4 مرداد 1400

نکات ایمنی برای تحصیل در آلمان

این نکات ایمنی برای تحصیل در آلمان را رعایت کنید. آلمان یک کشور امن است و هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، اما دانستن این نکات مهم است.

به همین دلیل است که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی از سرتاسر جهان به دانشگاه های آلمان می آیند. رضایت بالای دانشجویان از تحصیل در آلمان نشان می دهد که این کشور از هر لحاظ امن است. هر دانشجویی که برای تحصیل به یک کشور خارجی می رود، باید برخی نکات  ایمنی را رعایت کند. آلمان یک کشور امن برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویان بین المللی معمولا با تحصیل در آلمان و شهرهای این کشور با مشکلی مواجه نمی شود. امنیت آلمان برای دانشجویان بین المللی در طول سال ها اثبات شده است. اما بهتر است که دانشجویان برخی نکات ایمنی برای تحصیل در آلمان را بدانند.

 

با نکات ایمنی برای تحصیل در آلمان آشنا شوید

دانستن شماره های اضطراری در آلمان

یکی از مهمترین نکاتی که نه تنها با تحصیل در آلمان بلکه در هر کشور خارجی دیگری باید بدانید، شماره اضطراری است. در آلمان این شماره 112 است و آن را می توانید از هر تلفنی به صورت رایگان شماره گیری کنید. این شماره شما را به آمبولانس و نیروهای آتش نشانی وصل می کند. همچنین برای تماس با پلیس باید شماره 110 را بگیرید.

 

یکی از نکات ایمنی برای تحصیل در آلمان ؛ از پلیس کمک بخواهید

یکی از نکات ایمنی برای تحصیل در آلمان کمک گرفتن از پلیس است! پلیس آلمان کاملا قابل اطمینان و قابل اتکا است. این پلیس ها را در شهرهای آلمان در حالی که پیاده یا سوار دوچرخه، موتورسیکلت یا ماشین هستند، پیدا خواهید کرد. پلیس به  مردم پیشنهاد می کند که برای زنگ زدن به آنها تردید نکنند، بنابراین مطمئن شوید که این شماره چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

 

تماس با سفارت یا کنسولگری در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی

اگر احساس می کنید هر مشکلی دارید، می توانید باید یک نماینده رسمی از کشور خودتان ارتباط با برقرار کنید و آنها سعی خواهند کرد که مشکلات شما را برطرف کنند.

 

در مکان های عمومی لوازم‌تان را از خودتان دور نکنید!

این مسئله به خصوص در مکان های عمومی مانند حمل و نقل عمومی یا دیگر مکان های پرجمعیت صدق می کند. بنابراین مراقب وسایل خود یا جیب‌برها باشید. البته این موارد به طور معمول در آلمان اتفاق نمی افتد. اما احتیاط شرط عقل است!

 

مکان های خلوت امن است اما مراقب باشید!

با وجود اینکه امنیت آلمان برای دانشجویان بین المللی بسیار بالاست اما سعی کنید در محیط های خیلی تاریک یا خیلی خلوت مانند پارک ها یا خیابان ها تنهایی نروید.

 

در مهیمانی ها و جشن ها با دوستان خود باشید

زمانی که به یک میهمانی یا جشن، گردهمایی یا فستیوال در آلمان می روید، سعی کنید در گروه دوستان خود و یا با کسانی که به آنها اطمینان دارید باشید. کمتر پیش آمده که برای کسی مشکلی پیش بیاید اما اگر اتفاقی بیفتد مطمئن هستید که تنها نیستید.

 

لوازم خود را در یک مکان قرار ندهید!

سعی کنید که همیشه پول و کارت های اعتباری خود را در یک مکان مشخص قرار ندهید. آنها را در مکان های مختلف بگذارید که اگر یکی از آنها گم شد بتوانید از بقیه استفاده کنید. این یک نکته مهم ایمنی برای تحصیل در آلمان یا در دیگر کشورهاست.

 

امنیت در وسایل حمل و نقل عمومی آلمان

وسایل حمل و نقل عمومی در آلمان امنیت دارند. آلمان را به عنوان یک کشور با حمل و نقل عمومی ایمن، کارآمد و قابل اطمینان می شناسند. اگر در یکی از این مکان ها با مشکلی مواجه شدید و یا احساس امنیت نکردید، سعی کنید که به دیگر مسافران نزدیک شوید و در مکان های خالی نمانید هر چند باز هم می گوییم که امکان آن کم است اما بهتر است جانب اطمینان را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*