9 مرداد 1400

انواع دانشگاه در آلمان

با انواع دانشگاه در آلمان بیشتر آشنا شوید. سیستم آموزش آکادمیک تحت دو بخش دانشگاه های دولتی آلمان و دانشگاه خصوصی آلمان شناخته می شوند.

دانشگاه های علمی کاربردی و همچنین کالج های هنر، فیلم و موسیقی آلمان نیز بخش دیگری از انواع دانشگاه در آلمان هستند. اینکه کدام دانشگاه در آلمان مناسب شماست، به رشته تحصیلی تان بستگی دارد. بیش از 400 دانشگاه آلمان معتبر در سرتاسر آلمان وجود دارند. می توانید بیش از 20 هزار رشته تحصیلی در دانشگاه های آلمان پیدا کنید.

 

با انواع دانشگاه های آلمان بیشتر آشنا شوید

3 نوع دانشگاه در آلمان وجود دارد که در ادامه درباره آنها بیشتر خواهید دانست، به این ترتیب می توانید دانشگاه مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنید.

انواع دانشگاه های آلمان عبارتند از:

– دانشگاه ها

– دانشگاه های علمی – کاربردی

– کالج های هنر ، فیلم و موسیقی

 

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان بیشتر مبتنی بر دروس تئوری هستند. دوره ها بسیار آکادمیک است و گروه های رشته ای متفاوتی در آن وجود دارد. اما بسیاری از دانشگاه های آلما در یک رشته و زمینه خاص تخصص دارند.

به این دانشگاه ها ، دانشگاه های فنی ( Technische Universität ) یا کالج های آموزشی ( Pädagogische Hochschule ) می گویند. در یک دانشگاه می توانید حتی در مقطع دکترا در آلمان نیز تحصیل کنید. این امکان در بسیاری از دانشگاه های علمی کاربردی آلمان وجود ندارد.

 

دانشگاه های علمی کاربردی آلمان

یکی از انواع دانشگاه های آلمان دانشگاه های علمی کاربردی هستند. دانشگاه علمی کاربردی آلمان ( Fachhochschulen and Hochschulen für angewandte Wissenschaften ) دوره های آکادمیک عملی ارائه می دهند. تمرکز این دانشگاه ها بیشتر از آموزش تئوری بر تعلیم حرفه ای دانشجویان است. در دانشگاه های آلمان ، اولین مدرک کارشناسی و پس از آن کارشناسی ارشد است. رشته های دانشگاه های علمی کاربردی در زمینه های مختلف از جمله رشته های فنی، اقتصاد، کار اجتماعی و پزشکی هستند.

طول دوره مراحل عملی که بخشی از تحصیل در آلمان است، می تواند یک یا دو ترم بسته به رشته شما طول می کشد. تمرکز روی محیط کار و پروژه های طولانی مدت در آلمان و خارج از آن است.

 

کالج هنر ، فیلم و موسیقی آلمان

یکی دیگر از انواع دانشگاه های آلمان ، کالج های هنر ، فیلم و موسیقی هستند. در کالج های هنر ، فیلم و موسیقی در آلمان ، دانشجویان می توانند در رشته های هنری مانند موسیقی، معماری، هنرهای بصری، نمایش طراحی مد و طراحی صنعتی تحصیل کنند. در دانشگاه های رسانه مدرن، کارگردانی، سینماگران، نمایشنامه نویسی و دیگر حرفه های سینمایی و تلویزیونی آموزش داده می شود.

برای قبولی در این رشته ها باید در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنید. به ویژه متقاضیانی که دارای استعداد و مهارت در این زمینه هستند، می توانند بدون گواهی استعداد تحصیلات آکادمیک ( Hochschulzugangsberechtigung ) در این دانشگاه ها اپلای کنند. توجه داشته باشید که بیشتر کالج های هنر، فیلم و موسیقی آلمانی زبان هستند.

 

دانشگاه های دوگانه آلمان

در کنار دوره یک دانشگاه کلاسیک علمی کاربردی ، یک رشته تحصیلی مشارکتی به شما کمک می کند تا تحصیلات و آموزش های آکادمیک خود را به زندگی حرفه ای وارد کنید. اگر می خواهید یادگیری همراه با تمرین عملی داشته باشید، زبان آلمانی را به خوبی بیاموزید و به سرعت وارد بازار کار شوید، دانشگاه های دوگانه بهترین مکان برای شما هستند. دانشگاه های علمی کاربردی آلمان و دانشگاه های آموزشی همکار آنها و خود دانشگاه ها به تنهایی، چنین دوره هایی را ارائه می دهند.

اگر این دوره ها را برای تحصیل در آلمان انتخاب کردید، باید با یک شرکت قرارداد امضا کنید. چنین آموزشی در دو مکان مختلف اتفاق می افتد، یعنی هم در دانشگاه و هم در شرکت حضور خواهید داشت.

 

دانشگاه های خصوصی و دانشگاه های دولتی آلمان

بیشتر دانشگاه های آلمان توسط دولت حمایت می شوند. برخی از آنها توسط کلیسا اداره می شوند و بیش از 120 دانشگاه خصوصی در آلمان ،رشته های مورد تایید دولت را ارائه می دهند. دانشگاه های خصوصی بسیاری در آلما دانشگاه علمی کاربردی هستند.

دانشجویان بسیاری در دانشگاه های دولتی آلمان تحصیل می کنند و تنها 5.5 درصد در دانشگاه های خصوصی آموزش می بینند. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان باید هزینه بیشتری بپردازید. کیفیت آموزش در هر دو دانشگاه دولتی و دانشگاه خصوصی مشابه است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*