22 شهریور 1400

بهترین دانشگاه های آلمان براساس رشته

بهترین دانشگاه های آلمان براساس رشته کدامند؟ آیا تا به حال به سطح بندی دانشگاه های آلمان براساس رشته تحصیلی فکر کرده اید؟

کدام دانشگاه برای تحصیل رشته پزشکی در آلمان بهتر است؟ کدام دانشگاه برای رشته مهندسی مناسب تر است؟ آلمان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی براساس رشته در رنکینگ جهانی QS در سال 2019 شناخته شد. 45 دانشگاه این کشور در میان بهترین دانشگاه های آلمان قرار دارند. اگر به دنبال بهترین دانشگاه های آلمان براساس رتبه بندی رشته هستید، این مقاله را بخوانید.

 

بهترین دانشگاه های آلمان براساس رشته کدامند؟

حسابداری و امور مالی

اگر به تحصیل در رشته حسابداری و امور مالی در آلمان فکر می کنید، می توانید به دانشگاه های هومبولت، دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه فرانکفورت و دانشگاه مانهایم فکر کنید. این دانشگاه در این رشته ها دارای رتبه های برتر هستند.

 

کشاورزی و جنگلداری

در رنکینگ جهانی در رشته جنگلداری و کشاورز نام دانشگاه هوهنهایم به عنوان بهترین دانشگاه در سال های پیاپی انتخاب شده است. این دانشگاه از جایگاه نوزدهم به جایگاه پانزدهم رسیده است.

 

آناتومی و فیزیولوژی

دانشگاه فرانکفورت (Frankfurt am Main) یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در این رشته است که رتبه 38 را کسب کرده است. این دانشگاه از دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ سبقت گرفته است.

 

معماری

برای تحصیل در رشته معماری در آلمان می توانید از میان گزینه های متعدد انتخاب کنید. 8 دانشگاه آلمان در میان بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل معماری قرار دارند. بهترین این دانشگاه ها، دانشگاه فنی مونیخ است که جایگاه 25 را در این رشته دارد. دانشگاه فنی برلیننیز جایگاه 32 را دارد.

 

هنر و طراحی

برای تحصیل رشته هنر و طراحی در آلمان، بهترین دانشگاه ها شامل دانشگاه برلین است. برای علاقمندان به این رشته های تحصیلی دانشگاه های متعددی وجود دارد اما این دانشگاه از بقیه بهتر است و رنکینگ 49 جهانی را دارد.

 

علوم بیولوژیک

جالب است بدانید که در این رشته 36 دانشگاه برتر در میان 500 دانشگاه برتر جهان وجود دارند. اما بهترین دانشگاهی که می توانید به آن فکر کنید، دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ است. این دانشگاه رتبه 11 را در جهان دارد.

 

تحصیل رشته مدیریت و کسب و کار

برای تحصیل رشته مدیریت و کسب و کار نیز 19 گزینه دانشگاهی در آلمان در میان بهترین ها قرار دارند. اما دانشگاه مانهایم در میان آنها از همه بهتر است و رتبه 47 را در این رشته در جهان کسب کرده است.

 

مهندسی شیمی

دو دانشگاه آلمان جایگاه مشترک 35 را در رشته مهندسی شیمی در رنکینگ جهانی به دست آورده اند. این دودانشگاه دانشگاه فنی RWH آخن است که 11 رتبه نسبت به سال گذشته بالاتر آمده است. همچنین دانشگاه فنی برلین در میان بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل مهندسی شیمی هستند.

 

شیمی

برای تحصیل رشته شیمی در آلمان نیز دانشگاه فنی مونیخ می تواند بهترین گزینه شما باشد. این دانشگاه در رنکینگ رشته شیمی جایگاه 27 را کسب کرده است. 42 دانشگاه دیگر آلمان نیز در این رتبه بندی قرار ارند.

 

ارتباطات و مطالعات رسانه

باز هم نام دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ را مشاهده می کنید که نسبت به سال گذشته رنکینگ آن صعود کرده است. این دانشگاه در حال حاضر رتبه 26 را برای رشته شیمی در میان بهترین دانشگاه های جهان دارد.

 

سیستم های انفورماتیک و علوم کامپیوتر

رشته علوم کامپیوتر یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در آلمان است. اگر به تحصیل در این رشته در آلمان فکر می کنید، دانشگاه فنی مونیخ می تواند بهترین گزینه باشد. این دانشگاه در رتبه 34 قرار دارد.

 

دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی در آلمان نیز در میان دانشجویان بین المللی محبوب است. بسیاری از دانشجویان از سرتاسر جهان دانشگاه های پزشکی آلمان را انتخاب می کنند تا در این رشته و رشته های مرتبط با آن تحصیل کنند. اما بالاترین رتبه را در این رشته دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ با رتبه 41 به خود اختصاص داده است.

 

اقتصاد

برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل رشته اقتصاد در آلمان هستند، بهترین گزینه دانشگاه مانهایم است که توانسته رتبه 44 را در جهان به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های آلمان براساس رشته قرار دارد.

 

مهندسی برق

18 دانشگاه برتر برای تحصیل در رشته مهندسی برق در آلمان وجود دارند. اما در میان بهترین دانشگاه های آلمان براساس رشته نام دانشگاه فنی مونیخ به چشم می خورد. دانشگاهی که رتبه بیستم را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 

علوم محیط زیست

آلمان 13 دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل رشته محیط زیست دارد. دانشگاه فنی مونیخ بهترین دانشگاه آلمان در این رشته به شمار می رود که رتبه 101 را به خود اختصاص داده است.

 

جغرافیا

اگر از علاقمندان به رشته جغرافیا هستید، با بهترین دانشگاه های آلمان براساس این رشته آشا شوید. دانشگاه هومبورلت برلین که در جایگاه 22 قرار دارد، بهترین دانشگاه برای تحصیل جغرافیا در آلمان است.

 

حقوق

حقوق یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی در آلمان است. 14 دانشگاه آلمان در رنکینگ رشته ای رتبه کسب کرده اند. بالاترین رتبه به دانشگاه هومبولت برلین تعلق گرفته است. اما دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ نیز رتبه مشترک 35 را به دست آورده و نسبت به سال گذشته 14 پله صعود کرده است.

 

ریاضیات

دانشگاه فنی مونیخ بالاترین رنکینگ را برای تحصیل رشته ریاضی در آلمان دارد. این دانشگاه توانسته در میان 26 دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل رشته ریاضی رتبه 45 را به خود اختصاص دهد. دانشگاه فردریش ویلهلم بن نیز در فهرست برترین ها قرار دارد.

 

پزشکی

پزشکی بدون شک محبوب ترین رشته برای تحصیل در آلمان است. در میان بهترین دانشگاه های آلمان براساس رشته می توان 31 دانشگاه برتر را مشاهده کرد. دانشگاه چریته برلین بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی در آلمان است. این دانشگاه رتبه 33 بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل پزشکی را دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*