ویزای تحصیلی آلمان

اخذ ویزای تحصیلی آلمان یکی از مهمترین مراحل تحصیل در این کشور اروپایی است. از این رو باید تمام مدارک و شرایط موردنیاز آن را فراهم کنید.

تعداد دانشجویانی که آلمان را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند، به طور قابل توجهی رو به افزایش است. بیشتر دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این کشور نیاز به اخذ ویزای دانشجویی آلمان پیش از آغاز سفر تحصیلی شان خواهند داشت.

بسته به اینکه از کجا به این کشور سفر می‌کنید، نیاز به ویزای دانشجویی آلمان خواهید داشت. باید مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان را تهیه کنید تا به این ترتیب امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور برایتان فراهم شود. تحصیل در آلمان با توجه به کیفیت آموزش عالی، زیرساخت های تحقیقاتی، روش تدریس، دانشگاه های کم هزینه و آینده شغلی گزینه ای ایده آل برای دانشجویان است. از طرف دیگر، هر فرد خارجی نمی تواند بلافاصله به دنبال چنین رویایی برود، یعنی برای تحصیل در آلمان باید ویزا بگیرید. درباره ویزای دانشجویی آلمان بیشتر بدانید. ما بهترین خدمات ویزای دانشجویی آلمان را به دانشجویان ارائه می دهیم.

مشاوره تحصیلی

برای ارائه مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل و کار در کشور آلمان با ما تماس بگیرید.

مشاوره آنلاین

ارائه مشاوره ، بصورت حضوری و آنلاین در ساعات مختلف و هر روز هفته

ویزای تحصیلی

ارائه خدمات اخذ ویزای تحصیلی بصورت تضمینی از سفارت آلمان در تهران

اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف

همه چیز درباره ویزای دانشجویی آلمان

ورود به آلمان بدون ویزا

شهروندان اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس برای ورود به کشور فقط به کارت شناسایی معتبر نیاز دارند. به محض یافتن محل اقامت، برای این دانشجویان مدرکی مبنی بر حق ماندن در این کشور صادر می شود. اگر دانشجویان از استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزیلند، کره جنوبی یا ایالات متحده باشند، می توانند بدون ویزا وارد آلمان شوید. این دانشجویان اگر بیش از سه ماه در این کشور بمانید، می توانند برای اجازه اقامت مورد نیاز خود در آلمان اقدام کنید.

 

ورود به آلمان با ویزا

متقاضیان دیگر کشورها برای تحصیل در دانشگاه های آلمان معمولا نیاز به ویزای دانشجویی دارند. اگر به ویزای دانشجویی نیاز دارید، باید به موقع در کشور خود درخواست کنید. درخواست ها باید از نمایندگی های دیپلماتیک آلمان در خارج از کشور (سفارتخانه ها یا سرکنسولگری ها) ارسال شود. بسته به کشور محل درخواست پس از بررسی مدارک وقت سفارت آلمان برای دانشجویان تعیین می شود. دانشجویان با مصاحبه سفارت آلمان می توانند برای ویزای دانشجویی این کشور اقدام کنند.

 

آیا شما به ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارید؟

– برای دوره های تحصیلی که زمان آنها تا 3 ماه است، نیاز به اخذ ویزای شینگین دارید.

– برای دوره های تحصیلی که زمان آنها بیشتر از 3 ماه است، باید ویزای ملی آلمان را اخذ کنید.

اگر به ویزای ملی وارد آلمان شوید، باید اقامت خود را به وسیله اخذب اجازه اقامت آلمان برای تحصیل در دفتر امورخارجه تمدید کنید. باید در زمانی این کار را انجام دهید که ویزای ورود شما همچنان اعتبار دارد.

نخستین موردی که باید مورد بررسی قرار بگیرد این است که آیا برای تحصیل در آلمان به عنوان یک دانشجوی بین المللی نیازی به اخذ ویزا دارید یا خیر، اگر نیاز به اخذ ویزا دارید، چه نوع ویزایی با در نظر گرفتن طول و ماهیت تحصیلی‌تان مناسب شماست.

 

انواع ویزاهای دانشجویی آلمان

ممکن است ویزای آلمان را برای مقاطع و مدارک مختلف تحصیلی دریافت کنید. ویزای تحصیلی می‌تواند برای تحصیلات تکمیلی، کارشناسی، تبادل، فارغ التحصیلان یا کارشناسی ارشد صادر شود. این ویزا همچنین شامل دوره های زبان آلمانی آکادمیک و پیش از آکادمیک نیز می‌شود.

