020، برای تامین هزینه‌های زندگی دانشجویی در آلمان به حدود 853 یورو در ماه نیاز دارد. اگر برای ورود به آلمان به ویزا نیاز دارید، باید به لحاظ مالی خود را برای درخواست ویزا اثبات کنید (این کار معمولا از طریق یک حساب مسدود شده آلمان انجام می شود). به طور کلی، دانشجویان بین المللی تمایل دارند در طول تحصیل در آلمان ، راه خود را پیدا کنند. به خصوص در حالی که درآمد زیادی را از بسیاری از مشاغل پاره وقت که آلمان به ویژه به دانشجویان ارائه می‌دهد، کسب کنند.

به طور معمول، کار نیمه وقت دانشجویی در آلمان شامل دستیاران تدریس یا تحقیق در دانشگاه، مدرسان انگلیسی، کارکنان پشتیبانی / پیشخدمت در کافی شاپ‌ها یا کافه‌ها، یا دستیاران در تولید صنعتی است. اگرچه در حالی که به طور پاره وقت کار می‌کنید، دانشجویان می‌توانند کمی پول اضافه به دست آورند. همچنین در مورد فرهنگ و سبک زندگی یک مکان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

تاثیر سبک زندگی آلمانی ها روی زندگی دانشجویی در آلمان

آلمانی ها اهمیت زیادی به ساختار و دقت می‌دهند. بنابراین اگر شما اهل ناهنجاری نیستید، ممکن است برای برقراری دوستی با آلمانی ها کار سختی نداشته باشید. فرهنگ آلمانی ها شگفت انگیز است، تا حد زیادی تحت تاثیر تاریخ غنی خود و بخشی از آن توسط کشورهایی که با آن مرز مشترک دارند. آلمانی ها از کار سخت، کمال گرایی و دقت قدردانی می‌کنند. به همین دلیل ممکن است در ابتدا ضد اجتماعی به نظر برسند. اما وقتی با آنها آشنا شدید متوجه می‌شوید که واقعا دوستانه رفتار می‌کنند. آلمانی ها از دانشجویان بین المللی بسیار استقبال می کنند، بنابراین لازم نیست نگران باشید.

به طور کلی، زندگی در آلمان برای دانشجویان بین المللی یک تجربه لذت بخش است. بیشتر شهرهای آلمان از زندگی شبانه فعال و طیف گسترده‌ای از گزینه‌های تفریحی بهره‌مند هستند. شهرهای بزرگتر مانند مونیخ و برلین مملو از مکان‌های جالب برای بازدید هستند اما جذابیت شهرهای کوچکتر بی‌نظیر است. این کشور  با داشتن مکان‌های بی‌شمار دانشجویی، فعالیت‌های فوق‌برنامه و جشنواره های آن، مکانی عالی است.

 

آیا می‌توانم از سیستم بهداشت و درمان در آلمان بهره‌مند شوم؟

اگر می‌خواهید در این کشور بمانید (یا حتی وارد کشور شوید)، باید بیمه درمانی داشته باشید، زیرا در آلمان اجباری است. آلمانی‌ها بیمه درمانی را جدی می‌گیرند و سیستم بهداشت و درمان آنها یکی از بهترین ها در جهان است. بیمه درمانی دانشجویان در آلمان معمولا مقرون به صرفه است. بسته به اینکه بیمه درمانی دولتی یا خصوصی در آلمان داشته باشید، بدون نگرانی در مورد هزینه‌ها، مزایای متعددی دریافت خواهید کرد. با این وجود همیشه قبل از دریافت بیمه درمانی، حتما مزایا و هزینه های تحت پوشش خود را بررسی کنید. برخی از طرح‌های بیمه درمانی تمام هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهد.

 

بهترین بخش تحصیل در آلمان چیست؟

بهترین بخش در مورد تحصیل در آلمان این است که با افرادی از سراسر جهان آشنا می شوید، فرهنگ‌های مختلف را می‌آموزید، و از همه مهمتر دوستان زیادی پیدا می‌کنید. دانشجویان در سراسر جهان نگاه خود را به آلمان به عنوان یک مقصد تحصیلی می‌دانند. این کشور یک بسته معتبر کامل را برای دانشجویان ارائه می‌دهد. زندگی در آلمان برای دانشجویان بین المللی نه تنها آموزش و کسب مهارت است، بلکه می‌توانید از زیبایی‌های این کشور لذت ببرید.

 

چالش برانگیزترین بخش زندگی دانشجویی در آلمان چیست؟

در ابتدا ، ممکن است همه چیز چالش برانگیز به نظر برسد، تا زمانی که به آن عادت نکنید. بعد از اینکه به زندگی و تحصیل در یک کشور خارجی عادت کردید، خواهید فهمید که چیزی برای نگرانی وجود نداشته است. از یادگیری چیزهای جدید لذت خواهید برد (بسیاری حتی می‌خواهند بعد از اتمام تحصیل، همان تجربه را دوباره امتحان کنند).

البته مواردی از قبیل پرداخت اجاره، تحصیل، کار و یا پیدا کردن راه خود در آلمان ممکن است برخی از دشوارترین چالش‌هایی باشند که باید بر آن غلبه کنید. با این وجود، بسیاری از دانشجویان بین المللی قبل از شما این کار را انجام داده‌اند. به محض ورود به آلمان، تعداد بی‌شماری از هموطنان خود را در همان موقعیت پیدا خواهید کرد. زندگی در آلمان برای دانشجویان بین المللی هیچ وقت حوصله سر بر نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*