3 مرداد 1400

زندگی و تحصیل در کلن آلمان

زندگی و تحصیل در کلن آلمان می‌تواند یکی از گزینه های ایده آل دانشجویان بین المللی باشد. کلن بزرگترین شهر در ایالت غربی نوردراین-وستفالن است.

همچنین چهارمین شهر بزرگ آلمان به شمار می‌رود. این شهر بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و تاریخ طولانی و دو هزار ساله آن نقش قابل توجهی در شکل گیری این شهر زیبا که امروز ما می‌شناسیم، داشته است. کلن فضایی زیبا و منحصر به فرد دارد و میزبان ترندهای موسیقی، فرهنگی و پزشکی است.

در شهر کلن آلمان آثار تاریخی، موزه ها و جاذبه های مشهور گردشگری را خواهید یافت. این شهر یک شاهکار در زمینه معماری گوتیک است که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می‌کند. این شهر با تاریخ دو هزار ساله خود، در حال حاضر به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان تبدیل شده است. دانشگاه های کلن آلمان تجربه تحصیلی منحصر به فرد، نه فقط تحصیل آکادمیک را با رشد و آموزش فردی و اجتماعی دانشجویان فراهم می‌کنند.

 

چرا تحصیل در کلن آلمان ؟

کلن یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی در آلمان به شمار می‌رود. هم زندگی در آن مقرون به صرفه است، هم انتخاب گسترده ای در میان دانشگاه های این شهر برای دانشجویان وجود دارد. این شهر هم به لحاظ مدرن بودن و هم تاریخی برای دانشجویان شهری جذاب به شمار می‌رود.

تحصیل در کلن آلمان به این معناست که باید بخشی از محیط متنوع این شهر باشید. این شهر به خوبی با افراد خارجی و دانشجویان بین المللی سازگار شده است. در قرون وسطی، کلن به یک مرکز قابل توجه در زمینه هنر و آموزش تبدیل شد، و تاریخ غنی آن امروز خود را به نمایش گذاشته است. با این وجود شهر داخلی آن (Inner City) در طول جنگ جهانی دوم به طور کامل تخریب شد.

 

دانشگاه های کلن آلمان

دانشگاه های کلن مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های آلمان بسیار ایده آل هستند، به طوری که این شهر را به دلیل سطح آموزشی بالا و باکیفیت آکادمیک می‌شناسند. دانشگاه های متعدد در کلن اغلب برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند که در این شهر تحصیل کنند. یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا در شهر کلن آلمان قرار گرفته است.

برترین دانشگاه های کلن آلمان عبارتند از:

– دانشگاه کلن (University of Cologne)

– دانشگاه ورزش آلمان (German Sport University Cologne)

– دانشگاه علوم کاربردی کلن (TH Köln)

– دانشگاه علوم کاربردی کلن (Rheinische Fachhochschule Köln)

 

هزینه زندگی در کلن آلمان

به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای آلمان و بزرگترین شهر ایالت نوردراین – وستفالن، کلن شهر مورد علاقه دانشجویان بین المللی و حتی گردشگران است. به لحاظ جغرافیایی و شرایط زندگی باکیفیت و مناسب، کلن را به یک شهر تحسین برانگیز برای زندگی دانشجویی تبدیل کرده است. اما مزیت این شهر همانطور که گفتیم مقرون به صرفه بودن آن برای دانشجویان بین المللی به ویژه در مقایسه با دیگر شهرهای آلمان است.

 

کلن یک شهر ارزان دانشجویی در آلمان

درمجموع ، هزینه زندگی دانشجویی در آلمان مقرون به صرفه است با توجه به اینکه امکان تحصیل رایگان یا با هزینه های بسیار کم در این کشور اروپایی فراهم شده است. یک دانشجوی بین المللی در آلمان براساس اعلام دانشگاه های این کشور 853 یورو در ماه نیاز دارد تا هزینه های زندگی در آلمان را تامین کند. این هزینه در سال حدود 10.236 یورو است. دانشجویان بین المللی که کلن را برای تحصیل در آلمان انتخاب می‌کنند به همین بودجه برای زندگی در این شهر نیاز خواهند داشت.

 

غذا و اجاره خانه در کلن آلمان

اجاره خانه در کلن برای دانشجویان بین المللی برای یک آپارتمان یک تخته (40 مترمربع) به طور متوسط 468 یورو در ماه است، در حالی که امکانات همین آپارتمان نیز در ماه 144 یورو هزینه خواهد داشت. اگر بخواهید یک آپارتمان دو خوابه (80 مترمربع) در کلن آلمان اجاره کنید، باید در ماه حدود 945 یورو بپردازید. هزینه امکانات و خدمات این آپارتمان نیز 216 یورو خواهد بود.

برخی از هزینه های دانشجویی در کلن

– هزینه بلیط سینما و تماشای فیلم در کلن آلمان حدود 10 یورو است. در حالی که 36 یورو باید ماهیانه برای باشگاه بپردازید البته اگر اهل ورزش کردن باشید.

– هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران لوکس در کلن آلمان حدود 24 یورو است. در حالی که رستوران های ارزانتر یک وعده غذایی را حدود 7 یورو به مشتریان خود ارائه می‌دهند. قهوه نیز در کلن گران نیست، قیمت متوسط یک کاپوچینو یا لاته در این شهر حدود 2.25 یورو است.

– اگر آشپزی کنید شرایط بهتری برای صرفه جویی در هزینه های خود خواهید داشت. قیمت یک قرص نان کمی بیشتر از یک یورو است. در حالی که اگر بخواهید از بیرون پیتزا سفارش دهید، حدودا باید 11.70 یورو هزینه پرداخت کنید. با کمی مدیریت مخارج می‌توانید به راحتی از پس هزینه هایتان در شهر آلمان بربیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*