6 مهر 1400

حساب مسدود شده بانکی آلمان

همه چیز درباره حساب مسدود شده بانکی آلمان را در این مطلب بخوانید. براساس قانون، دانشجویان غیراتحادیه اروپا باید تمکن مالی خود را اثبات کنند.

حساب بانکی مسدود شده آلمان چیست و چرا باید افتتاح کنیم؟

حساب بانکی مسدود شده در آلمان یک حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی است. این حساب ثابت می کند شما بودجه کافی برای زندگی در آلمان به مدت یک سال را به همراه دارید. همچنین می توانید برای ویزای دانشجویی آلمان و دریافت اقامت موقت اقدام کنید.

نکته: توجه داشته باشید که از ابتدای ژانویه سال 2021، تمکن مالی سالانه در آلمان و مبلغ حساب بانک مسدود شده به 10.332 یورو رسیده است.

این حساب برای دانشجویان بین المللی و جویندگان کار طراحی شده تا ثابت کند تمکن مالی لازم برای زندگی در آلمان را دارند. هرچند راه های دیگری برای اثبات تمکن مالی آلمان وجود دارد. اما افتتاح حساب بانکی مسدود شده متداول ترین راه است. اثبات تمکن مالی یعنی شما نشان می دهید که هزینه های زندگی در این کشور را می توانید تامین کنید. در واقع دانشجویان بین المللی باید هزینه یک سال زندگی در آلمان را با خود به همراه داشته باشند. اثبات تمکن مالی برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان و تحصیل در این کشور اروپایی بسیار حائز اهمیت است. همه چیز درباره حساب بانکی مسدود شده آلمان را در این مقاله بخوانید.

حساب بانکی مسدود شده آلمان با این نام خوانده می شود. چرا که دارنده این حساب تا زمانی که در آلمان حضور پیدا کند، نمی تواند از آن برداشت داشته باشید. این حساب برای این طراحی شده تا دانشجویان بین المللی و متقاضیان کار بتوانند اثبات کنند که هزینه های یک سال زندگی در این کشور را دارند. همانطور که گفتیم دانشجویان برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان به تمکن مالی نیاز دارند. با وجود اینکه راه های دیگری برای اثبات تمکن مالی وجود دارد. اما حساب بانکی مسدود شده متداول ترین راه برای دانشجویان بین المللی در آلمان است. این مبلغ هزینه یک سال تحصیل و زندگی دانشجویان در آلمان است که توسط دولت این کشور مدیریت می شود.

 

آیا می توان بدون افتتاح حساب بانکی مسدود شده آلمان در این کشور تحصیل کرد؟

تحصیل در آلمان بدون افتتاح حساب بانکی مسدود شده نیز امکانپذیر است. اگر دانشجویان بتوانند از روش های زیر اثبات کنند که می توانند هزینه های خود را تامین کنند:

– یک مدرک توسط پدر و مادر دانشجو که شرایط درآمد و وضعیت مالی آنها را نشان می دهد.

– دریافت بورسیه تحصیلی آلمان از یک ارائه دهنده بورسیه معتبر

– تعهدنامه که با عنوان Verpflichtungserklärung شناخته می شود. در این مدرک، شما نشان می دهید فردی که دوست یا خویشاوند شماست، تضمین می کند هزینه های زندگی تان در این کشور را پرداخت گند.

– یک ضمانت نامه بانکی

 

آیا به یک حساب مسدود شده بانکی در کشور آلمان نیاز دارم؟

بله، دانشجویان ایرانی متقاضی در دانشگاه های آلمان نیاز به افتتاح حساب بانکی مسدود شده آلمان دارند. توجه داشته باشید ارائه این مدرک به سفارت آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور الزامی است. بنابراین اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، باید تمکن مالی خود را از قبل برنامه ریزی کنید. از تاریخ یکم ژانویه 2021، مبلغ مورد نیاز برای واریز به این حساب بانکی هنگام درخواست ویزای دانشجویی به آلمان 10،332 یورو یا 861 یورو در ماه برای اقامت (حداکثر 12 ماه) در این کشور است. این مقدار حداقل مبلغ مورد نیاز برای واریز به حساب مسدود شده بانکی آلمان است.

