2 شهریور 1400

شهر کیل آلمان

شهر کیل آلمان یک شهر دانشجویی و بندری در آلمان است. برای تحصیل در آلمان، دانشگاه و شهر کیل می‌توانند بهترین گزینه برای دانشجویان باشند.

 

همه چیز درباره شهر کیل آلمان؛ از هزینه‌ها تا پیدا کردن خانه

شهر کیل در کجا قرار دارد؟

کیل شمالی ترین شهر آلمان است. درست در دریای بالتیک، آخرین ایستگاه در یکی از شلوغ‌ترین آبراه های مصنوعی جهان، کانال کیل قرار دارد. این شهر پایتخت ایالت فدرال شلسویگ – هولشتاین است که در نزدیکی مرز دانمارک قرار دارد. موقعیت این شهر در دریای بالتیک یک مزیت مهم برای دانشجویان دارد. آنها می‌توانند با استفاده از دوچرخه خود را به یکی از سواحل بی شمار خارج از شهر برسانند.

 

کیل یک شهر بندری ایده‌آل برای دانشجویان در آلمان

درست در پشت ایستگاه قطار این شهر یک بندر واقع شده است. به طوری که به محض ورود به شهر دریای بالتیک را خواهید دید. کیل پایگاه مهمی برای نیروی دریایی آلمان است. این شهر با رویداد دریانوردی بین المللی خود یعنی « Kieler Woche» شناخته می شود. Kieler Woche  یک بار در سال برگزار می شود. در این رویداد انواع اجراهای هنری، کنسرت ها و غیره اجرا می شود. در طول جشنواره، می توانید یک غذای لذیذ این منطقه را امتحان کنید.

در این شهر معماری گوتیک را مشاهده می کنید. درست در خارج از کیل، می توانید از یادبود نیروی دریایی Laboe  دیدن کنید. یکی از پنج زیردریایی باقی مانده از جنگ جهانی دوم یعنیU 995  نیز در شهر کیل آلمان قرار دارد. از جاذبه های کیل می توان به باغ گیاه شناسی قدیمی و قدیمی ترین تئاتر دانشجویی آلمان اشاره کرد که در ماه های تابستان جمعیت زیادی را به خود جذب می کند.

 

از کیل تا دانمارک؛ فقط یک ساعت

کیل یکی از 30 شهر بزرگ آلمان است. این شهر فقط یک ساعت با ماشین از دانمارک فاصله دارد. اگر قصد سفر به دانمارک را داشته باشید، می توانید یک آخر هفته ایده آل برای خودتان رقم بزنید. همچنین می توانید از سواحل زیبا و از تفریحات ورزشی بسیاری در یکی از شهرهای دانشجویی آلمان لذت ببرید. مردم در کیل به طور کلی واقعا خوب هستند. دو دانشگاه Christian-Albrechts-Universität و Fachhochschule Kiel از بهترین دانشگاه های آلمان به شمار می روند.

 

زندگی دانشجویی در شهر کیل آلمان

دریا در همه جای شهر دیده می شود. از طریق دانشگاه های کیل، می توانید در دوره های ارزان قایقرانی یا موج سواری شرکت کنید. دفتر بین المللی حتی دارای قایق تفریحی مخصوص خود به نام آلبرتینا است که می توانید هر شنبه با آن قایقرانی کنید. اگر به دنبال هوای تازه در آلمان هستید، کیل محل مناسبی برای شماست. خدمات مختلف کشتیرانی در این شهر وجود دارد که شما را از مرکز شهر به بخش های مختلف می رساند.

کیل به لحاظ فرهنگی نیز بسیار مورد توجه است. باغ گیاه شناسی قدیمی این شهر در کنار Sechseckbau، یک تئاتر حرفه ای در آلمان که محل برگزاری اپرا، باله و تئاتر است، بسیار مورد توجه دانشجویان قرار دارد. تئاترها تخفیف های دانشجویی ارائه می دهند.