کدام ویزای دانشجویی آلمان مناسب من است؟

سه نوع ویزای تحصیلی آلمان در دسترس است:

– ویزای دانشجویی آلمان (German Student Visa): این ویزای استاندارد برای دانشجویان بین المللی در آلمان است که در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش شده‌اند و آماده ادامه تحصیل تمام وقت در این دانشگاه ها هستند.

ویزای German Student Applicant: با این ویزا نمی‌توانید به تحصیل در آلمان مشغول شوید. این ویزا برای دانشجویانی است که به دنبال ثبت نام در یکی از دانشگاه های آلمان هستند و تنها برای فرآیند پذیرش گرفتن از یک دانشگاه در دسترس است.

– ویزای دوره های زبان آلمانی (German Language Course Visa): به این نوع از ویزا برای گذراندن دوره های زبان در کشور آلمان نیاز خواهید داشت.

 

مدارک ویزای آلمان

مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان برای تحصیل در این کشور نیاز دارید، عبارتند از:

– پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو عدد کپی از آن

– پذیرش تحصیلی

– گواهی پایان دوره سه سال متوسطه (به همراه ترجمه)

– گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (به همراه ترجمه)

– گواهی پایان دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد (به همراه ترجمه)

– پر کردن و امضای فرم های مخصوص اخذ ویزا

– عکس رنگی پاسپورتی

– شناسنامه و دو کپی از آن

– گواهی تمکن مالی

– مدارک سوابق شغلی

– مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی

– هزینه صدور روادید تحصیل در آلمان

– انگیزه نامه

– زندگی نامه

– گواهی ازدواج (در صورت متاهل بودن)

– گواهی تولد فرزند (در صورت داشتن فرزند)

ویزای تحصیلی آلمان
  • ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف
  • مشاوره ویزا
  • بررسی مدارک توسط کارشناسان

چگونه برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنیم؟

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان ممکن است برای دانشجویان بین المللی کمی گیج کننده باشد. این پروسه از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است، اما می‌توانید نگاهی کلی به مراحل اخذ ویزای دانشجویی آلمان بیندازید.

1- نزدیکترین سفارت آلمان به خود را پیدا کنید

می‌توانید از گوگل استفاده کرده و آدرس دقیق سفارت آلمان را در شهر خود پیدا کنید. در وب سایت سفارت اطلاعات دقیقی درباره نحوه درخواست اخذ ویزای تحصیلی آلمان ارائه شده است. تمام سفارتخانه های آلمان در کشورهای مختلف یک وب سایت رسمی آنلاین دارند، همچنین آدرس مشخصی که می‌توانید به آنها مراجعه کنید.

2- بررسی مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان 

زمانی که سفارت آلمان را پیدا کردید، به بخش ویزای دانشجویی بروید تا تمام مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا و نحوه ثبت نام را بررسی کنید. مطمئن شوید که همه اطلاعات را به درستی مطالعه کرده‌اید، پیش از اینکه اقدام به درخواست اخذ ویزا کنید.

3- برای اخذ ویزا درخواست دهید

هنگامی که آماده بودید، برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان با طی کردن مراحلی که در وب سایت اعلام شده است در وب سایت رسمی سفارت آلمان در کشور خودتان اقدام کنید. دربرخی از کشورها باید چند هفته زودتر درخواست خود را ارائه دهید چرا که متقاضیان زیادی در این زمینه وجود دارند. بنابراین زمانبندی مسئله مهمی است.

4- همه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان را تهیه کنید

زمانی که وقت شما برای مصاحبه سفارت آلمان برای اخذ ویزای دانشجویی تایید شد، باید مدارک موردنیاز سفارت تمام و کمال آماده باشد. می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید یا از آژانس اعزام دانشجویی که از طریق آن اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های آلمان کرده‌اید، کمک بگیرید.

5- آماده مصاحبه سفارت آلمان شوید

باید 60 تا 75 یورو برای اخذ ویزای آلمان پرداخت کنید و کپی پرداخت این آن را به هنگام مصاحبه به همراه داشته باشید. اگر در مصاحبه سفارت آلمان رد شوید، این مبلغ به شما بازگشت داده نخواهد شد. همچنین باید به طور کامل خودتان را برای مصاحبه سفارت آماده کنید. پس از اینکه مصاحبه انجام شد، به طور رسمی نتیجه مثبت یا منفی آن را دریافت خواهید کرد.

 

زمان درخواست برای ویزای تحصیلی آلمان

بهترین زمان برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان بلافاصله پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه و تامین تمکن مالی لازم برای زندگی و تحصیل در آلمان است. تمکن مالی یکی از مهمترین الزامات برای تحصیل در دانشگاه های آلمان است و اگر بورسیه تحصیلی رسمی به شما تعلق نگرفته است، باید مدارک مالی خود را از طریق روش های دیگر مانند واریز وجوه به یک حساب بانکی مسدود شده در آلمان ارائه دهید.

