12 مرداد 1400

بهترین دانشگاه های معماری آلمان

با بهترین دانشگاه های معماری آلمان آشنا شوید. درباره شرایط تحصیل معماری در آلمان، بازار کار فوق‌العاده‌ و دانشگاه های برتر آن بیشتر بدانید.

5 دانشگاه برتر برای تحصیل معماری در آلمان

بهترین دانشگاه های معماری آلمان در فهرست Zeit Online آورده شده است. تحصیل در آلمان با توجه به سیستم آموزش عالی این کشور، شهریه کم دانشگاه و حتی امکان تحصیل رایگان در دانشگاه ها، گزینه ای ایده آل برای دانشجویان است. دانشجویان برای تحصیل در رشته معماری در آلمان می توانند از میان تعداد زیاد دانشگاه ها، دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنند.

در مقطع کارشناسی، Zeit Online  فهرستی از دانشگاه‌ها را معرفی می‌کند که با توجه به نیاز و انتظارات دانشجویان، از بین آنها می‌توان گزینه مناسب را انتخاب کرد. برای دستیابی به این فهرست، باید مجموعه‌ای از معیارها را برای تجزیه و تحلیل و مقایسه دانشگاه‌ها و همچنین نقاط ضعف و قوت آنها تعیین کرد. معیارهای ارائه شده رشته معماری توسط Zeit Online با در نظر گرفتن زیرساخت IT ، برنامه های کارشناسی ارشد بین‌المللی، اجاره و اسکان، بازار کار، روند ارزیابی و وجود آموزش الکترونیکی است. در این مطلب قصد داریم بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل معماری را به شما معرفی کنیم.

 

دانشگاه فنی براندنبورگ (BTU Cottbus-Senftenberg)

دانشگاه فنی براندنبورگ یکی از 5 دانشگاه برتر تحصیل معماری در آلمان است. در این دانشگاه مطرح آلمانی 1600 دانشجوی بین المللی حضور دارند. این دانشگاه با هدف تعلیم و تربیت، ترکیبی از تحقیقات در دانشگاه فنی سنتی و برنامه‌های کاربردی پیشرفته‌ تر را ارائه می دهد. به طور کلی، دانشگاه فنی براندنبورگ فرصتی عالی برای دانشجویانی که مایل به دستیابی فرصت‌های بیشتری در زندگی هستند، ارائه می‌دهد. دانشکده معماری این دانشگاه از سال 2002 مدرک کارشناسی (BA) و کارشناسی ارشد (MA) معتبر ZEFA را ارائه می‌دهد. این مدارک توسط وزارت علوم، تحقیقات و فرهنگ (MFWK) در براندنبورگ به عنوان ارائه‌دهنده این دوره‌ها به تایید رسیده است.

نکته جالب در مورد نحوه عملکرد دانشگاه این است که این موسسه همکاری نزدیکی با فعالیت‌های میدانی و برنامه‌ریزی‌های ساختاری دارد. به این ترتیب، دانشجویان می‌توانند آنچه را که در زمینه‌های مختلف یاد گرفته‌اند، به مرحله تمرین درآورند.

 

دانشگاه ABK  اشتوتگارت

اگر به تحصیل در رشته معماری در دانشگاه های آلمان علاقه‌مند هستید، این دانشگاه را نیز در فهرست انتخابی خود قرار دهید. آکادمی هنر و طراحی ایالتی اشتوتگارت در سال 1761 تاسیس شده است. این آکادمی در زمینه‌های هنرهای زیبا و طراحی، دارای یک قدمتی ارزشمند است.

تعداد متوسط دانشجویان این دانشگاه در مجموع 850 نفر است. اما نه تنها به عنوان یک آکادمی بلکه به عنوان یک دانشگاه نیز شناخته می‌شود. در ایالت بادن – وورتمبرگ یک موسسه برجسته و یک مرکز آموزشی برای هم هنرهای زیبا (مانند نقاشی و مجسمه‌سازی) و هم هنرهای کاربردی (مانند معماری و طراحی) وجود دارد. همین رویکرد دوگانه به هنر باعث افتخار این نهاد است که در آینده به رشد و پیشرفت خود ادامه می‌دهد. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل معماری به شمار می رود.

 

دانشگاه فنی آخن (RWTH Aachen)

این دانشگاه در گذشته به عنوان یک موزه خدمات فعالیت داشته است. اما امروزه برای اهداف خود و به عنوان مکانی برای آموزش دانشجویان در رشته معماری در آلمان در نظر گرفته می‌شود. دانشگاه فنی آخن آلمان که در سال 1880 راه‌اندازی شد، دارای یک سیستم آموزش عالی و ماندگار است. این دانشگاه از 9 دانشکده تشکیل شده و دانشکده معماری از بهترین آنها محسوب می شود.

دانشگاه فنی آخن شامل 22 موسسه از جمله تاریخ هنر، طراحی ساختاری یا ساخت و سازهای حمل و نقل است. هدف دانشگاه فنی آخن كیفیت در مقابل كمیت است. بنابراین تعداد نسبتا كمی، حدود 1500 دانشجو، در دانشكده پذیرفته شده‌اند. دانشگاه فنی آخن نیز در فهرست بهترین دانشگاه های معماری آلمان قرار دارد.

 

دانشگاه فنی مونیخ (TUM Munich)

تحصیل معماری در آلمان بسیار مورد توجه است. در منطقه باواریا، گروه معماری دانشگاه فنی مونیخ تنها موسسه آموزشی در سطح دانشگاه است. دانشگاه فنی مونیخ بدون شک یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته معماری است. این دانشکده میزبان بیش از 1200 دانشجو در بیش از دپارتمان است. همکاری نزدیکی بین بخش تحقیقات دانشگاه و شرکای صنعتی در حوزه های تک در مونیخ وجود دارد.

با توجه به این موضوع، این دانشکده نه تنها راهی برای آموزش و پرورش برای دانشجویان بین المللی است، بلکه فرصت‌های بسیاری را به دانشجویان خود در آینده ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای جوایز متعددی در زمینه معماری است که از میان آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

* Deutscher Architekturpreis  (جایزه آلمانی برای معماری)

* Deutscher Städtebaupreis (جایزه برنامه ریزی شهری آلمان)

* جایزه معماری اروپا + جایزه فناوری

* جایزه میس وندروهه (Mies-van-der-Rohe Prize)

* جایزه ریبا (RIBA Award)

 

دانشگاه اشتوتگارت از بهترین دانشگاه های معماری آلمان

دانشکده معماری به عنوان بخشی از دانشگاه اشتوتگارت است که قدمت آن به قرن نوزدهم بازمی‌گردد. اصلاحات و معیارهای اساسی این دانشگاه از آغاز قرن بیستم شروع شد. این دانشگاه با پشتیبانی دو تن از اساتید خود، رشته جدیدی به نام «حوزه برنامه ریزی شهری»، ارائه می دهد. این رشته در حوزه آموزشی و پژوهشی ضروری است.

در حال حاضر دانشگاه اشتوتگارت آلمان بیش از 16 موسسه و همچنین استادان آلمانی و بین المللی دارد. این دانشگاه، به عنوان یکی از دانشگاه های برتر در این ایالت شناخته می‌شود. در حقیقت، این ترکیب گسترده برای معماری و شهرسازی کاملا شناخته شده است و چشم‌اندازی وسیع‌تر در این زمینه به دانشجویان ارائه می‌دهد. اگر به یک دانشگاه ایده آل برای تحصیل در رشته معماری در آلمان می اندیشید، اشتوتگارت بدون شک ایده آل است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*