16 تیر 1400

5 دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر

با معرفی 5 دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر ، می تواند بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید.

آلمان یکی از کشورهای برجسته جهان در حوزه کتاب است که یک مقصد تحصیلی مشهور برای دانشجویان بین‌ المللی به شمار می‌رود. دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان برای تحصیل در آلمان وارد این کشور اروپایی می‌شوند تا آینده‌ای بهتر را برای خود رقم بزنند.

دانشگاه های آلمان از بهترین سیستم های آموزشی بهره‌مند هستند و برخی از این دانشگاه در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. در عین حال، برخی از بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در آلمان نیز در بین دانشگاه های برتر دنیا جای گرفته‌اند. علوم کامپیوتر نه تنها برای دانشجویان بومی بلکه برای دانشجویان بین المللی نیز یکی از پرکاربردترین رشته های تحصیلی در آلمان است. میزان اشتغال نیز در این زمینه تحصیلی بسیار بالاست.

با آموزش عالی، تنوع فرهنگی و به طور عمده امکان تحصیل رایگان در آلمان ، جای تعجب نیست که بسیاری از دانشجویان بین المللی می‌خواهند مدرک تحصیلی خود را در آلمان دریافت کنند. در کنار دانشگاه های فوق‌العاده، این کشور با داشتن خیابان‌های زیبا، فعالیت‌های تفریحی مناسب با بودجه دانشجویی، گالری‌ها و موزه‌ها دارای فضایی شاد است و زندگی راحت و ایمنی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

با این تفاسیر، برای کسانی که تمایل به ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در آلمان را دارند، فهرستی از برخی از بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در آلمان را در این مطلب ارائه خواهیم داد.

 

بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در آلمان

بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در آلمان

1- دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munich)

دانشکده علوم کامپیوتر در دانشگاه فنی مونیخ یکی از بزرگترین دانشکده های آلمان است که شامل بیش از 5400 دانشجو است. این دانشگاه سال‌هاست که بهترین دانشکده علوم کامپیوتر در آلمان در رده بندی جهانی به شمار می‌رود. این دانشکده رشته‌های مختلف علوم کامپیوتری را پوشش می‌دهد که از جمله می‌توان به مهندسی نرم افزار، محاسبات علمی، سیستم‌های دانش‌بنیان و همچنین رباتیک اشاره کرد.

همچنین ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی مونیخ امکانپذیر است، از جمله رشته‌های این مقطع نیز می‌توان به رشته‌های مهندسی نرم افزار اتومبیل، محاسبات زیست پزشکی، علوم محاسباتی و مهندسی، رباتیک و سیستم های شناختی، مهندسی داده و تجزیه و تحلیل و انفورماتیک: مهندسی بازی ها اشاره کرد.

 

2– دانشگاه فنی آخن (RWTH Aachen University)

این دانشگاه در شهر آخن آلمان واقع شده است. دانشگاه فنی آخن به دلیل برتری علمی و رتبه عالی در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه با داشتن 57 دوره تحصیلی و 10 هزار و 455 دانشجوی بین المللی از 125 کشور جهان، در بخش تعداد فارغ التحصیلان و اشتغال فارغ التحصیلان از برتری قابل توجهی برخوردار است.

از سال 2018-2019 تعداد 45256 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده‌اند. دانشگاه فنی آخن متعهد است تا با به کارگیری فرهنگی پر جنب و جوش و نوآوری، محیطی آرام و همراه با احترام و همکاری را در میان دانشجویان ترویج کند. در میان رشته های متنوعی که در دانشگاه فنی آخن ارائه می‌شود، رشته علوم کامپیوتر کاملا برجسته است.

 

موسسه فناوری کارلسروهه (Karlsruhe Institute of Technology)

یکی دیگر از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر موسسه فناوری کارلسروهه است. این پژوهشکده فناوری به ایجاد و انتقال دانش به جامعه و محیط توجه ویژه‌ای دارد. موسسه فناوری کارلسروهه در رشته های مختلفی از جمله علوم طبیعی، مهندسی، اقتصاد، علوم انسانی و همچنین علوم اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد. انرژی، تحرک و اطلاعات مواردی هستند که باعث شده‌اند این موسسه بسیار برجسته شود و جزو برترین دانشگاه های آلمان قرار بگیرد.

برنامه های مطالعاتی مبتنی بر پژوهش ، دانشجویان را برای برعهده گرفتن مسئولیت های مختلف در جامعه، صنعت و علم آماده می‌کند. از دستاوردهای هر دانش آموز به صورت جداگانه قدردانی می‌شود و فرصت های برابر به همه ارائه می‌شود.

 

دانشگاه فنی برلین (Technical University of Berlin)

دانشگاه فنی برلین نیز یکی دیگر از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر به شمار می‌رود. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مطالعاتی از جمله علوم کامپیوتر را به دانشجویان ارائه می‌دهد. در دانشگاه فنی آلمان حدود 35000 دانشجو، در بیش از 130 دوره و 40 موسسه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه فنی برلین یکی از بزرگترین دانشگاه ‌های آلمان به شمار می‌رود. وقتی بحث بین المللی می‌شود، این دانشگاه با برخی از دانشگاه های برجسته جهان همکاری های استراتژیک دارد. حدود 23 درصد از دانشجویان این کشور از بیش از 130 کشور در سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در آلمان به این منطقه سفر کرده‌اند.

دستاوردهای بی‌نظیر دانشگاه فنی برلین در زمینه تحقیق و تدریس همان چیزی است که باعث می‌شود این دانشگاه نه تنها در زمینه علوم کامپیوتر بلکه در هر زمینه تحصیلی دیگری نیز در فهرست برترین دانشگاه های آلمان قرار بگیرد.

 

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (LMU Munich)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ به عنوان یکی از موسسات برتر علمی و پژوهشی اروپا شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1472 تاسیس شد و از آن زمان به بعد برای بسیاری از دانشجویان، از جمله دانشجویان بین المللی، در سراسر جهان به یک مقصد تحصیلی تبدیل شده است. این دانشگاه الهام بخش دانشمندان معروف و سرشناس و دانشجویان با استعدادی از سراسر جهان شده است.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ با هدف ایجاد آینده‌ای بهتر، در هر یک از رشته‌های تحصیلی خود تلاش می‌کند تا تعالی را برای دانشجویان ایجاد کند و آینده‌ای درخشان برای آنها بسازد. در مجموع 15 درصد از 50،000 دانشجوی این دانشگاه سرشناس در مونیخ از کشورهای دیگر وارد آلمان می‌شوند.

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های برتر اروپا ، در حالی که با تعداد زیادی از دانشگاه های دیگر در خارج از اروپا همکاری می‌کند، سنت و قدمتی دیرینه در قاره سبز دارد و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های آلمان شناخته می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*