همچنین باید به Schrevenpark اشاره کرد که در تابستان به یک میدان بزرگ باربیکیو تبدیل می شود. در لبه شرقی این پارک، می توانید از انواع خوراکی‌ها خریداری کنید.. همچنین بسیاری از مغازه ها و بوتیک های مدرن در سراسر شهر کیل وجود دارند. برای کنسرت ها نیز به Pumpe بروید. منطقه Kulturzentrum سینمای خاص خود را نیز دارد. منطقه Prinz Willy نیز کنسرت ها، غذاهای گیاهی و بازارهای کنار آب مخصوص به خود را دارد.

 

هزینه زندگی در شهر کیل آلمان

هزینه اجاره یک آپارتمان در کیل چقدر است؟

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان با توجه به شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنید، متفاوت است. همچنین باید ببینید انتخابتان چه نوع آپارتمانی است. خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های کیل باید اولین گزینه شما برای اقامت باشند. اما بین تعداد دانشجویان بین المللی و اتاق های موجود در این خوابگاه ها تفاوت وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از دانشجویان موفق به رزرو خوابگاه نمی شوند. بنابراین به دنبال سایر گزینه های مقرون به صرفه برای اجاره خانه دانشجویی در شهر کیل آلمان هستند. خوشبختانه تعداد زیادی از این خانه ها در شهر کیل وجود دارد. فقط کافی است کمی تحقیق کنید. حتی می توانید مکان هایی با قیمت 200 تا 400 یورو پیدا کنید.

 

ارزان ترین خانه های دانشجویی شهر کیل را از کجا پیدا کنم؟

Studentenwerk یک سازمان غیرانتفاعی است که توسط ایالت ها اداره می شود. این سازمان به اموردانشجویی در آلمان رسیدگی می کند. هر یک از Studentenwerk در سطح محلی برنامه ریزی می شوند. می توانید در شهر کیل از این سازمان استفاده کنید. برخی خانه های دانشجویی دیگر نیز توسط اجتماعات کلیسا اداره می شوند. در عین حال آپارتمان های خصوصی یا آپارتمان های مشترک نیز در دسترس دانشجویان قرار دارند. آپارتمان های واقع در جنوب کیل (Gaarden- منطقه طبقه پایین) نیز از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

 

هزینه های زندگی در کیل:

به طور کلی هزینه های زندگی در شهر کیل آلمان تقریبا مانند دیگر شهرهای دانشجویی این کشور است. براساس برآوردها، یک دانشجو برای تحصیل در آلمان به 800 تا 900 یورو در ماه نیاز دارد. هزینه تحصیل و زندگی در کیل آلمان حدود 853 یورو در ماه است که شامل موارد زیر می شود:

– بیمه درمانی: 80 یورو

– اجاره خانه با هزینه های اضافی: 280 یورو در ماه

– غذا، لباس و غیره: 323 یورو درماه

– لوازم تحصیل، کتاب و غیره: 170 یورو در ماه

مجموع: 853 یورو در ماه

 

هزینه برخی مواد غذایی در شهر کیل:

– شیر (معمولی) (1 لیتر): کمتر از یک یورو

– نان سفید تازه (500 گرم): کمتر از 2 یورو

– برنج (1 کیلوگرم): 2.03 یورو

– تخم مرغ (12 عدد): 2.27 یورو

– پنیر محلی (1 کیلوگرم): 9.34 یورو

– فیله مرغ (1 کیلوگرم): 6.84 یورو

– گوجه فرنگی (1 کیلوگرم): 0.92 یورو

– سیب زمینی (1 کیلوگرم): 1.00 یورو

– پیاز (1 کیلوگرم): 1.29 یورو

 

هزینه حمل و نقل عمومی در کیل:

– بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی): 2.65 یورو

– کارت ماهانه (قیمت معمولی): 60 یورو

– تاکسی (تعرفه معمولی): 3.40  یورو

– تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه معمولی): 1.92 یورو

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*