20 تیر 1400

گپ تحصیلی آلمان

گپ تحصیلی آلمان برای بسیاری از دانشجویان حائز اهمیت است. این مطلب را بخوانید تا با اطلاعات بیشتر برای کالج های آلمان اقدام کنید.

در میان برخیاز دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در آلمان ، یک تصور غلط وجود دارد. آنها فکر می‌کنند مدت زمانی که تحصیل نمی‌کنند، به عنوان گپ در نظر گرفته می شود. اگر شما در این مدت به فعالیت دیگری به غیر از تحصیل مشغول بوده باشید، این مسئله گپ تحصیلی محسوب نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی کامل درباره گپ تحصیلی آلمان ارائه دهیم تا سوالات ذهنی شما را برطرف کنیم.

 

گپ تحصیلی آلمان چیست؟

گپ تحصیلی به چه معناست؟ گپ تحصیلی یعنی یک فاصله زمانی از هنگامی که فرد فارغ التحصیل شده تا زمان اپلای او در دانشگاه وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که این مسئله ربطی به سن افراد ندارد و صرفا فاصله زمانی در نظر گرفته می شود. برای نمونه اگر فردی در 20 سالگی فارغ‌التحصیل شده باشد و در 25 سالگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان اقدام کند، این 5 سال گپ محسوب می شود. نکته مهم اینجاست گپ تحصیلی می‌تواند هم روی اخذ ویزای تحصیلی آلمان و هم پذیرش از دانشگاه اثر منفی داشته باشد.

 

چگونه می توان گپ تحصیلی آلمان را توجیه کرد؟

هنگامی با گپ تحصیلی آلمان مواجه می شوید که از زمان فارغ‌التحصیلی تا ثبت نام در دانشگاه هیچ کاری انجام نداده باشید. اگر در این شاغل باشید یا امتحان ورودی (مانند کنکور) یا کلاس‌های زبان و غیره داشته‌اید، گپ تحصیلی محسوب نمی‌شود. اگر درگیر چنین فعالیت‌هایی پس از فارغ‌التحصیلی بوده‌اید، مدارک آن را ارائه دهید. کشورهای زیادی چنین توضیحاتی را برای توجیه کردن گپ تحصیلی می‌پذیرند. آلمان نیز یکی از این کشورها به شمار می رود.

 

تاثیر گپ تحصیلی روی اخذ ویزای دانشجویی آلمان

همانطور که گفتیم گپ تحصیلی می تواند روی اخذ ویزای دانشجویی آلمان تاثیر منفی بگذارد. بنابراین باید سعی کنید با ارائه دلایل محکم و مستدل، آماده مصاحبه حضوری در سفارت آلمان باشید. توجه داشته باشید داشتن گپ تحصیلی برای آفیسر اخذ ویزای دانشجویی آلمان به این معناست که شما مدت زمان زیادی از تحصیل به دور بوده اید. از این رو ممکن است گزینه مناسبی برای تحصیل در آلمان نباشید

بنابراین باید دلایل محکم ارائه دهید که در طول این مدت به فعالیت ویژه ای مشغول بوده اید. این مدارک و اسناد می تواند سوابق کاری معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی یا توجیه گپ تحصیلی به وجود آمده با ارائه دیگر مدارک باشد. باید به آفسیر پرونده خود ثابت کنید تنها قصد تحصیل در کشور آلمان را دارید و نمی‌خواهید به طور غیرقانونی اقامت کنید.

 

آلمان یک مقصد ایده آل تحصیلی

گزینه‌های متعددی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. اما برتری آلمان نسبت به دیگر کشورها امکان تحصیل رایگان در آن است. بنابراین اگر آیلتس و غیره برای پر کردن گپ تحصیلی دارید، می‌توانید در دانشگاه های آلمان به طور رایگان تحصیل کنید.

آلمان یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی به دلایل متعدد است. تحصیل در آلمان رایگان، کیفیت آموزش بالا، اساتید و کارکنان برتر، محیط امن، مخارج زندگی مقرون به صرفه و غیره است.

از کار نیمه وقت دانشجویی تا هزینه های ارزان

یکی از مزیت های آلمان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر این است که دانشجویان بین المللی اجازه کار به صورت نیمه وقت خواهند داشت. به این ترتیب می توانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان را جبران کنند.

همچنین زمانی که تحصیلات تان تکمیل شد و فارغ التحصیل شدید، زمان کافی برای پیدا کردن شغل مناسب با رشته خود خواهید داشت. آلمان کشور فرصت‌هاست. می توانید از میان مشاغل و شرکت های بین المللی این کشور، شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. به این ترتیب برای دریافت بلو کارت (Blue card) ثبت نام خواهید کرد. آلمان گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد. همین مسئله آن را به یکی از مقاصد محبوب تحصیلی در جهان تبدیل کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*