24 شهریور 1400

بهترین دانشگاه های آلمان

با بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2021 براساس رنکینگ معتبر و جهانی QS آشنا شوید. 46 دانشگاه آلمان در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

اگر به تحصیل در آلمان فکر می کنید، باید بدانید که این کشور خانه 46 تا از بهترین دانشگاه های جهان براساس رنکینگ QS است. 12 دانشگاه آلمان امسال در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. این دانشگاه ها براساس فاکتورهایی مانند شهرت آکادمیک و آمار استخدام، نسبت دانشجو به دانشکده، نتاج تحقیقات انجام شده در دانشگاه، نسبت دانشکده های بین المللی به دانشجویان بین المللی در انتخاب بهترین دانشگاه های جهان اثرگذار بوده اند. اگر به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان هستید، این فهرست را مطالعه کنید.

 

10 دانشگاه برتر آلمان

10- دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ آلمان رتبه دهم را با دانشگاه توبینگن کسب کرده است. این دانشگاه در رتبه 175 بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. همچنین رتبه 147 را با توجه به فاکتورهایی مانند تحصیلات آکادمیک و همچنین 21 جایزه نوبل فارغ التحصیلان، دانشکده ها و محققان آن، به دست آورده‌ است. این دانشگاه در سال 1457 تاسیس شد و پنجمین دانشگاه قدیمی در آلمان است. امروزه این دانشگاه با بیش از 24 هزار دانشجو از 100 کشور جهان دانشجو پذیرفته است.

 

10- دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن

همانطور که گفتیم دانشگاه توبینگن به همراه دانشگاه فرایبورگ در رتبه 175 بهترین دانشگاه های جهان به طور مشترک قرار دارند. به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان، این دانشگاه توانسته بالاترین نمره را در بخش بین المللی بودن کسب کند. این دانشگاه به طور ویژه به دلیل ارائه رشته های الهیات شناخته می شود. از این رو توانسته در رنکینگ جهانی QS براساس رشته جایگاه هفتم را کسب کند.

 

9– دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن رتبه 173 بهترین دانشگاه های جهان را دارد. یکی از بهترین دانشگاه های فنی آلمان که رتبه 120 را هم در شاخص نسبت دانشجو به دانشکده و میزان استخدام دانشجویانش پس از فارغ التحصیلی به دست آورده است. کمپس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر درسدن قرار دارد. این دانشگاه کمتر از 32 هزار دانشجو شامل دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف دارد.

 

8- دانشگاه فنی برلین

در فهرست 10 دانشگاه برتر آلمان رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. دانشگاه فنی برلین رتبه 148 را در میان بهترین دانشگاه های جهان دارد. امتیاز این دانشگاه به ویژه در زمینه شهرت آن در بخش استخدام و توجه ویژه کارفرمایان به دست آمده است. از این نظر این دانشگاه رتبه 139 را دارد. این دانشگاه همچنین یکی از اعضای گروه آموزشی TU9 است. گروه دانشگاهی TU9 از موسسات برتر آموزشی در آلمان تشکیل شده است.

 

7- دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن بدون شک یکی از بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2021 است. دانشگاه فنی آخن (RWTH Aachen) در فهرست بهترین دانشگاه های جهان جایگاه 148 را به دست آورده است. این دانشگاه در شاخص استخدام و کارفرمایان توانسته رتبه 30 را در رنکینگ QS اختصاص دهد. با بیش از 45 هزار دانشجو و 162 دوره تحصیلی، دانشگاه فنی آخن بزرگترین دانشگاه فنی آلمان است.

 

6- موسسه فنی کارلسروهه

این دانشگاه دولتی آلمان رتبه 131 بهترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه رتبه ششم را در میان بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2021 به دست آورد. دانشگاه فنی کارلسروهه بیشترین امتیاز را در زمینه کارفرمایان و آمار استخدام فارغ التحصیلان به دست آورده و از این نظر در رتبه 63 جهانی قرار دارد. هدف این دانشگاه ارائه راهکار در بخش چالش های جهانی در موضوعاتی مانند انرژی، حمل و نقل و اطلاعات است. این دانشگاه از نتیجه تحقیقات و مطالعات خود برای آموزش بیش از 24 هزار دانشجوی خود پس از فارغ التحصیلی استفاده می کند.

 

5- دانشگاه فرای برلین

برخلاف نامش یک دانشگاه خصوصی در آلمان نیست، بلکه یک دانشگاه دولتی است. این دانشگاه در رتبه 130 بهترین دانشگاه های جهان و رتبه پنجم بهترین دانشگاه های آلمان قرار دارد. این دانشگاه همچنین در شاخص هایی مانند ارائه رشته های علوم اجتماعی شهرت دارد و رتبه 65 را داراست. رشته های سیاسی نیز در این دانشگاه رتبه های برتر دارند. این دانشگاه از نظر ارائه این رشته ها در رتبه 19 قرار دارد.

 

4-  دانشگاه هومبولت برلین

این دانشگاه رتبه چهارم برترین دانشگاه های آلمان را به خود اختصاص داده است. در رنکینگ جهانی نیز دانشگاه هومبولت برلین توانسته جایگاه 117 را کسب کند و در میان 50 موسسه برتر آکادمیک براساس شاخص های مختلف قرار بگیرد. این دانشگاه که در برلین قرار دارد و در سال 1810 افتتاح شده است، لقب مادر تمام دانشگاه ها را دارد. رشته هایی مانند فیزیک و دیگر علوم توسط اساتید برجست ای از جمله آلبرت اینیشتن در این دانشگاه تدریس شده است. دانشگاه هومبولت برلین با 500 برنده جایزه نوبل در ارتباط است.

 

3- دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ آلمان سومین دانشگاه برتر آلمان و 64 دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه آلمان است که در سال 1386 تاسیس شد. دانشگاه هایدلبرگ توانسته 100 امتیاز برتر برای تحصیلات آکادمیک و همچنین نسبت دانشجو به دانشکده را به خود اختصاص دهد.

 

2- دانشگاه ماکسیملیان لودویگ مونیخ

دانشگاه ماکسیملیان مونیخ دومین دانشگاه برتر آلمان در سال 2021 انتخاب شد. این دانشگاه همچنین در رتبه 63 بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1472 تاسیس شد و در حال حاض بیش از 50 هزار دانشجو دارد. دانشجویان بین المللی 15 درصد از جمعیت دانشجویی آن را تشکیل می دهند. دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ به لحاظ شهرت آکادمیک رتبه 63 را دارد و 42 دارنده جایزه نوبل با این دانشگاه در ارتباط هستند.

 

1- دانشگاه فنی مونیخ، بهترین دانشگاه آلمان

بهترین دانشگاه آلمان دانشگاه فنی مونیخ است. این دانشگاه رتبه 50 بهترین دانشگاه های جهان را دارد. همچنین در شاخص شهرت استخدام این دانشگاه توانسته رتبه 17 را کسب کند. یعنی بسیاری از کارفرماها تمایل دارند که فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام کنند. دانشگاه فنی آخن در سال 1968 تاسیس شد. این دانشگاه دارای امکانات مدرن و همچنین فرصت های یادگیری منحصر به فردی است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*