Hi, How Can We Help You?

آرشیو مطالب

20 تیر 1400

گپ تحصیلی آلمان

گپ تحصیلی چیست ؟ هر آنچه باید درباره گپ تحصیلی آلمان بدانید را در این مطلب خواهیم گفت تا با اطلاعات بیشتر برای کالج های این کشور اقدام کنید.

ممکن است در میان دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در آلمان هستند، این تصور غلط وجود داشته باشد که مدت زمانی که آنها مشغول به تحصیل نبوده اند به عنوان گپ در نظر گرفته می شود. این در حالی است که اگر شما در این مدت به فعالیت دیگری به غیر از تحصیل مشغول بوده باشید، این مسئله گپ تحصیلی محسوب نمی شود. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی کامل درباره گپ تحصیلی ارائه دهیم تا سوالات ذهنی شما را برطرف کنیم.

 

گپ تحصیلی آلمان چیست؟

گپ تحصیلی به این معناست که یک فاصله زمانی از هنگامی که فرد فارغ التحصیل شده تا زمان اپلای او برای دانشگاه وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که این مسئله ربطی به سن افراد ندارد و صرفا فاصله زمانی در نظر گرفته می شود. برای نمونه اگر فردی در 20 سالگی فارغ التحصیل شده باشد و در 25 سالگی برای اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان کند، این 5 سال گپ محسوب می شود. نکته مهم اینجاست که گپ تحصیلی می تواند هم روی اخذ ویزای تحصیلی آلمان و هم پذیرش از دانشگاه اثر منفی داشته باشد.

 

چگونه می توان گپ تحصیلی آلمان را توجیه کرد؟

هنگامی با گپ تحصیلی آلمان مواجه می شوید که از زمان فارغ التحصیل شدن تا اقدام برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور هیچ کاری انجام نداده باشید. اگر در این مدت مشغول به کار شده باشید یا امتحان ورودی (مانند کنکور) یا کلاس های زبان برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی یا غیره را پشت سر گذاشته یا در نهایت فعالیت های مرتبط انجام داده باشید، گپ تحصیلی محسوب نمی شود. اگر درگیر چنین فعالیت هایی پس از فارغ التحصیلی بوده باشید، مدارک آن را می توانید برای درخواست تحصیل در خارج از کشور ارائه دهید. کشورهای زیادی وجود دارد که چنین توضیحاتی را برای توجیه کردن گپ تحصیلی می پذیرند و آلمان نیز یکی از این کشورها به شمار می رود.

 

تاثیر گپ تحصیلی روی اخذ ویزای دانشجویی آلمان

همانطور که گفتیم گپ تحصیلی می تواند روی اخذ ویزای دانشجویی آلمان تاثیر منفی بگذارد، بنابراین باید سعی کنید که با ارائه دلایل محکم و مستدل ، آماده مصاحبه حضوری در سفارت آلمان باشید و آفسیر را توجه کنید. توجه داشته باشید که داشتن گپ تحصیلی برای آفیسر اخذ ویزای دانشجویی آلمان به این معناست که شما مدت زمان زیادی از تحصیل به دور بوده اید و ممکن است دانش تان به روز نباشد، بنابراین باید دلایل محکم ارائه دهید که در طول این مدت به فعالیت ویژه ای مشغول بوده اید. این مدارک و اسناد می تواند سوابق کاری معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی یا توجیه گپ تحصیلی به وجود آمده با ارائه دیگر مدارک باشد. باید به آفسیر پرونده خود ثابت کنید که تنها قصد تحصیل در کشور آلمان را دارید و نمی خواهید به طور غیرقانونی در آن اقامت کنید.

 

آلمان یک مقصد ایده آل تحصیلی

گزینه های متعددی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. اما برتری آلمان نسبت به دیگر کشورها امکان تحصیل رایگان در آن است. بنابراین اگر شما دانشجویی هستید که آیلتس دارد و مدارک مرتبط با پر کردن گپ تحصیلی تان مشخص است، می توانید در دانشگاه های آلمان به عنوان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان به طور رایگان تحصیل کنید.

آلمان یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی به دلایل متعدد از جمله تحصیل رایگان، کیفیت آموزش، اساتید و کارکنان برتر، محیط امن، مخارج زندگی مقرون به صرفه نسبت به دیگر کشورها و غیره است.

یکی از مزیت های آلمان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر این است که دانشجویان بین المللی اجازه کار به صورت نیمه وقت خواهند داشت. به این ترتیب می توانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان را جبران کنند.

همچنین زمانی که تحصیلات تان تکمیل شد و فارغ التحصیل شدید، زمان کافی برای پیدا کردن شغل مناسب با رشته خود خواهید داشت. با توجه به اینکه آلمان کشور فرصت هاست، می توانید از میان مشاغل و شرکت های بین المللی این کشور، شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و برای دریافت بلو کارت (Blue card) ثبت نام کنید. آلمان گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد که همین مسئله آن را به یکی از مقاصد محبوب تحصیلی در جهان تبدیل کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*