9 شهریور 1400

چرا زبان آلمانی یاد بگیریم؟

چرا زبان آلمانی یاد بگیریم؟ حتما می‌دانید که برای تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارید، یادگیری زبان آلمانی یکی از الزامات اخذ پذیرش است.

حتی برای کسانی که تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را انتخاب کرده‌اند، یادگیری زبان آلمانی یک ضرورت به نظر می‌رسد. از اینها که بگذریم دلایل زیادی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد. در این مطلب قصد داریم  به برخی از این موارد اشاره کنیم.

 

آیا می‌دانستید که…

– آلمان دومین صادر کننده بزرگ جهان است.

– اقتصاد آلمان رتبه اول در اروپا و شماره چهار در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. اقتصاد این کشور قابل مقایسه با اقتصاد کشورهای اسپانیایی زبان جهان است.

– آلمان محل شرکت‌های بی‌شمار بین المللی است.

– شرکت‌های آلمانی نیز از مشهورترین و شناخته‌ شده ترین شرکت های جهان به شمار می روند.

– سرمایه گذاری مستقیم توسط آلمان در ایالات متحده بالغ بر 10 میلیارد دلار است.

 

اما چرا زبان آلمانی یاد بگیریم؟

با نکاتی که در بالا درباره آلمان گفتیم، حتما متوجه شده اید، یادگیری زبان آلمانی چقدر می‌تواند حائز اهمیت باشد. دانستن زبان کشوری که چنین موفق در سطح داخلی و بین المللی عمل می کند، می تواند آینده بسیاری از دانشجویان را رقم بزند. از این رو بسیاری از دانشجویان بین المللی تحصیل در آلمان را انتخاب می کنند. در ادامه دلایل زیر را بخوانید تا متوجه شوید که چرا یادگیری زبان آلمانی حائز اهمیت است.

 

زبان آلمانی کاربردی ترین زبان اروپا!

– زبان آلمانی دارای بیشترین تعداد استفاده کنندگان بومی در اتحادیه اروپا (به مراتب بیشتر از انگلیسی، اسپانیایی یا فرانسوی) است.

– آلمانی در میان 10 زبان رایج دنیا قرار دارد. زبان آلمانی همچنین شکلی از زبان اروپای مرکزی و شرقی محسوب می‌شود. در مورد اینکه ادعا می‌شود « به هر حال همه آلمانی ها انگلیسی هم صحبت می‌کنند؟» باید گفت این یک افسانه محض است!

– 22 جایزه نوبل فیزیک، 30 شیمی و 25 جایزه در رشته پزشکی به دانشمندان سه کشور مهم آلمانی زبان تعلق گرفته است. در حالی که بسیاری از برندگان این جایزه از دیگر کشورها نیز آموزش‌های خود را در دانشگاه های آلمان دریافت کرده‌ اند. یازده جایزه نوبل ادبیات به نویسندگان آلمانی زبان اهدا شده است. همچنین هفت آلمانی و اتریشی جایزه صلح را دریافت کرده ‌اند.

 

آلمانی ها پیشرو در مهندسی و حتی صنعت فیلم

چرا زبان آلمانی یاد بگیریم ؟ زیرا آلمان یک قدرت صنعتی در جهان است. اگر نگاهی به برترین شرکت های دنیا بیندازید، قطعا نام بسیاری از شرکت های آلمانی را در آنها مشاهده خواهید کرد. از شرکت های مشهور بی ام و و بنز گرفته تا دایملر همه و همه آلمانی هستند. بنابراین برای کار در آلمان در هر یک از شرکت های برتر جهان، نیاز به یادگیری زبان آلمانی خواهید داشت.

دنیای زبان آلمانی برخی از مشهورترین فیلمسازان قرن بیستم را ایجاد کرده است. از فریتس لانگ گرفته تا راینر راینر ورنر فاسبیندر، ویم وندرس و نسل جدیدی از کارگردانان فراملی مانند تام تام تیکور و فاتیح آکین از این دست افراد هستند. فیلمسازان آلمانی و اتریشی مانند لانگ، بیلی وایلدر و ارنست لوبیچ نیز تاریخ هالیوود را شکل دادند.

 

آلمانی دومین زبان علمی رایج در جهان

آلمانی زبان گوته، مارکس، نیچه و کافکا از مان، برشت و گراس است. موتسارت، باخ، بتهوون، شوبرت و بسیاری از نابغه های دیگر به زبان آلمانی صحبت کردند و نوشتند. از چهره‌های برجسته آلمانی زبان می‌توان به فرویدانیشتین، هایزنبرگ، کانت، هگل و هایدگر اشاره کرد.

– آلمانی دومین زبان علمی رایج در جهان است.

– جالب است بدانید که 18 درصد  از كتاب‌ های جهان به زبان آلمانی چاپ می ‌شوند و تقریبا تعداد معدودی از این موارد به ترجمه انگلیسی در می‌آیند.

– زبان آلمانی دروازه‌ای برای آموزش عالی در سطح جهانی است.

– بسیاری از مهمترین آثار فلسفه، ادبیات، موسیقی، تاریخ هنر، الهیات، روانشناسی، شیمی، فیزیک، مهندسی و پزشکی به زبان آلمانی نوشته شده است و تاکنون به زبان آلمانی تولید شده‌اند.

 

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

حالا از سوال چرا زبان آلمانی یاد بگیریم به این سوال که آیا یادگیری آن سخت است، می‌رسیم. به شما گفته شده است که یادگیری زبان آلمانی بسیار دشوار است. یا وقتی یک نفر به زبان آلمان صحبت می‌کند، این احساس را به طور طبیعی به شما منتقل کرده است؟ کلمه ترسناک و طولانی را در ذهن‌تان متصور می‌شوید مانند؛

« Rindfleischetikettierungsueberwachungsaufgabenuebertragungsgesetz»

و این فرضیات شما را تایید می‌کند؟ اما باید بدانید سخت بودن زبان آلمانی فقط یک داستان است. یادگیری هر زبانی، زمان و تعهد لازم دارد. زبان آلمانی نیز از این قاعده مستثنا نیست.

داشتن انگیزه کافی و تلاش زیاد در جهت رسیدن به هدف خود، تمام چیزی است که لازم دارید. اگر احساس سردرگمی در ابتدای راه یادگیری دارید، تنها کافی است برخی نکات را رعایت کنید تا به سرعت آلمانی صحبت کنید.

 

چگونه زبان آلمانی یاد بگیرم؟

اگر تحصیل در آلمان و تضمین آینده شغلی و حرفه‌ای خود را در نظر گرفته‌اید، زبان آلمانی یکی از الزامات آن است. اگر می‌خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید به این نکات توجه کنید:

– یک دلیل محکم پیدا کنید که در طول یادگیری زبان آلمانی انگیزه شما را حفظ کند.

– تمام اصول زبان آلمانی را بیاموزید.

– با یادگیری عامیانه، کلمات خنده دار و اصطلاحات مطالب جالب را حفظ کنید.

– روزانه تمرین کنید. در صورت امکان با افرادی که زبان آلمانی زبان مادری و اصلی آنهاست، صحبت کنید.

– یادگیری زبان آلمانی با فیلم و استفاده از اپلیکیشن های رایگان آموزش زبان آلمانی در کنار کلاس رفتن می تواند بسیار مفید باشد.

 

چقدر طول می‌کشد زبان آلمانی یاد بگیریم؟

یادگیری آلمانی می‌تواند کمی دشوار باشد، به خصوص اگر زبان شما به خانواده زبان‌های هندی و اروپایی تعلق نداشته باشد.

اما، مهم نیست که زبان مادری شما چیست و حتی اگر آلمانی در ابتدا ممکن است برای شما مشکل به نظر برسد، ناامید نشوید. میانبرها یا راه‌های خاصی برای یادگیری آلمانی وجود دارد که به شما در پیشرفت سریعتر کمک می‌کند.

هیچ دوره معینی وجود ندارد که تضمین کند شما در یادگیری زبان آلمانی موفق خواهید شد، اما مهمترین آن تداوم و پشتکار است. به طور حتم می‌دانید که نمی‌توانید یک روز صبح از خواب بیدار شوید و به آلمانی صحبت کنید. این فقط در فیلم‌ها اتفاق می‌افتد. اگر هر بار فقط یک قدم بردارید، نتایج مثبت به سرعت اتفاق می‌افتد.

یادگیری یک زبان جدید در نتیجه عوامل زیادی مانند تجربه قبلی شما و قرار گرفتن در معرض زبان، میزان پشتکار و مداومت شما، میزان تلاش و کار در فرآیند یادگیری، انگیزه و غیره ممکن می‌شود و با توجه به این موارد می‌تواند زمان‌های متفاوتی را به خود اختصاص دهد. اما اگر روزانه و حداقل به مدت سه تا شش ماه به صورت مرتب تمرین کنید، به طور حتم می‌توانید با یک دوست مکالمه روزانه به زبان آلمانی انجام دهید و کارهایی مانند رفتن به یک کافه و سفارش قهوه و غذا به زبان آلمانی را انجام دهید.

 

موسسه آرمان پارسیان با به کارگیری اساتید مجرب و باتجربه، در دپارتمان زبان خود، کلاس های زبان آلمانی برای علاقمندان به تحصیل در این کشور برگزار می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*