۸ دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی

با ۸ دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی آشنا شوید. تحصیل در رشته داروسازی برای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان رویا است. کسانی که آلمان را به عنوان یک تجربه بین المللی با فضای مطالعاتی عالی، آزمایشگاه های کاربردی نوآورانه و در دسترس، اساتید و محققان در سطوح بین المللی و همچنین تحصیل رایگان انتخاب می کنند، پشیمان نخواهند شد.

یکی از رشته های تحصیلی مورد توجه دانشجویانی که تحصیل در آلمان را انتخاب می‌کنند، داروسازی است. داروخانه‌ها بخش مهمی از زنجیره مراقبت‌های بهداشتی را شکل می‌دهند و در عین حال بازار کار گسترده‌ای برای کسانی که موفق به اخذ مدرک در این رشته تحصیلی می‌شوند، فراهم می‌کند.

براساس رتبه‌بندی زیت آنلاین (Zeit Online) در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۳، چندین معیار با دقت انتخاب شده است تا بتوانید بهترین دانشگاه را برای تحصیل در رشته داروسازی در آلمان انتخاب کنید. زیت آنلاین این معیارها را بر اساس نظرات دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید به صورت تصادفی و همچنین با توجه به داده های واقعی و دقیق ارائه کرده است.

با توجه به این معیارها در این مطلب قصد داریم، فهرستی از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی را به دانشجویان معرفی کنیم.

 

دانشگاه براونشوایگ (TU BRAUNSCHWEIG)

رشته داروسازی از سال ۱۸۳۵ در دانشگاه براونشوایگ ارائه می‌شود. در حال حاضر این کمپس میزبان بیش از ۶۰۰ دانشجوی داروسازی است. این یکی از بزرگترین مراکز داروسازی در بین دانشگاه های آلمان و تنها مرکز ایالت نیدرزاکسن است. مطالعه مراکز داروسازی پیرامون پایه های علمی داروهای پزشکی اعم از تهیه مواد فعال زیستی ، آنالیز شیمیایی آنها و فرمولاسیون دارویی تا تاثیرات آنها بر روی انسان در این دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشجویان همچنین از دیدگاه‌های مختلف تحقیقات که در موسسات داروسازی تحت عنوان پژوهش‌های مشترک «مولکول‌های فعال زیستی و تولید دارو» انجام می‌‌شوند، بهره‌مند می‌شوند.

برای نمونه مضامین اصلی تحقیق شامل، طراحی منطقی داروی، فارماکولوژی مولکولی بیماری‌های قلبی – عروقی و توسعه سیستم های انتقال داروی میکرو ذرات کلوئیدی و بیوتکنولوژی ترکیبات فعال زیستی گیاهان است.

دانشگاه ماربورگ (MARBURG UNIVERSITY)

دانشگاه ماربورگ با نام کامل فیلیپس-اونیورسیتِت نه تنها یک دانشگاه آلمانی به سبک سنتی است،بلکه قدیمی ترین دانشگاه جهان نیز به شمار می‌رود. به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی ، این دانشگاه در سال ۱۵۲۷ آغاز به کار کرد. حدود پنج قرن است که این دانشگاه به عنوان محل تحقیق و تدریس خدمت کرده است.

در حال حاضر نزدیک به ۲۵،۰۰۰ دانشجو در ماربورگ مشغول به تحصیل هستند که ۱۲ درصد از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهد. به جز گروه های مهندسی، این دانشگاه میزبان تقریبا تمام رشته های علمی دیگر است. رشته های مختلف به دانشکده های مختلف اختصاص می‌یابد.

دانشگاه گرایفسوالد (GREIFSWALD UNIVERSITY)

دانشگاه گرایفسوالد که در سال ۱۴۵۶ تاسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین موسسات دانشگاهی در اروپا است. بیش از ۱۲۰۰۰ دانش آموز از سراسر جهان مدرن ترین روش‌های آکادمیک و دانشگاهی و همچنین فرصت‌های تحقیقاتی را در یک محیط آموزشی- دوستانه دریافت می‌کنند.

اولویت‌های تحقیقاتی در دانشگاه گرایفسوالد در بخش‌های علوم زندگی، فیزیک و علوم زمین، تعامل فرهنگی در منطقه بالتیک / نوردیک و همچنین حقوق و اقتصاد است. دانشجویان در بین دانشکده ها مشغول همکاری های بین رشته‌ای هستند و هدف اصلی آنها تعالی در پژوهش و تدریس است.