 

ارائه دهندگان حساب مسدود شده بانکی آلمان

چند شرکت و بانک مختلف حساب بانکی مسدود شده آلمان ارائه می دهند. بنابراین نمی توان تصمیم گرفت که کدام بهترین است. در ادامه برخی از محبوب ترین ارائه دهندگان این حساب آورده شده است:

– بانک دویچه

– فینتیبا

– کوراکل

دانشجویان نمی توانند از مبلغ ماهانه تعیین شده توسط دولت آلمان بیشتر از این حساب برداشت کنند. دولت آلمان هزینه های دانشجویان در آلمان را مدیریت می کند. به این ترتیب مبلغ ماهانه تعیین شده به حساب دانشجو واریز می شود. بیشترین هزینه دانشجویان در آلمان هزینه خانه دانشجویی است. اگر در شهرهای بزرگ و در مرکز شهر در آلمان زندگی نکنید، می توانید با مبلغ تعیین شده به راحتی در این کشور زندگی کنید.

هزینه های زندگی در آلمان نسبتا نسبت به دیگر کشورهای اروپای مقرون به صرفه است. هزینه ماهانه زندگی در آلمان ۸۶۱ یورو در سال ۲۰۲۱ است. با این مبلغ می توانید هزینه های زندگی در آلمان در سال ۲۰۲۱ را تامین کنید. به طور متوسط، برای پوشش هزینه های زندگی در آلمان به ۸۶۱ یورو در ماه (حدود ۱۰۰۲ دلار آمریکا) یا ۱۰۳۳۲ یورو در سال (حدود ۱۲۰۲۴ دلار آمریکا) نیاز دارید.

هزینه های زندگی در آلمان شامل  هزینه غذا، خانه، صورت حساب ها، لباس و تفریح و سرگرمی است که براساس متوسط اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است. اجاره خانه در آلمان برای دانشجویان بیشترین هزینه زندگی در این کشور است. اگر تحصیل در آلمان انتخاب شماست، بهتر است که درباره هزینه های زندگی در این کشور اطلاعات شفافی داشته باشید. هزینه زندگی در آلمان تا حدی به سبک زندگی شما در آلمان نیز بستگی دارد.

 

افتتاح حساب بانکی از طریق فینتیبا

به طور کلی، بیشتر دانشجویان بین المللی، افتتاح این حساب را از طریق فنیتیبا (Fintiba) به سایر گزینه های موجود در این کشور ترجیح می دهند. چرا که استفاده از آن آسانتر است و از آنجایی که به صورت آنلاین انجام می شود وقت کمتری می گیرد. در واقع، تنها دقایقی طول می کشد تا حساب مسدود شده شما در بانک آلمان باز شده و آماده انتقال باشد. همچنین فنیتیبا ثابت کرده است که دارای استانداردهای ایمنی بسیار بالایی است.

 

چگونه یک حساب از طریق Fintiba باز کنیم؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در آلمان، مقابله با چالش انجام پروسه باز کردن یک حساب مسدود شده به تنهایی و مدیریت سایر مواردی که در این راه وجود دارد، برای شما سخت تر است.

البته خوشبختانه سازمان هایی وجود دارند که به عنوان یک واسطه بین شما و بانک خدمت می کنند. نقش آنها این است که تمام روند را با راهنمایی و انجام تمام کار برای دانشجویان آسان کنند.

یکی از این سازمان های واسطه که مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی است، فینتیبا نام دارد. فینتیبا به دانشجویان بین المللی کمک می کند از بسیاری از خدمات ارائه شده مانند افتتاح حساب مسدود شده آلمانی (Sperrkonto) که به طور رسمی توسط وزارت امور خارجه فدرال آلمان تایید شده است، استفاده کنند.

 

مراحل افتتاح حساب بانکی در فینتیبا

برای باز کردن حساب مسدود شده خود در فینتیبا، این مراحل را دنبال کنید:

– ابتدا باید در وب سایت فینتیبا یا در Fintiba-App ثبت نام کنید.

– فرم درخواست را با اطلاعات شناسایی شخصی خود پر کنید. اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست را به درستی پر کرده اید. اطلاعات را به اشتباه وارد نکنید.

– سپس به پلت فرم آنلاین آنها دسترسی خواهید یافت که می توانید تمام اطلاعات شخصی مربوط به حساب بانکی مسدود شده خود را به راحتی مدیریت کنید.

