18 مرداد 1400

ددلاین دانشگاه های آلمان

ددلاین دانشگاه های آلمان و مدت زمان بررسی آن همواره یکی از مسائل مهم برای متقاضیان تحصیل در این کشور اروپایی است. در این باره بیشتر بدانید.

 

همه چیز درباره ددلاین دانشگاه های آلمان

آلمان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی غیرانگلیسی زبان برای دانشجویان بین المللی در سرتاسر جهان است. تحصیل در آلمان با توجه به دانشگاه های دولتی برتر، هزینه تحصیل رایگان و هزینه زندگی مقرون به صرفه بسیار مورد توجه است. برای تحصیل در دانشگاه های آلمان باید پذیرش بگیرید. برای اخذ پذیرش نیز قوانین و مقرراتی وجود دارد. اینکه چگونه و کجا اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های آلمان کنید، به رشته تحصیلی شما بستگی دارد. نکته مهمی که درباره درخواست برای یک دانشگاه باید بدانید، ددلاین آن دانشگاه است. ددلاین بیشتر دانشگاه های آلمان زمان مشخصی دارند. البته در مورد تمام دانشگاه های این کشور صدق نمی کند. در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

 

ددلاین یونی اسیست

اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه های آلمان از طریق یونی اسیست انجام می شود. ددلاین یونی اسیست با ددلاین دانشگاه های آلمان یکی است. همانطور که می دانید یونی اسیست وظیفه ارزیابی و بررسی اولیه مدارک و شرایط متقاضیان تحصیل در ۱۸۰ دانشگاه آلمان را برعهده دارد. در واقع uni-assist واسطه بین دانشگاه و متقاضیان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان است. در واقع وظیفه اصلی یونی اسیست ارزیابی اولیه مدارک دانشگاهی و مدرسه متقاضیان و معادل‌سازی آن با استانداردهای آموزشی آلمان است.

با پرداخت هزینه یونی اسیست و ارسال مدارک موردنظر دانشگاه در ددلاین موردنظر، مدارک فرد متقاضی برای دانشگاه یا دانشگاه های موردنظر بررسی در صورت مثبت بودن بررسی، پاسخ به صورت الکترونیکی به دانشگاه یا دانشگاه های مورد انتخاب دانشجو ارسال می شود. در نهایت دانشگاه انتخابی شما در آلمان است که تصمیم می گیرد و شما را از اینکه پذیرفته شده اید، مطلع خواهد کرد.

 

ددلاین دانشگاه های دولتی در آلمان

دانشگاه های آلمان در دو ترم زمستان و تابستان درخواست دانشجویان را می پذیرند. ترم زمستان در سپتامبر/ اکتبر در اوایل ماه می آغاز و تا 15 جولای ادامه دارد. ترم تابستان در دانشگاه های آلمان نیز در ماه آوریل / مارچ از اوایل دسامبر تا 15 ژانویه ادامه می یابد. نامه پذیرش نیز در ماه آگوست / سپتامبر و در ماه های فوریه / مارچ صادر می شود. نامه کسانی که ریجکت شده اند، مدتی بعد ارسال می شود. توجه داشته باشید که ددلاین دانشگاه های خصوصی آلمان می تواند متفاوت است.

 

ددلاین اپلای برای دانشگاه های آلمان 

برای رشته هایی که در ترم زمستان شروع می شود:

– ددلاین درخواست: به طور معمول از آخر ماه می تا 15 جولای

– نامه پذیرش در آگوست / سپتامبر ارسال می شود.

– نامه ریجکت دانشجو معمولا در ماه سپتامبر و اکتبر ارسال می شود.

 

برای رشته هایی که در ترم تابستان شروع می شود:

– ددلاین: شروع از دسامبر تا 15 ژانویه

– نامه پذیرش در دانشگاه در ماه فوریه / مارچ ارسال می شود.

– نامه ریجکت در ماه مارچ / آوریل ارسال می شود.

 

زمانبندی ددلاین دانشگاه

به طور معمول نتیجه ارزیابی بین 4 تا 6 هفته طول از زمانی که یونی اسیست مدارک شما را دریافت می کند و پرداخت را انجام می دهید، طول خواهد کشید. تمام مدارک از زمان ارسال توسط یونی اسیست بررسی می شوند.

برای دانشجویان کشورهای خاورمیانه 6 هفته طول می کشد تا مدارک آنها توسط یونی اسیست بررسی شود.

 

ددلاین برخی دانشگاه ها متفاوت است

ددلاین بسیاری از دانشگاه ها برای رشته های خاص زودتر باز می شود. برای مثال ددلاین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا Studienkolleg (preparatory course) زودتر باز می شود.

نکته: با وجود ددلاین مشخص دانشگاه های آلمان سعی کنید هر چه زودتر اقدام کنید. حداقل 8 هفته قبل از اینکه ددلاین به پایان برسد، مدارک خود را ارسال کنید. به این ترتیب اگر مدارک شما کامل نبود، پیش از پایان مهلت اپلای اطلاع خواهید یافت.

اگر یک دانشگاه به بررسی مقدماتی مدارک (Vorprüfungsdokumentation, VPD)، صادر شده توسط یونی اسیست نیاز دارد، باید مدارک را پیش از ددلاین ارسال کنید. سپس یونی اسیست VPD را برای دانشگاه شما ارسال می کند. بنابراین بسیار مهم است که درباره ددلاین دانشگاه خود در آلمان اطلاعات کافی داشته باشید و در زمان مناسب برنامه ریزی کنید.

ددلاین برخی از دانشگاه های آلمان ممکن است متفاوت باشد. بعضی اوقات وقت می توان در ترم زمستان درخواست داد. همچنین برخی از ددلاین ها زودتر از موعد مقرر به پایان می رسند. درباره برخی از ددلاین ها باید دانشگاه موردنظر خود را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*