دانشگاه فرانکفورت (FRANKFURT UNIVERSITY)

دانشگاه گوته فرانکفورت که در بین دانشگاه های برتر بین المللی تحقیقاتی آلمان قرار دارد، رشته های تحصیلی متنوع، در کنار گروه های متنوعی از موسسات تحقیقاتی و با تمرکز روی رویکردهای بین رشته‌ای را برای حل مشکلات پیچیده ارائه می دهد. این دانشگاه به نام یوهان ولفگانگ فون گوته، شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان‌شناس، فیلسوف و سیاست‌مدار آلمانی نامگذاری شده است.

به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی ، این دانشگاه در گروه بیوشیمی، شیمی و داروسازی از ۳۲ استاد در زمینه تحقیق و تدریس بهره‌مند می‌شود. آنها توسط ۲۱۵ نفر از اعضای ثابت از کارکنان پشتیبانی می شوند و بیش از ۱.۸۵۰ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و ۵۰۰ دانشجوی دکترا و در کنار اعضای تحصیلات تکمیلی در سه موضوع مختلف داروسازی، شیمی و بیوشیمی مشغول آموزش هستند.

دانشگاه فرایبورگ (FREIBURG UNIVERSITY)

با توجه به شرایط عالی تحصیلی، دانشگاه فرایبورگ یک رویکرد عملی فوق‌العاده به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. آزمایشگاه بیوانفورماتیک دارویی در انستیتوی علوم دارویی ، الگوریتم ها و نرم افزاری را برای تحقیقات دارویی ایجاد می‌کند. زمینه‌های تحقیق در این موسسه شامل مدل‌سازی تعاملات مولکولی، پیش بینی اثرات بیولوژیکی مولکول ها و شناسایی عوامل دارویی جدید بالقوه است.

همچنین،واکنش ها و اثرات مختلف درمانی را می توان مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. بخش دیگری از کار در آزمایشگاه، ارزیابی تعداد زیادی از داده ها است که با روش های اندازه گیری به روز و فرآیندهای زیست شناسی سیستم تولید شده است.

دانشگاه کیل (KIEL UNIVERSITY)

دانشگاه کیل در شهر کیل مرکز ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۱۶۶۵ تاسیس شد. این موسسه توسط ین دانش‌گاه توسط کریستیان آلبرت، دوک هولشتین-گوتروپ تاسیس شد. در حال حاضر، حدود ۲۴۰۰۰ دانشجو در دانشگاه کیل آلمان تحصیل می کنند.

دانشگاه کیل بزرگترین، قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه ایالت شلسویگ-هولشتاین به شمار می‌رود. به عنوان یکی از ۸ دانشگاه برتر آلمان در رشته داروسازی، انستیتوی آن به گروه داروسازی تعلق دارد و به زیر گروه های داروسازی بالینی، بیولوژی دارویی، شیمی دارویی و داروسازی و بیو دارویی تقسیم می‌شود.

دانشگاه وورتسبورگ (WURZBURG UNIVERSITY)

همانطور که شعار دانشگاه می گوید، آموزش تحقیقی میان رشته‌ای، کلید موفقیت زندگی فردای دانشمندان است. دانشگاه وورتسبورگ فضایی در سطح جهانی از موسسات تحقیقاتی ارائه می‌دهد. این دانشگاه همچنین سابقه طولانی و موفقی از همکاری در بین دانشکده ها دارند.

دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم زندگی از ابتکار مشترک دانشکده های زیست شناسی، پزشکی، شیمی و داروسازی، فیزیک و فلسفه شکل گرفته است. همین مسئله وورتسبورگ را در میان چهار دانشگاه برتر آلمان در علوم زندگی قرار داده است.

دانشگاه آزاد برلین (FU BERLIN)

به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های برلین و همچنین یکی از بهترین دانشگاه های آلمان ، دانشجویان بین المللی بسیاری اقدام به اخذ پذیرش این دانشگاه می‌کنند. انستیتوی داروسازی دانشگاه برلین آلمان یکی از بزرگترین امکانات آموزش دارویی در این کشور را ارائه می‌دهد. این دانشگاه در برلین-براندنبورگ تنها دانشگاهی است که رشته داروسازی دارد.

تدریس و تحقیق در زمینه های زیست شناسی داروسازی، شیمی دارویی، داروسازی بالینی، داروسازی و فناوری دارویی در این دانشگاه انجام می‌شود. این پژوهشکده بر توسعه و آزمایش دارو، تجزیه و تحلیل مواد طبیعی، روش‌های آزمایش جایگزین و همچنین سیستم‌های نوآورانه تحویل دارو تمرکز دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *