Hi, How Can We Help You?

آرشیو مطالب

15 تیر 1400

همه چیز درباره تمکن مالی در آلمان

تمکن مالی آلمان چیست ؟ هزینه زندگی در آلمان چقدر است ؟ دانشجویان چقدر پول باید حساب بانکی مسدود شده خود در آلمان داشته باشند؟

اینها سوالاتی است که اگر قصد تحصیل در آلمان و اخذ ویزای دانشجویی این کشور را دارید، باید حتما پاسخ شان را بدانید. در این مطلب قصد داریم درباره تمکن مالی در آلمان بیشتر بگوییم.

 

تمکن مالی چیست ؟

دولت آلمان از دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور می آیند، می خواهد که هزینه سال زندگی یک سال را با خود به همراه داشته باشند. این هزینه در یک حساب بانکی مسدود شده به نام خود دانشجو واریز می شود و دانشجویان هر ماه می توانند مبلغ مشخصی را از آن برداشت کنند. با این پول دانشجویان هزینه های زندگی در آلمان را تامین می کنند. توجه داشته باشید که تمکن مالی یکی از الزامات اخذ ویزای دانشجویی آلمان است.

با توجه به اینکه تحصیل رایگان در آلمان هزینه های دانشجویی در این کشور را بسیار کاهش داده است، هزینه های زندگی در این کشور نیز به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. جالب است بدانید که دو سوم دانشجویان بین المللی در آلمان با کار نیمه وقت هزینه های زندگی خود را تامین می کنند.

 

تمکن مالی آلمان چقدر است ؟

همانطور که گفتیم برای تحصیل در آلمان و اخذ ویزای دانشجویی، تمکن مالی یکی از الزامات است. تمکن مالی آلمان  10332 یورو (12024 دلار) در سال 2021 است. با واریز این پول در یک حساب بانکی مسدود شده در آلمان می توانید ماهانه 861 یورو (1002 دلار) برداشت کنید.

 

هزینه های زندگی در آلمان شامل چه چیزهایی می شود ؟

پولی که به عنوان تمکن مالی در آلمان با خود به همراه می برید، صرف هزینه های زندگی در این کشور می شود. این هزینه ها شامل غذا، خانه دانشجویی، صورت حساب ها، لباس و هزینه سرگرمی ها می شود و این مبلغ متوسط هزینه های کشورهای اتحادیه اروپاست. توجه داشته باشید که بیشترین هزینه زندگی در آلمان شامل خانه دانشجویی در این کشور است.

اگر برای تحصیل در آلمان اقدام می کنید، بهتر است درباره هزینه های زندگی در آلمان بیشتر بدانید. راه های مختلفی برای تامین هزینه ها در آلمان وجود دارد. تمکن مالی در آلمان یکی از این راه هاست.

با تمکن مالی در آلمان می توانید هزینه های زیر را تامین کنید:

– شهریه دانشگاه های آلمان : با وجود اینکه شهریه برخی از دانشگاه های آلمان از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت می کنند، اما بیشتر آنها هیچ شهریه ای برای دروس اخذ نمی کنند. تنها هزینه ای که برای تحصیل در دانشگاه های آلمان باید پرداخت کنید، هزینه ثبت نام ترم است. این هزینه ای که دانشگاه های آلمان از دانشجویان اخذ می کنند، هزینه استفاده از اتوبوس، معاونت اداری، امکانات ورزشی سالن های غذاخوری و غیره است.

– هزینه اجاره آپارتمان دانشجویی در آلمان : در مجموع، جنوب آلمان گران ترین منطقه برای زندگی در این کشور است. شهرهای مونیخ و اشتوتگارت از گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی به شمار می رود. برای مثال اجاره یک آپارتمان یک خوابه در اشتوتگارت حدود 850 یورو است در حالی که همین آپارتمان را می توانید با 560 یورو در شهرهای شمالی یا برمن اجاره کنید. بنابراین اجاره یک آپارتماندر شهر برمن 30 درصد از اشتوتگارت ارزان تر است. البته برلین پایتخت آلمان نسبت به دیگر پایتخت های کشورهای اروپایی یا حتی بزرگترین شهرهای آلمان ارزان تر است. اجاره یک آپارتمان کوچک با یک اتاق خواب در آپارتمان 795 یورو در ماه هزینه دارد.

دیگر شهرهای اطراف برلین در شرق آلمان ارزان تر از شهرهای مشابه در جنوب این کشور هستند. لایپزیگ یکی از ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی است. اجاره خانه در لایپزیگ 40 درصد نسبت به دوسلدورف و 20 درصد نسبت به اشتوتگارت ارزان ارت است.

هزینه غذا در آلمان : اگر در آشپزی خوب نیستید، می توانید این کار را در آلمان یاد بگیرید، زیرا هر روز غذا خوردن در رستوران های آلمان مقرون به صرفه نیست و هزینه زیادی برایتان دارد و نمی توانید پولی پس انداز کنید. در حال حاضر، هزینه یک غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط 45 یورو است. در یک رستوران کوچکتر یک وعده غذایی بین 8 تا 14 یورو هزینه دارد.

اگر بخواهید خودتان آشپزی کنید برخی از هزینه های مواد غذایی در آلمان شامل موارد زیر است:

– نان سفید (500 گرم) – 1.24 یورو

– شیر (1 لیتر) – 0.71 یورو

– تخم مرغ (12) – 1.64 یورو

– برنج (1 کیلوگرم ، سفید) – 2.03 یورو

– سیب زمینی (1 کیلوگرم) – 1.06 یورو

– پیاز (1 کیلوگرم) – 1.09 یورو

– گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) – 2.62 یورو

– مرغ (1 کیلوگرم) – 7.53 یورو

– گوشت گاو (1 کیلوگرم) – 11.65 یورو

– سیب (1 کیلوگرم) – 2.22 یورو

– موز (1 کیلوگرم) – 1.58 یورو

– پرتقال (1 کیلوگرم) – 2.29 یور

هزینه قبض ها در آلمان : علاوه بر اجاره خانه در آلمان باید هزینه قبض هایتان را نیز بپردازید. این جزو هزینه هایی است که باید تمکن مالی در آلمان می توانید پرداخت کنید. این هزینه ها شامل هزینه گرمایش، برق، آب و زباله است. هزینه برق در آلمان نسبت به دیگر هزینه ها بالاتر است. در حال حاضر هزینه برق یک آپارتمان 85 متری در ماه 215 یورو است. اگر یک هم خانه داشته باشید می توانید هزینه های خود را به اشتراک بگذارید.

هزینه لباس و دیگر هزینه ها: به جز هزینه های اجاره خانه و مواد غذایی و قبض ها در آلمان ، دانشجویان برخی هزینه های دیگر را نیز دارند. برای مثال خرید لباس در آلمان یکی از این موارد است. برای نمونه برای خرید یک شلوار جین باید بین 50 تا 100 یورو، برای یک جفت کتانی نایک بین 60 تا 120 یورو و غیره بپردازید. با مدیریت درست در پولی که به عنوان تمکن مالی در یک حساب مسدود شده بانکی واریز کرده اید، می توانید این هزینه ها را بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*