 

زمان پردازش ویزای دانشجویی آلمان

به طور متوسط، 25 روز طول می کشد تا درخواست ویزای تحصیلی آلمان شما بررسی شود. زمان رسیدگی به تقاضای دانشجویان برای اخذ ویزا، به کشور و سفارت آلمان که در آن درخواست می کنید، بستگی دارد و این زمان می تواند کوتاه یا بلند باشد. سایر درخواست های ویزای آلمان برای تحصیل به طور معمول طی 3 ماه بررسی می شوند.

 

ویزای Student Applicant آلمان

این ویزای دانشجویی مختص کسانی است که قصد دارند برای درخواست پذیرش دانشگاه به صورت حضوری به آلمان بروند. این ویزا در ابتدا برای سه ماه صادر می شود، اما در صورت لزوم با ورود شما به آلمان می توانید برای شش ماه دیگر تمدید کنید. اگر ظرف شش ماه نامه پذیرفته شده در رشته تحصیلی دانشگاهی تمام وقت یا اقدامات مقدماتی دانشگاه را دریافت کنید، می توانید به ویزای دانشجویی آلمان یا اجازه اقامت برای تحصیل بپردازید.

 

هزینه ویزای دانشجویی آلمان

هزینه درخواست ویزای دانشجویی آلمان 75 یورو است. متقاضیان ویزای دانشجویی باید هزینه های ویزا را از طریق انتقال بانکی پرداخت کنند. چک یا کارت اعتباری پذیرفته نمی شود. حواله باید به نام سفارت / کنسولگری در کشور خود باشد و بیش از دو ماه نباید از آن گذشته باشد. لطفا توجه داشته باشید که در صورت رد درخواست ویزای دانشجویی، هزینه ویزا به شما پس داده نمی شود.

نکات مهم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان

موارد مهمی که باید به عنوان یک متقاضی ویزای آلمانی و / یا دارنده آن بدانید، به شرح زیر است:

– در هنگام مصاحبه ویزا، افسر ویزا می تواند مدارک اضافی را درخواست کند.

– در مصاحبه ویزا  خودتان باید بروید.

– در مورد اعتبار گذرنامه خود دقت کنید. پاسپورت شما لازم است برای کل مدت اقامت، از جمله مدت زمان طولانی پیش بینی شده معتبر باشد.

– به خاطر داشته باشید که درخواست ناقص ویزا به راحتی توسط سفارت ریجکت می شود.

– عکس های خود را در فرم درخواست ویزا نچسبانید.

– هنگام مصاحبه ویزا، کسی را با خود به سفارت یا کنسولگری نبرید.

– هر متقاضی مجاز است اقدامات قانونی علیه تصمیم سفارت یا کنسولگری در مورد درخواست ویزا خود را انجام دهد.

– دریافت ویزا برای اهداف تحصیلی مهم است، برخلاف ویزای توریستی، چراکه به شما این امکان را می دهد که یک بار در آلمان اجازه اقامت دریافت کنید. به خاطر بسپارید که ویزای توریستی در حالی که در آلمان هستید نمی تواند بیشتر تمدید شود!

– اگر متقاضی به عنوان خطری برای امنیت و نظم عمومی منطقه شینگن در نظر گرفته شود، ویزای تحصیلی او ریجکت خواهد شد.

– در صورت ریجکت شدن ویزا، متقاضی از دلیل اصلی رد شدن مطلع می شود.

– مطمئن شوید که سفر شما به آلمان زودتر برنامه ریزی شده باشد تا زمان لازم برای ثبت نام در دانشگاه را داشته باشید.

– در بدو ورود به فرودگاه مدارک اصلی مورد نیاز است.

– ویزای تحصیلی آلمان به طور خودکار داده نمی شود، بنابراین برای دریافت پاسخ از سفارت یا کنسولگری باید چندین ماه منتظر بمانید و هیچ تضمینی برای دریافت ویزا ندارید.

– فرم درخواست را می توان به صورت رایگان در وب سایت سفارت یا کنسولگری در کشور خود بارگیری کرد.

– گذرنامه در کل مراحل ویزا در سفارت / کنسولگری باقی می ماند.

– قرارهای ویزا باید فقط از طریق سیستم آنلاین انجام شود (نه از طریق تلفن، ایمیل، نمابر یا حضوری)

– هزینه ویزا در صورت عدم پذیرش ویزا بازگشت داده نخواهد شد.

 

موسسه آرمان پارسیان زمرد در تمام مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان از مدرسه گرفته تا کالج و دانشگاه همراه متقاضیان است و تمام راهنمایی های لازم را ارائه می‌دهد.