13 تیر 1400

امنیت آلمان برای دانشجویان بین المللی

امنیت آلمان برای دانشجویان بین المللی بالاست. آلمان به طور کلی یک کشور امن است، بنابراین دلیلی برای نگرانی بیش از حد وجود ندارد.

با توجه به تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که هر سال در دانشگاه های آلمان ثبت‌نام می‌کنند، اطمینان داشته باشید که بدون در نظر گرفتن موارد احتیاط خیلی خاص در زندگی روزمره کاملا شرایط خوبی خواهید داشت. علاوه بر این، بیشتر دانشجویان بین المللی ترجیح می‌دهند، بعد از اتمام تحصیل در آلمان زندگی و شغل خود را پیدا کنند. همین مسئله نشان می‌دهد که میزان رضایتمندی دانشجویان بین المللی از زندگی و تحصیل در آلمان بسیار بالا است.

این کشور یکی از قطب های مهم دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. دانشگاه های آلمان دارای رتبه جهانی هستند و مدارک معتبر جهانی به دانشجویان ارائه می‌دهند. همین مسئله نوید اشتغال بالا و تجربه منحصر به فرد دانشجویی را می‌دهد.

با این حال، یکی از نگرانی های مهم دانشجویان اجاره خانه دانشجویی در آلمان است. اگرچه هزینه های زندگی به طور کلی مقرون به صرفه است، اما آپارتمان در شهرهای بزرگتر با توجه به موقعیت مکانی‌شان می‌توانند کمی گران‌تر باشند. با این حال گزینه‌هایی وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید، مانند به اشتراک گذاری اجاره که تمایل دارد بسیار مناسب بودجه باشد.

 

آیا آلمان کشوری امن برای تحصیل است؟

آلمان در رتبه‌بندی Global Peace Index 2019 رتبه 22 را به عنوان یکی از صلح آمیزترین کشورهای جهان در میان 163 کشور جهان به خود اختصاص داده است. این کشور همچنین در بخش ایمنی و امنیت اجتماعی در رتبه 20 قرار دارد.

با این حال در هر شهری و در هر کجای دنیا که زندگی کنید، اتفاق در زندگی اجتناب‌ناپذیر است. برای نمونه، باید در مکانهای شلوغ مانند مسابقات ورزشی مراقب باشید. اگرچه پلیس برای کمک همیشه حضور خواهد داشت، اما ممکن است قربانی جیب‌برها شوید. در آلمان نیز مانند بسیاری از کشورها موارد اعتراضات خیابانی وجود دارد. با این وجود، به غیر از این موارد، آلمان کشوری کاملا امن و آرام شناخته شده است و گردشگران نیز این کشور را دوست دارند!

 

نکات ایمنی برای دانشجویان بین المللی در آلمان

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که برای تحصیل به آلمان سفر کرده است، بهتر است یکسری نکات ایمنی را بدانید. در سفر به یک کشور دیگر، به ویژه برای دانشجویان بین المللی که معمولا برای اولین بار است که به آلمان می‌روند، توصیه‌هایی لازم است.

شماره های اضطراری در آلمان

اولین چیزی که باید بدانید شماره‌های اضطراری است. در آلمان شماره اضطراری 112 است و می‌توان آن را از هر تلفنی به صورت رایگان شماره‌گیری کرد. این شماره شما را به آمبولانس و آتش‌نشانی متصل می‌کند. در صورت شماره گیری 110 می‌توانید با پلیس تماس بگیرید.

از پلیس کمک بخواهید

پلیس در آلمان قابل اعتماد و اطمینان است. آنها با قدم زدن، دوچرخه، موتور سیکلت یا ماشین در شهرهای آلمان گشت می‌زنند. خود پلیس به مردم توصیه می‌کند از تماس تلفنی دریغ نکنند، بنابراین هر زمان که نیاز به کمک دارید، حتما با پلیس تماس بگیرید.

می‌توانید با سفارت یا کنسولگری در آلمان نیز تماس بگیرید

این بدان معناست که اگر احساس می‌کنید مشکلی دارید، می‌توانید با یک نماینده رسمی از کشور خود تماس بگیرید  و آنها سعی خواهند کرد که در زمینه حل مسائل‌تان به شما کمک کنند.

مراقب وسایل خود باشید

این امر به ویژه در صورتی که در مکان‌های عمومی مانند وسایل حمل و نقل عمومی یا سایر مکان‌های شلوغ قرار دارید، مهم است. سرقت و جیب‌بری یک اتفاق شایع در همه جا و نه فقط آلمان است.

به تنهایی در مناطق خالی و تاریک قدم نزنید

اگرچه گفته می‌شود که در آلمان کاملا احساس امنیت می‌کنید، اما همیشه بهتر است از مکان‌های خالی مانند برخی خیابان‌های متروک یا پارک‌های خالی در طول شب پرهیز کنید.

وسایل‌تان را در یک مکان نگه ندارید

این امر به ویژه درباره پول و کارت های اعتباری بسیار مهم است. آنها را در مکان های مختلف قرار دهید، چراکه نمی‌خواهید کیف پول خود را گم کنید و چیزی برای شما باقی نماند.

 

آیا حمل و نقل عمومی در آلمان ایمن است؟

حمل و نقل عمومی در آلمان به طور کلی ایمن، کارآمد و جامع است. اگر مواردی وجود دارد که احساس امنیت نمی‌کنید، به سادگی در کنار مسافران دیگر بنشینید و از مناطق خالی خودداری کنید. می‌توانید از وسایل مختلف حمل و نقل عمومی در آلمان استفاده کنید.

به طور کلی، سالانه هزاران دانشجوی بین المللی و گردشگر از آلمان بازدید می‌کنند. این کشور در مجموع یک کشور امن است و در میان 163 کشور جهان در رتبه 22 قرار دارد. با این حال، بخاطر داشته باشید که همیشه از عقل سلیم پیروی کنید، نسبت به محیط اطراف خود آگاهی داشته باشید، در صورت احساس عدم امنیت با پلیس تماس بگیرید و از جیب‌برها بر حذر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*