29 شهریور 1400

شهر کایزرسلاترن آلمان

شهر کایزرسلاترن آلمان در جنوب غربی این کشور و در شمال جنگل پالاتینیت قرار دارد. کایزرسلاترن یک شهر دانشجویی پرجنب‌وجوش در آلمان است.

زندگی در شهر کایزرسلاترن آلمان

یکی از شهرهای دانشجویی ارزان قیمت آلمان که فرصت تحصیل و زندگی ایده آلی را برای دانشجویان فراهم می کند. درباره این شهر بیشتر بدانید. اگر شهر کایزرسلاترن را برای تحصیل در آلمان انتخاب کنید، بهتر است درباره آن بیشتر بدانید. کایزرسلاترن شهری در نزدیکی مرزهای فرانسه و لوکزامبورگ در آلمان است. این شهر یکی از شهرهای فوتبالی آلمان به شمار می رود. مرکز علمی این شهر را به دلیل تکنولوژی و نوآوری آن می شناسند. در نگاه اول، شهر کایزرسلاترن آلمان شاید خیلی شما را جذب نکند. اما اگر نگاه دقیق تری به این شهر بیندازید، زیبایی خاص آن را پیدا خواهید کرد.

معماری منحصر به فرد این شهر در کنار سرسبزی قابل توجه آن، نظر بسیاری از دانشجویان بین المللی را جذب می کند. دانشجویانی که دانشگاه کایزرسلاترن آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند، این شهر را واقعا دوست دارند. زندگی در کایزرسلاترن کاملا راحت است. یک شهر دانشجویی کوچک در آلمان که به راحتی می توانید به هر نقطه ای از آن بروید.

 

سبک زندگی دانشجویی در کایزرسلاترن آلمان

یک کمپس دانشگاهی در شهر کایزرسلاترن وجود دارد. این شهر در کنار یکی از بزرگترین جنگل های اروپا قرار دارد. به راحتی می توانید یک دوچرخه کوهستان از دانشگاه کرایه نید یا برای شنا به دریاچه و استخرهای آن بروید. گزینه های تفریحی و فرهنگی زیادی در دسترس دانشجویان این شهر قرار دارد. اغلب تفریحات در مرکز شهر قرار دارد. هر هفته یک فستیوال در دانشگاه شامل جشن های دانشکده ها، سینمای روباز و غیره برگزار می شود.

 

آیا پیدا کردن خانه دانشجویی در کایزرسلاترن سخت است؟

گزینه های متعددی برای پیدا کردن خانه دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار دارد. دانشجویان می توانند خوابگاه های دانشجویی آلمان را انتخاب کنند. البته خوابگاه های دانشجویی ظرفیت محدودی دارند. بنابراین همه موفق نمی شوند که یک مکان برای خود رزرو کنند. آپارتمان شخصی و آپارتمان اشتراکی از دیگر گزینه های اجاره خانه دانشجویی در آلمان هستند. با این توضیحات اجاره خانه در شهر کایزرسلاترن آلمان سخت نیست. در این شهر سازمان های زیادی وجود دارد که می توانند به دانشجویان بین المللی کمک کنند. اگر به دنبال خانه در این شهر هستید می توانید از ISGS یا سازمان دانشجویی Studentenwerk کمک بگیرید.

 

امنیت شهر کایزرسلاترن

امنیت آلمان در میان کشورهای اروپایی بالاست. در واقع آلمان برای دانشجویان بین المللی کاملا امن است. امنیت آلمان برای دانشجویان بین المللی بالاست. آلمان به طور کلی یک کشور امن است، بنابراین دلیلی برای نگرانی بیش از حد وجود ندارد. با توجه به تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که هر سال در دانشگاه های آلمان ثبت‌نام می‌کنند، اطمینان داشته باشید که بدون در نظر گرفتن موارد احتیاط خیلی خاص در زندگی روزمره کاملا شرایط خوبی خواهید داشت. علاوه بر این، بیشتر دانشجویان بین المللی ترجیح می‌دهند، بعد از اتمام تحصیل در آلمان زندگی و شغل خود را پیدا کنند. همین مسئله نشان می‌دهد که میزان رضایتمندی دانشجویان بین المللی از زندگی و تحصیل در آلمان بسیار بالا است.

آلمان در رتبه‌بندی Global Peace Index 2019 رتبه 22 را به عنوان یکی از صلح آمیزترین کشورهای جهان در میان 163 کشور جهان به خود اختصاص داده است. این کشور همچنین در بخش ایمنی و امنیت اجتماعی در رتبه 20 قرار دارد. کایزرسلاترن نیز یک شهر امن دانشجویی در آلمان است. بنابراین بدون هیچ نگرانی می توانید از زیبایی ها و تفریحات این شهر لذت ببرید. با این وجود همیشه سعی کنید در همه موارد با احتیاط رفتار کنید.

 

هزینه زندگی در شهر کایزرسلاترن آلمان

هزینه زندگی در شهر کایزرسلاترن آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان بسته به شهری که در آن زندگی می کنید، متفاوت است. شهرهای بزرگ آلمان مانند مونیخ گرانتر هستند. همچنین بسته به اینکه کدام نقطه شهر را برای زندگی انتخاب کنید، باید هزینه بیشتری برای خانه بپردازید. هزینه خانه دانشجویی در آلمان بیشترین هزینه ای که دانشجویان باید بپردازند. شهر کایزرسلاترن آلمان یکی از شهرهای ارزان آلمان است.

هزینه زندگی در شهر کایزرسلاترن آلمان به شرح زیر است:

هزینه اجاره خانه

– اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 386 یورو در ماه

– اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 330 یورو در ماه

– اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 1300 یورو در ماه

– اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر: 1087 یورو در ماه

 

هزینه حمل و نقل در کایزرسلاترن

– بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی): 2 یورو

– بلیط ماهانه: 60 یورو در ماه

– تاکسی برای هر یک کیلومتر: 2.90 در ماه

 

هزینه غذا در کایزرسلاترن

دانشجویانی که مستقل هستند و می توانند غذای خودشان را درست کنند، بیشتر در هزینه هایشان صرفه جویی می شود. اگر هم آشپزی بلد نیستید، سعی کنید برخی غذاهای ساده را یاد بگیرید. با اینکه هزینه رستوران رفتن در شهر کایزرسلاترن آلمان شاید زیاد نباشد، اما به طور ماهانه مبلغ قابل توجهی خواهد بود. در ادامه به هزینه غذا در رستوران و همچنین برخی مواد غذایی در این شهر دانشجویی آلمان اشاره خواهیم کرد:

– یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت: 9.5 یورو

– غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط: 50 یورو

– کاپوچینو: حدود 2 دلار و نیم

 

قیمت مواد غذایی

– شیر یک لیتر: کمتر از یک یورو

– یک عدد نان سفید: کمتر از یک یورو

– برنج یک کیلو: حدود 2 یورو

– تخم مرغ 12 عدد: کمتر از 2 یورو و نیم

– پنیر محلی یک کیلو: 8 یورو

– فیله مرغ یک کیلو: 7 یورو

– سیب زمینی یک کیلو: 1.10 یورو

– پیاز یک کیلو: 1.25 یورو

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*