– پس از دریافت اطلاعات حساب، پول را در حساب خود واریز کرده و هزینه اولیه بانک را پرداخت کنید.

– درخواست شما پردازش می شود.

– به محض انتقال پول، شما یک ایمیل تایید افتتاح حساب مسدود شده خود در آلمان با مقدار پولی که واریز کرده اید را دریافت خواهید کرد.

سرانجام، پس از ورود به آلمان، فینتیبا به شما کمک می کند تا یک حساب عادی بانکی را باز کنید. در آنجا هر ماه پول را از حساب مسدود شده شما انتقال می دهند.

با توجه به گذرنامه و ملیت شما ممکن است مجبور شوید اقدام دیگری را انجام دهید که قانونی بودن نهایی این مراحل در آلمان است.

بهترین بخش افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان از طریق فینتیبا این است که همه چیز به صورت آنلاین انجام می شود. بنابراین نیازی به ارسال اسناد اصلی از طریق پست نیست.

 

افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان از طریق دویچه بانک

افتتاح حساب بانکی مسدود شده آلمان یکی از الزامات اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. راه های مختلفی برای افتتاح حساب بانکی مسدود شده وجود دارد که یکی از آنها از طریق دویچه بانک است. براساس قانون کنونی، دانشجویان بین المللی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند و قصد تحصیل در آلمان را دارند، باید حساب بانکی مسدود شده باز کنند. درباره افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان از طریق دویچه بانک بیشتر بدانید.

با وجود اینکه بسیاری از دانشجویان بین المللی سرویس فینتیبا را برای افتتاح حساب انتخاب می کنند اما این تنها راه نیست. تا چند سال گذشته دویچه بانک تنها راه برای دانشجویان بین المللی جهت افتتاح بانکی مسدود شده در آلمان بود.

 

اگر می خواهید از طریق دویچه بانک برای افتتاح حساب اقدام کنید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

– فرم درخواست را با اطلاعات شخصی خود پر کنید.

– دو تا کپی از فرم درخواست تکمیل شده تهیه کنید.

– یک قرار ملاقات در سفارت آلمان تعیین کنید و حتما تمام مدارک لازم را به همراه داشته باشید.

– سفارت آلمان تشریفات کامل قانونی را به اجرا در خواهد آورد و آنها را به دویچه بانک در آلمان ارسال خواهد کرد.

– درخواست شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پروسه لازم را طی خواهد کرد.

– بانک برای شما یک ایمیل تایید ارسال خواهد کرد و اطلاعات و جزئیات را برای شما ارسال خواهد کرد.

– پول خود را به حساب واریز کرده و کارمزد اولیه بانک را پرداخت کنید.

– در پایان، بانک مانده حساب شما را تایید خواهد کرد.

 

چقدر می توانید هر ماه از حساب بانکی خود برداشت کنید؟

زمانی که آدرس خود را ثبت می کنید، می توانید پول خود را از حساب بانکی بردارید. در نظر داشته باشید که نمی توانید به طور مستقیم به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید و هر چقدر که می خواهید از آن برداشت کنید. تنها راهی که می توانید از حساب بانکی خود پول برداشت کنید باز کردن یک حساب بانکی مسدود شده در آلمان است.

در حال حاضر، دانشجویان حداکثر می توانند 861 یورو ماهانه از حساب خود برداشت کنند. این پول از حساب Sperrkonto  به حساب معمول شما منتقل می شود. جایی که می توانید پول خود را به راحتی برداشت کنید.  

3 Replies to “حساب مسدود شده بانکی آلمان”

 1. حمید says: 16 مهر 1400 at 10:33 ق.ظ

  آیا راهی است که بتوان به حساب فینتیبا طی سه یا چهار بخش پول را واریز کرد و سپس تاییدیه جهت سفارت گرفت یا حتما باید به یکباره همه پول را واریز کرد.

 2. فخار says: 16 مهر 1400 at 10:33 ق.ظ

  آیا راهی است که بتوان به حساب فینتیبا طی سه یا چهار بخش پول را واریز کرد و سپس تاییدیه جهت سفارت گرفت یا حتما باید به یکباره همه پول را واریز کرد.

  1. کارشناس says: 29 فروردین 1401 at 3:55 ب.ظ

   با سلام

   طبق آخرین قوانین فینتیبا ، نهایتا طی سه مرحله می شود مبلغ را واریز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*