14 تیر 1400

گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی

فهرست گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی ، براساس معیارهای اجاره خانه در آلمان و امکانات تهیه شده است، اما آلمان در مجموع کشور گرانی نیست.

تحصیل در آلمان نسبت به دیگر کشورها مقرون به صرفه تر است. با تحصیل رایگان در آلمان و در بهترین دانشگاه ها، آینده تحصیلی و شغلی خود را خواهید ساخت. علاوه بر این، فرهنگ متنوع، آثار تاریخی، طبیعت زیبا، فعالیت های فوق برنامه، بهترین دانشگاه های آلمان و غیره این کشور اروپایی را به یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

همین مسئله نشان می‌دهد که چرا اجاره خانه دانشجویی در آلمان مهمترین هزینه دانشجویان است. در این کشور همچنین برای دانشجویان بین المللی تخفیف های مختلفی برای استفاده از تفریحات، رویدادهای تفریحی، لباس، غذا و بیمه سلامت و غیره وجود دارد. همچنین برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، یک کارت ماهانه با هزینه ای که برای ثبت نام دانشگاه می‌پردازید، دریافت خواهید کرد.

 

با گران ترین شهرهای آلمان آشنا شوید

گران ترین شهرهای آلمان

1- مونیخ

2- هامبورگ

3- فرانکفورت

4- دوسلدورف

5- بن

 

مونیخ

مونیخ

مونیخ سومین شهر بزرگ و همچنین یکی از گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی به شمار می‌رود. این یک تضاد بزرگ است، حس زندگی در یک شهر بزرگ و در عین حال ایالتی بودن در یک جا گرد هم آمده‌اند و زندگی در این شهر را برای دانشجویان بین المللی بیار جذاب کرده‌اند. علاوه بر دانشگاه های فوق العاده مونیخ ، جاذبه دیگر این شهر جشن اکتبر آن است که میلیون ها نفر را از نقاط مختلف جهان گرد هم می‌آورد تا از این فستیوال مهیج لذت ببرند.

 

فرانکفورت

فرانکفورت

فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان است. یکی از شهرهای آلمان که بیشترین شباهت را به یک شهر دارد و مرکز تجارت و پایتخت مالی این کشور به شمار می‌رود. همچنین فرانکفورت یکی از مهمترین مراکز مالی جهان نیز است. دانشگاه های برتر فرانکفورت هر ساله دانشجویان بین المللی بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان به خود جلب می‌کنند.

 

هامبورگ

هامبورگ

هامبورگ یکی دیگر از شهرهای گران آلمان برای زندگی کردن است. هامبورگ بزرگترین شهر آلمان به لحاظ اندازه به شمار می‌رود که توسط آب احاطه شده است. از این رو، هامبورگ را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای ادامه تحصیل به شمار می‌رود. البته هامبورگ ارزان ترین شهر آلمان نیست ، اما در عوض با جاذبه های گردشگری و فرهنگی متعدد و به ویژه با وجود دانشگاه های برتر به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

 

دوسلدورف

دوسلدورف

یکی دیگر از گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی ، دوسلدورف است. دوسلدورف به دلیل صنعت مد و هنری که در این ایالت حکمفرماست، به عنوان پایتخت مد آلمان نیز شناخته می‌شود. هنر بسیار مهم است و به شدت در این شهر مورد استقبال و توجه قرار گرفته است. دوسلدورف همچنین به یکی از مکان هایی تبدیل شده است که انواع آژانس های تبلیغاتی و مراکز بانکی در آن قرار دارند.

 

بن

شهر بن آلمان

بن در میان 5 شهر گران آلمان برای زندگی رتبه آخر را به خود اختصاص داده است. پایتخت پیشین آلمان، در حال حاضر مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی است، هرچند که شهری ارزان برای زندگی به شمار نمی‌رود. بن در حال تبدیل شدن به یک مرکز برای اطلاعات- تکنولوژی و همچنین تحقیقات پزشکی است. بن زادگاه موزیسین معروف جهان (بتهوون) است که در حال حاضر خانه او به یکی از موزه های شهر تبدیل شده است و یکی از جاذبه های گردشگری شناخته شده شهر بن به شمار می‌رود.

 

در گران ترین شهرهای آلمان نیز هزینه ها را مدیریت کنید

با وجود امکان تحصیل رایگان در آلمان به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید یاد بگیرید که در مخارج خود صرفه جویی و حتی پس انداز کنید. با توجه به دانشگاهی که اقدام به اخذ پذیرش در آلمان کرده‌اید و منطقه‌ای که زندگی می‌کنید، اگر کمی مدیریت کنید می‌توانید به راحتی میان درآمد (یا منبع مالی) و همچنین مخارج زندگی دانشجویی خود تعادل ایجاد کنید.

برای اجاره خانه دانشجویی در آلمان گزینه های متعددی پیش رویتان قرار دارد. حتی در شهرهای گران آلمان نیز مجبور نیستید خانه خود را در مرکز شهر اجاره کنید. در حومه شهر خانه ای مشابه را می‌توانید با قیمت مناسب‌تر پیدا کنید. همچنین با پیدا کردن یک هم‌خانه مناسب اجاره بهای خانه دانشجویی در آلمان را نصف کرده و به این ترتیب در هزینه های خود صرفه جویی کنید. از خوابگاه گرفته تا خانه های دانشجویی در اطراف شهرها، آلمان کشوری است که تمام دانشجویان در نهایت می‌توانند خانه موردنظر خود را در آن پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*