Young blackhaired man demonstrating something on laptop

۸ قدم برای تحصیل در آلمان (بخش اول)

اگر در مورد اینکه برای تحصیل در آلمان چه کاری باید انجام دهید، درک کاملی ندارید و با توجه به میزان اطلاعات موجود در مورد قدم هایی که باید بردارید سردرگم شده اید، بهتر است این مقاله را بخوانید تا مسیرتان را پیدا کنید.

در این مقاله روند تحصیل در آلمان به عنوان یک دانشجوی بین المللی را در ۸ مرحله ای که باید طی کنید، به طور ساده بیان خواهیم کرد. این ۸ قدم برای تحصیل در آلمان را یکی یکی دنبال کنید تا رویای تحصیل تان در این کشور محقق شود و بتوانید آینده شغلی درخشانی را برای خود بسازید.

آلمان کشور فرصت هاست و برای بسیاری از دانشجویان بین المللی به یک مقصد تحصیلی محبوب تبدیل شده است.

- پیدا کردن برنامه مطالعاتی (رشته تحصیلی)

یافتن دانشگاه و انتخاب رشته تحصیلی متناسب با علایق شما اولین قدم برای برنامه ریزی تحصیلی در آلمان است.

قرار  یست این یک مشکل اساسی باشد، زیرا دانشگاه های بسیاری و همچنین رشته های بی شماری در آلمان در دسترس قرار دارند – و کیفیت آنها بدون شک از کلاس جهانی برخوردار است. صرف نظر از اینکه در کجا زندگی خواهید کرد و به چه مسیری می روید، مطمئنا یک برنامه مطالعاتی وجود دارد که مطابق با آرزوهای تحصیلی و برنامه های آینده شما باشد.

اما اگر قبل از شروع مراحل درخواست خود برای تحصیل در آلمان خیلی به این موضوع فکر نکرده باشید، یافتن دانشگاه و رشته تحصیلی ممکن است زمان ببرد. تعداد بالای رشته های موجود می تواند یکی از دلایلی باشد که شما هنوز تصمیمی نگرفته اید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم حداقل ۳ ماه قبل از تصمیم نهایی درباره رشته تحصیلی خود فکر کنید. این مدت زمان کافی است تا به شما امکان بررسی بسیاری از دانشگاه های آلمان را بدهد که دوره های مربوط به رشته شما را ارائه می دهند.

هنگامی که آن دانشگاه آلمانی موردنظر را پیدا کردید، می توانید روی لیست کوچکتری از دانشگاه ها که برای شما ایده آل به نظر می رسند تمرکز کنید. شما یا می توانید تصمیم بگیرید که فقط روی یک دانشگاه تمرکز کنید یا برای اینکه شانس خود را برای تضمین پذیرش بیشتر کنید، به چندین دانشگاهی که بیشتر دوست داریدمراجعه کنید.

یافتن دانشگاه و رشته تحصیلی بسیار  هم است زیرا همه چیز را تعیین می کند.

- تمام شرایط لازم را برآورده کنید

اکنون که تصمیم گرفتید در کدام دانشگاه و رشته تحصیلی می خواهید شرکت کنید، باید تمام شرایط را بررسی کنید. برای این منظور، وب سایت دانشگاه را مورد بررسی می کنید. در این مورد می توانید از شرکت هایی که در زمینه اعزام دانشجو فعالیت دارند کمک بگیرید. این شرکت ها اقدام به اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه موردنظر شما خواهند کرد. به این ترتیب یکی از مراحل مهم تحصیل در آلمان را پشت سر خواهید گذاشت.

شرایط ورود بسته به دانشگاه و نوع رشته ای که انتخاب می کنید متفاوت است، بنابراین توصیه می شود که بخش الزامات را چندین بار بخوانید.

زمان نامناسب و مدارک گمشده رایج ترین موضوعاتی است که در این مرحله اتفاق می افتد و هر دو می توانند منجر به تاخیر در پذیرش یا حتی رد درخواست شوند. برای جلوگیری از چنین احتمالی باید این اسناد را به اندازه کافی زود آماده کنید.

قانونی شدن بیشتر اسناد شما ممکن است زمان مشابهی داشته باشد تا برای تان صادر شود. با توجه به هرگونه تاخیر گاه به گاه ناشی از ماهیت فرآیند، باید حداقل ۴ ماه قبل از اقدام به اخذ پذیرش در دانشگاه، آماده سازی مدارک خود را شروع کنید

- زبان آلمانی بیاموزید

موفقیت شما در دانشگاه به مهارت شما در زبان آلمانی بستگی دارد. داشتن دانش خوب در زبان آلمانی تضمین می کند که شما مطالب را بیشتر متوجه خواهید شد، در حالی که قادر به بیان صحیح افکار خود هستید، آنچه را که در سخنرانی ها آموزش داده می شود، درک خواهید کرد.

در آلمان،بیشتر دوره های کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شود، در حالی که بسیاری از برنامه های تحصیلی در مقاطع بالاتر دانشگاهی به طور کامل یا جزئی به زبان آلمانی تدریس می شوند. علاوه بر دانشگاه، شما اغلب مجبورید با مردم محلی آلمانی صحبت کنید.

یادگیری زبان آلمانی از ابتدا ممکن است دشوار باشد، اما اگر زود شروع کنید، تا وقتی به آلمان می آیید، می توانید آلمانی صحبت می کنید. ما توصیه می کنیم حداقل ۶ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی خود (یا در صورت نیاز به مهارت زبان آلمانی قبل از آن) شروع کنید تا درک اساسی از زبان آلمانی داشته باشید.

- منابع مالی را تامین کنید

مرحله بعدی اطمینان از اینکه شما از توانایی مالی لازم برای زندگی و تحصیل در آلمان برخوردار هستید. طبق قانون فعلی ، هر دانشجوی خارجی غیر اتحادیه اروپا باید بودجه مالی مناسبی برای تأمین هزینه اقامت خود در آلمان در طول تحصیل داشته باشد.

یک دانشجوی بین المللی در آلمان باید حداقل ۱۰،۲۳۶ یورو داشته باشد که برای تامین هزینه های سال اول زندگی او کافی است. این مقدار پول باید به یک حساب بانکی مسدود شده در آلمان واریز شود.

به طور طبیعی، برای یک دانشجو، این مقدار زیادی پول است و جمع کردن آن زمان بر است. به شما توصیه می شود که مدت زمان طولانی قبل از شروع درخواست دانشگاه خود، پس انداز کنید، مگر در مواردی که بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید و آن را به عنوان اثبات توانایی مالی خود استفاده کنید. به طور معمول، دو هفته قبل از درخواست ویزای دانشجویی باید پول را واریز کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *