28 تیر 1400

چرا تحصیل در آلمان ؟

چرا تحصیل در آلمان امروزه به گزینه شماره یک بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل شده است؟ دلایل آن را در این مطلب بخوانید.

کوتاه درباره تحصیل در آلمان

طی سال های آلمان به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل شده است. دانشگاه های برتر، رشته های متنوع تحصیلی، مدارک معتبر جهانی، آمار بالای استخدام و بازار کار عالی، از دلایل تحصیل در آلمان است. همچنین کشور آلمان دارای یک تاریخ غنی، سبک زندگی پرجنب و جوش و ترکیبی از سنت و مدرنیته است.

زندگی شهری و روستایی در آلمان جذابیت های خاص خود را دارد و دانشجویان هیچ وقت حوصله شان سر نمی رود. براساس آخرین آمار بیش از 357 هزار دانشجوی خارجی از دانشگاه های آلمان مدرک گرفته اند. هر ساله هزاران دانشجو از سرتاسر جهان برای تحصیل در آلمان وارد این کشور می شوند. اما چرا تحصیل در آلمان گزینه اصلی آنها شده است؟

 

چرا تحصیل در آلمان را انتخاب کنم؟

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب این مقصد تحصیلی است. از زمانی که تحصیل دانشگاهی به یکی از الزامات زندگی تبدیل شده، هزینه تحصیل نیز روز به روز افزایش یافته است. این در حالی است که هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان است. این تصمیم از اکتبر سال 2014 توسط دولت آلمان گرفته شد. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان حتی برای دانشجویان بین المللی نیز رایگان است. تنها هزینه ای که دانشجویان باید پرداخت کنند، حدود 200 تا 300 یورو هزینه ترم است.

 

برترین دانشگاه ها در آلمان

جالب است بدانید که بسیاری از دانشگاه های آلمان در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. دانشگاه های آلمان دارای بالاترین استانداردهای آموزشی و کیفیتی هستند. حتی برخی از این دانشگاه ها به طور مداوم در فهرست بهترین های جهان قرار گرفته اند. دانشگاه های آلمان با فضای آکادمیک ایده آل، یک محیط دوستانه و امن برای یادگیری ایجاد کرده اند. جالب است بدانید که دانشگاه های آلمان در میان قدیمی ترین دانشگاه های اروپا نیز قرار دارند.

 

سفر به اروپا با ویزای تحصیلی آلمان

به عنوان یک دانشجو در یک کشور اروپایی تحصیل و زندگی می کند، از برخی حقوق شهروندان آلمانی برخوردار هستید. یکی از مزایای تحصیل در آلمان این است که می توانید با ویزای تحصیلی خود به کشورهای اروپایی سفر کنید. اگر شهروندی از کشورهای اروپایی نباشید و تحصیل در آلمان را انتخاب کنید، می توانید برای ویزا اپلای کنید. ویزای تحصیلی آلمان به شما اجازه اقامت بیش از 90 روز در این کشور را می دهد. با اخذ اجازه اقامت آلمان می توانید به کشورهای عضو شینگن بدون ویزا سفر کنید.

 

رشته های متنوع تحصیلی

چرا تحصیل در آلمان ؟ زیرا دانشگاه های آلمان رشته های بسیار زیادی ارائه می دهند. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی، به طور گسترده ای روی دانشگاه های مهندسی و رشته های مرتبط سرمایه گذاری کرده است. با این وجود در آلمان تقریبا هر رشته ای را می توانید پیدا کنید. از پزشکی و داروسازی گرفته تا رشته های دیگر، دانشگاه های آلمان گزینه ای ایده آل هستند. به دنبال رشته مورد علاقه خود در دانشگاه های آلمان باشید.

 

هزینه های زندگی در آلمان

اگر هنوز سوال تان این است که چرا تحصیل در آلمان ، هزینه های زندگی در این کشور می تواند یک دلیل قانع کننده باشد. هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان برای دانشجویان بین المللی نسبتا مقرون به صرفه است. البته هزینه های زندگ در شهرهای بزرگ به طور حتم از شهرهای کوچک و حاشیه ای بیشتر است. اجاره خانه در آلمان یکی از مهمترین چالش های دانشجویان بین المللی است. اجاره خانه دانشجویی در آلمان بسته به مکان و همچنین شرایط خانه می تواند متفاوت باشد. برای کاهش هزینه ها می توانید از آپارتمان های اشتراکی استفاده کنید.

 

بازار کار آلمان برای دانشجویان بین المللی

براساس قوانین آلمان دانشجویان بین المللی می توانند به طور نیمه وقت در این کشور کار کنند. دانشجویان می توانند 20 ساعت کار در هفته به صورت نیمه وقت یا 120 روز کامل را در سال کار کنند. جالب است بدانید که حدود 60 درصد از دانشجویان بین المللی کار نیمه وقت را به هنگام تحصیل در آلمان انتخاب می کنند. برای کار دانشجویی در آلمان به تخصص خاصی نیاز ندارید. می توانید کارهای دانشجویی متفاوتی در این کشور پیدا کنید. کار نیمه وقت دانشجویی در آلمان یک گزینه ایده آل برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی است.

 

مدرک معتبر دانشگاه های آلمان

مدرک دانشگاه های آلمان در سرتاسر جهان از اعتبار زیادی برخوردار است. آمار استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان در بازار کار جهانی بسیار بالاست. پس از اخذ مدرک از دانشگاه های آلمان، پیشنهادات کار زیادی به شما ارائه خواهد شد. کارفرماها باور دارند که دانشجویان می توانند به رشد کسب و کار آنها کمک کنند. با توجه به رشته تحصیلی و کشوری که می خواهید در آن کار پیدا کنید، با مدرک دانشگاه های آلمان می‌توانید کار خوب و حقوق بالا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*