20 شهریور 1400

تحصیل معماری در آلمان

تحصیل معماری در آلمان و شرایط آن را در این مقاله بخوانید. معماری یکی از رشته های پرطرفدار و پردرآمد برای تحصیل در آلمان است.

همه چیز درباره شرایط تحصیل معماری در آلمان

آلمان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل در رشته معماری هستند. به لطف دانشگاه های فنی آلمان که دارای رنکینگ بالا هستند و همچنین شهریه های کم دانشگاهی، این کشور انتخاب بسیاری از دانشجویان است. دانشجویان می توانند در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته معماری در آلمان تحصیل کنند. تحصیل رشته معماری در آلمان می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد. چراکه نه تنها دانشگاه های برتر زیادی در این زمینه وجود دارند، بلکه از نوآوری و ساخت و ساز این کشور می توان به پیشرفت آن در این زمین پی برد.

معماری در آلمان سابقه طولانی و تاریخی دارد. هر سبک اروپایی معروف از روم تا پست مدرن و گوتیگ، رنسانس، باروک، کلاسیک، مدرن و معماری سبک بین المللی را در این کشور مشاهده خواهید کرد. به همین دلیل است که تحصیل در آلمان در رشته معماری شما را به آینده شغلی موردنظرتان خواهد رساند.

 

شرایط تحصیل رشته معماری در آلمان

– تحصیل رشته معماری در آلمان نسبت به دیگر کشورها کمی متفاوت است. چرا که هیچ آزمون حرفه ای در کار نیست!

– در پایان سه سال دوره کارشناسی معماری در آلمان، وارد دوره کارشناسی ارشد خواهید شد.

– دوره کارشناسی ارشد برای کار معماری در آلمان بسیار حائز اهمیت است. با مدرک کارشناسی ارشد معماری در آلمان فرصت های شغلی شما بسیار زیاد و درآمد خیلی خوبی خواهید داشت.

– می توانید قبل از اینکه در «اتاق معماری» (Chamber of Architects) ثبت نام کنید، با مدرک معماری در آلمان کار کنید.

– مدرک معماری آلمان در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه می شود، برخی از آنها نیز در دانشگاه های هنر ارائه می شوند.

– تحصیل کارشناسی یا کارشناسی ارشد معماری در آلمان برای دانشجویان بین المللی یک تصمیم حساس است. دانشجویان بین المللی می توانند مانند دانشجویان آلمانی بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند.

– براساس اعلام رنکینگ جهانی و معتبر QS، بهترین دانشگاه های معماری آلمان دو دانشگاه فنی برلین با رتبه 22 و دانشگاه فنی مونیخ با رتبه 23 هستند.

– تحصیل رشته معماری در آلمان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر است.

– دانشجویان بین المللی باید به طور مستقیم و آنلاین از طریق دانشگاه یا از طریق دفتر بین المللی آن، بسته به فرآیند اپلای، درخواست خود را ارسال کنند.

– دانشجویانی که از کشورهای غیراتحادیه اروپا به آلمان می آیند باید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند. از جمله الزامات اخذ ویزای تحصیلی بیمه دانشجویی و همچنین افتتاح حساب بلوکه بانکی در آلمان است.

– می توانید در مقطع کارشناسی معماری به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان تحصیل کنید. البته کارشناسی که به دنبال آن کارشناسی ارشد انگلیسی معماری است. البته توجه داشته باشید که بخش زیادی دروس ممکن است به زبان آلمانی تدریس شوند.

 

آیا معماری در آلمان مورد نیاز است؟

پاسخ به این سوال مثبت است. شغل معماری از مشاغل پرطرفدار آلمان است. همچنین این شغل در میان پردرآمدترین مشاغل آلمان نیز قرار دارد. با توجه به ثبات اقتصادی کشور آلمان، پروژه های ساخت و ساز زیادی در این کشور انجام می شود. بنابراین تقاضا برای معمار و سازندگان ساختمانی به طور قابل توجهی رو به افزایش است. بنابراین با فارغ التحصیلی از رشته معماری در آلمان نباید نگران کار باشید. با آموزشی که در دانشگاه های آلمان می بینید، به راحتی پس از اتمام تحصیلات خود می توانید وارد بازار کار شوید و در یکی از شرکت های معماری آلمان کار کنید.

 

متوسط حقوق معماران در آلمان چقدر است؟

معمارها ساختمان هایی را که ما در آنها زندگی و کار می کنیم را طراحی می کنند. آنها فضای مورد نیاز ما را طرح‌ریزی می کنند. به این ترتیب زیباترین مکان ها با در دسترس ترین فضاها در اختیار ما قرار می گیرد. همراه با مهندسان، معماران نقش به سزایی در طراحی شهری دارند. بنابراین جزو مشاغل موردنیاز برای هر جامعه و همچنین برای شرکت های آلمانی محسوب می شوند. درآمد معماری در آلمان خوب است. حقوق متوسط یک معمار در آلمان 71.599 در سال است. معماران در آلمان ساعتی 34 دلار در آلمان دریافت می کنند. به طور متوسط یک معمار در آلمان ماهانه بین 50.332 – 88.864 در ماه دریافت می کند. به طور معمول یک معمار بین 40 تا 45 ساعت در هفته در آلمان کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*