12 مرداد 1400

شهر پادربورن آلمان

شهر پادربورن آلمان (Paderborn) یکی از شهرهای دانشجویی این کشور است. با زندگی دانشجویی و هزینه های آن در پادربورن بیشتر آشنا شوید.

پادربورن کجاست؟

شهر پادربورن آلمان در ایالت نوردراین – وستفالن در غرب این کشور قرار دارد. این شهر در کنار رودخانه پادر، یکی از مهمترین مراکز علوم کامپیوتری در آلمان به شمار می رود. هاینس نیکسدورف، پیشتاز علوم کامپیوتر اهل کشور آلمان، نقش تعیین کننده ای در این شهر ایفا کرد. نمایشگاه های چند رسانه ای در زمینه کامپیوتر و فناوری های دیجیتال در این شهر بسیار مورد توجه قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی مطلوب پادربورن در قلب آلمان نقطه شروع ایده آل برای کشف این کشور و مردم آن است. به راحتی می توان به شهرهای معروف و مشهور مانند کلن، برلین و مونیخ دسترسی پیدا کرد. حتما به شهرهای مجاور مانند مونستر، دتمولد، اسنابروک، سوست و هاملن نیز بسیار سفر کنید.

 

پادربورن به چه چیزی شهرت دارد؟

در واقع اگر بپرسید شهر پادربورن آلمان به چه چیزی شهرت دارد؟ پاسخ این است؛ پادربورن دارای بزرگترین موزه کامپیوتر در جهان است. موزه هاینس نیکسدورف (Heinz Nixdorf MuseumsForum)، که در سال 1996 افتتاح شد. در شمال غربی این شهر Schloss Neuhaus قرار دارد. قلعه‌ای چند صد ساله با باغ‌های زیبا که در محوطه آن محل موزه های هنر و تاریخ طبیعی قرار گرفته است. در مرکز تاریخی شهر پادربورن آثار زیادی وجود دارد. مناطق سبز فراوان شهر پادربورن را به مکانی بسیار جذاب برای زندگی دانشجویی تبدیل کرده است.

 

زندگی دانشجویی در پادربورن آلمان چگونه است؟

شهر پادربورن آلمان یک شهر دانشجویی صمیمی و ایمن برای تحصیل در این کشور است. پادربورن یک مرکز فرهنگی پر جنب و جوش با تئاترها و سینماها، کنسرت های کلاسیک و جاز، مرکز فعالیت های هنری، کلوب ها و سرگرمی ها، موزه ها، گالری های هنری است. همچنین برای کسانی که اهل ورزش هستند، انواع فعالیت‌های ورزشی و تفریحی از ورزش های آبی گرفته تا اسب سواری و چتربازی در این شهر در دسترس است. در پادربورن انواع رستوران ها و غذاها را پیدا می کنید.

اگر به دنبال خرید در پادربورن هستید، می توانید به این مناطق بروید:

– مرکز شهر

– مرکز Südring-Center (مرکز خرید بزرگ نزدیک دانشگاه)

– بازارهای غذایی خارجی (آسیایی، هندی، ترکی)

*توجه داشته باشید: روزهای یکشنبه و تعطیل همه فروشگاه ها بسته هستند.

 

هزینه زندگی دانشجویی در پادربوران آلمان

دانشگاه پادوربورن یکی از دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان است. تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان یکی از مزایای این کشور است. تنها مبلغی که دانشجویان باید بپردازند، هزینه ترم یا همان Semesterbeitrag (تقریبا هر ترم 320 یورو) است. این هزینه شامل Semesterticket است که به شما امکان می دهد از وسایل نقلیه عمومی در منطقه نوردراین – وستفالن استفاده کنید.

هزینه زندگی در آلمان برای دانشجویان بین المللی مشخص است. هزینه زندگی در شهر پادربورن آلمان حدود 800 – 900 یورو در ماه است. اما اگر به دنبال فعالیت های فوق برنامه هستید، باید باید کمی بیشتر هزینه کنید. هنگام برنامه ریزی برای هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان ، باید هزینه خرید (ظروف، کارد و چنگال، ملحفه و غیره) و مقداری پول نقد برای اولین روزهای خود در پادربورن را در نظر بگیرید.

 

زمان بندی پرداخت هزینه ها در شهر پادربورن آلمان

– قبل از ورود به پادربورن، اولین اجاره و مبلغ ودیعه محل زندگی خود را باید پرداخت کنید.

-هزینه ترم دانشگاه باید حداکثر تا آغاز ترم واریز شود.

– اجاره ماهانه نیز باید در ابتدای هر ماه پرداخت شود.

– برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، هزینه های ماهانه اضافی برای بیمه درمانی وجود دارد.

در مجموع هزینه زندگی در پادربورن به شرح زیر است:

هزینه اجاره خانه: 250 تا 340 یورو در ماه

– هزینه غذا: 150 تا 250 یورو در ماه

– هزینه سرگرمی های اوقات فراغت: 100 تا 150 یورو در ماه

– هزینه کتاب، لباس و سفر: 120 تا 180 یورو در ماه

جمع هزینه ها: 620 تا 920 یورو در ماه

 

ورزش و سرگرمی در پادربورن

به عنوان یک دانشجو در دانشگاه پادربورن می توانید در ورزش های دانشگاهی Hochschulsport شرکت کنید. این فرصتی مناسب برای حفظ تناسب اندام و برقراری ارتباط با دیگر دانشجویان است.

امکانات ورزشی دانشگاه پادربورن آلمان به شرح زیر است:

– یک سالن بدنسازی بزرگ

– پیست دو و میدانی

– زمین گلف

– چندین زمین تنیس

همچنین دانشجویان می توانند از دیگر برنامه های ورزشی شامل انواع مختلفی از دوره ها مانند رقص، تناسب اندام، یوگا، زومبا، تنیس، گلف، فوتبال آمریکایی و غیره استفاده کنند.

توجه داشته باشید که برای بهره مندی از این امکانات، ثبت نام برای همه دوره ها قبل از شروع ترم الزامی است. برخی از دوره ها بین دانشجویان از محبوبیت زیادی برخوردار است. از این رو سعی کنید در اسرع وقت ثبت نام کنید تا ظرفیت آنها تکمیل نشود.

اگر هم به دنبال ورزش و سرگرمی در خارج از محیط دانشگاه هستید، امکانات کافی وجود دارد. در شهر پادربورن آلمان استخرهای متعدد و پارک ورزشی Ahorn در دسترس علاقه مندان قرار دارد. اگر هم اهل دیدن فوتبال یا بسکتبال هستید، از بازی های باشگاه فوتبال حرفه‌ای پادربورن SC Paderborn 07 یا باشگاه بسکتبال Untouchables Paderborner e. V دیدن کنید. پادربورن یک شهر ایده آل دانشجویی در آلمان است. هزینه زندگی در این شهر نسبتا مناسب است. شهر پادربورن آلمان با فضایی که ایجاد کرده هر ساله دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب می کند.پادربورن یکی از بهترین شهرها برای تحصیل در آلمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*