28 تیر 1400

آیا کرونا تحصیل آنلاین در دانشگاه های آلمان را ادامه‌دار می‌کند؟

سوال اینجاست که آیا کرونا تحصیل آنلاین در دانشگاه های آلمان را ادامه دار می کند یا کلاس ها حضوری خواهند شد؟

جالب است بدانید، در آخرین نظرسنجی « Welt am Sonntag» 92 درصد از 113 دانشگاه آلمان شرکت کرده اند. دانشگاه های شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که آنها نمی توانند به طور کامل به تدریس حضوری در ترم زمستان امسال بازگردند. این در حالی است که تنها 8 درصد از دانشگاه های آلمان تاکید کردند از قبل برای بازگشتن به شرایط عادی و برگزاری کلاس های حضوری آماده شده اند.

بر اساس آمار و ارقام به دست آمده، دلایل عدم برنامه ریزی دانشگاه های آلمان برای بازگشت به آموزش حضوری تمام وقت به آمادگی دانشگاه ها در این زمینه مربوط نیست. دلیل آن اقدامات بهداشتی قابل اجرا است که در حال حاضر اجازه بازگشت به حضوری و تمام وقت به کلاس های درس در آلمان را نمی دهد.

 

واکسیناسیون کرونا عامل توقف تحصیل آنلاین در دانشگاه های آلمان

برخی از روسای دانشگاه های آلمان امیدوارند که تعداد بیشتری دانشجو و استاد در دانشگاه ها و کالج های این کشور تا پیش از زمستان واکسینه شوند. اگر این اتفاق رخ دهد، دیگر نیازی به اعمال چنین محدودیت هایی نیست.

همانطور که پیش از این نیز اعلام کردیم، وزیر علوم آلمان اعلام کرد که دانشجویان باید در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار بگیرند. هدف آلمان این است که موسسات دانشگاهی این کشور بتوانند در ترم زمستان به کلاس های حضوری برگردند.

به اعتقاد وزیر علوم این کشور، سه ترم متوالی است که به دلیل کرونا تحصیل آنلاین در دانشگاه های آلمان ادامه دار شده است. در نتیجه، دانشجویان استرس بیشتری را نسبت به کلاس های حضوری تجربه می کنند.

 

آلمان واکسیناسیون را اجباری نمی کند

به تازگی طی یک کنفرانس خبری، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که واکسیناسیون کوید 19 را اجباری نمی کند. با این حال افزود بیشتر آلمانی های واکسینه شده، با رعایت قوانین فاصله و انجام تست کرونا به کشور کمک می کنند تا از موج جدیدی از این ویروس انتشار پیدا نکند.

این در شرایطی است که تقریبا مردم آلمان به زندگی عادی در این کشور بازگشته اند. با این حال هنوز وضعیت دانشگاه ها مشخص نیست. آیا با وجود کرونا تحصیل آنلاین در دانشگاه های آلمان ادامه می یابد؟

 

حمایت مالی آلمان از دانشجویان در کرونا تا زمستان تمدید شد

پس از تصویب بسته اضطراری کوید 19 به ارزش 100 میلیون یورو، دانشجویانی که در آلمان از نظر اقتصادی تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند، حمایت مالی می‌شوند. این اقدام از ژوئن 2020 برای حمایت مالی دانشجویان در آلمان صورت گرفته است.

پیش بینی می شد مبلغ 500 یورو در ماه تا ماه مارچ 2021 به دانشجویان این کشور اختصاص یابد. با این وجود، وزیر آموزش فدرال این کشور به همراه اتحادیه دانشجویی آلمان (DSW) تصمیم گرفته اند که کمک های مالی خود را تا آغاز ترم زمستان تمدید کنند. براساس آمار به دست آمده، حدود 2.9 میلیون دانشجو در ترم زمستانی 2019/2020 در دانشگاه های آلمان ثبت نام کرده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*