15 تیر 1400

8 قدم برای تحصیل در آلمان (بخش دوم)

بخش دوم از 8 قدم برای تحصیل در آلمان را بخوانید تا با اطلاعات کامل آماده ورود به دانشگاه های این کشور اروپایی شوید.

در این مقاله روند تحصیل در آلمان به عنوان یک دانشجوی بین المللی را در 8 مرحله ای که باید طی کنید، به طور ساده بیان خواهیم کرد. این 8 قدم برای تحصیل در آلمان را یکی یکی دنبال کنید تا رویای تحصیل تان در این کشور محقق شود و بتوانید آینده شغلی درخشانی را برای خود بسازید.

آلمان کشور فرصت هاست و برای بسیاری از دانشجویان بین المللی به یک مقصد تحصیلی محبوب تبدیل شده است.

 

مراحل تحصیل در آلمان

برای پذیرش اقدام کنید

پس از بررسی مجدد اسناد درخواست خود، نوبت به ارسال درخواست می رسد. این درخواست را می توان به صورت آنلاین انجام داد، اما ممکن است دانشگاه هایی وجود داشته باشند که فقط به صورت حضوری یا از طریق پست درخواست دریافت کنند.

بنابراین اقدام از طریق یک شرکت خدماتی اعزام دانشجو به آلمان می تواند کار شما را ساده تر کرده و با خیال راحت بتوانید مدارک خود را در اختیار کارشناسان این شرکت ها قرار دهید تا برای شما اقدام به اخذ پذیرش کنند.

بخاطر داشته باشید که دانشگاه های آلمان قطب دانشجویان بین المللی هستند و کمیته های پذیرش به طور قابل توجهی درخواست های متعدد از دانشجویان خارجی دریافت می کنند. مرور همه این درخواست ها به زمان نیاز دارد و شما باید در اسرع وقت درخواست خود را ارسال کرده تا از آن استفاده کنید. با توجه به مقطع تحصیلی که قصد دارید در آلمان دنبال کنید، مراحل درخواست کمی متفاوت است.

 

ویزای دانشجویی آلمان خود را دریافت کنید

اگر دانشجویی هستید که از کشوری غیر اتحادیه اروپا و EEA می آیید باید ویزای دانشجویی آلمان را دریافت کنید.

اطمینان حاصل کنید که از امکانات مالی مناسبی برای تحصیل در آلمان اطمینان برخوردارید. یکی از آسانترین و بهترین راه برای متقاعد کردن مقامات به داشتن پول کافی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی خود، افتتاح حساب بانکی به اصطلاح مسدود شده است.

ما پیشنهاد می کنیم یک حساب بانکی مسدود شده با Fintiba باز کنید. Fintiba یک شرکت آلمانی است و به طور رسمی توسط وزارت خارجه فدرال آلمان تایید می شود.

همراه با سایر مدارک، سفارت / کنسولگری آلمان در کشور خود نیز قبل از اعطای ویزای دانشجویی از شما می خواهد بیمه نامه درمانی بگیرید.

 

محل اقامت را پیدا کنید

اکنون که شما به طور رسمی دانشجوی پذیرفته شده در آلمان هستید و ویزای دانشجویی خود را دارید، باید به مکانی برای اقامت فکر کنید. اقامت در آلمان برای دانشجویان بین المللی گران نیست، اما طبیعی است که شما به عنوان یک دانشجوی خارجی باید برای پیدا کردن مناسب ترین مکان برای خود تلاش کنید.

ما به شما توصیه می کنیم اولویت شایسته خود را به این مسئله بدهید زیرا ممکن است هزینه زیادی برای شما صرف کند که در غیر این صورت برای مطالعه استفاده می کنید. با این حساب می توانید قبل از فرود در آلمان به صورت آنلاین محل اقامت خود را پیدا کنید.

در پایان، اگر مورد مناسبی برای خود پیدا نکردید، حداقل لیستی از منابع برای اجاره خانه دانشجویی در آلمان دارید.

 

در دانشگاه خود ثبت نام کنید

آخرین گام برای پذیرفته شدن به طور رسمی در دانشگاه مورد نظر، ثبت نام در رشته ای است که در آن پذیرفته شده اید. تحصیلات عالی در دانشگاه های دولتی آلمان به صورت رایگان ارائه می شود، اما شما باید هزینه ثبت نام را که بین 150 تا 250 یورو است، بپردازید. علاوه بر این، برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به مدت 6 ماه باید هزینه بلیط خود را پرداخت کنید.

برای ثبت نام در رشته دانشگاهی خود در آلمان باید شخصا به دفتر مدیریت دانشگاه بروید و مدارک زیر را ارائه دهید:

– پاسپورت معتبر

– عکس پاسپورت

– ویزا یا اجازه اقامت

– فرم درخواست تکمیل و امضا شده

– مدارک تحصیلی (مدارک اصلی یا کپی های معتبر)

– نامه پذیرش

– اثبات بیمه درمانی در آلمان

– رسید پرداخت هزینه

پس از ثبت نام در دانشگاه، سند ثبت نام (کارت شناسایی) برای شما صادر می شود که بعدا می تواند برای درخواست اجازه اقامت و حضور در کلاس ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

یک نکته مهم: شما باید هر ترم را پس از اتمام ترم قبلی دوباره ثبت نام کنید و همچنین باید همان هزینه های ثبت نام را بپردازید.

می توانید مقاله ای را که در مورد اولین کارهایی که باید بعد از ورود به آلمان انجام دهید، مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید. با کسب اطلاعات کامل می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در آلمان از پس تمام چالش هایی که پیش رویتان قرار دارد، برآیید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*