20 تیر 1400

چگونه زبان آلمانی خود را تقویت کنیم ؟

تقویت زبان آلمانی برای کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند، یک امر مهم و حیاتی است،حتی اگر رشته شما انگلیسی زبان باشد.
برای قرار گرفتن در یک محیط و ادغام در فرهنگ یک کشور نیاز دارید که زبان آن کشور را بیاموزید. مکالمه یکی از ضعف های دانشجویان برای یادگیری زبان آلمانی است. این یک مشکل متداول در میان دانشجویان است. دلیل آن هم مشخص است زمانی که زبان آموزان شروع به یادگیری یک زبان می کنند، آنها معمولا با خواندن آغاز می کنند. آنها کتاب، مقالات و اطلاعات در اپلیکیشن ها و غیره را می خوانند.

بنابراین اگر بیشتر زمان خود را به جای مکالمه صرف خواندن کنید، مهارت های مکالمه ای شما هیچ وقت پیشرفت نمی کند. بنابراین بهتر است روی چیزی که می خواهید بیشتر تمرکز کنید. از این رو، اگر می خواهید مهارت های زبان خود را تقویت کنید، می توانید زمان بیشتری را به مکالمه اختصاص دهید. این 5 نکته را درباره تقویت مکالمه زبان آلمانی بخوانید.

 

راهکارهای تقویت زبان آلمانی

 بلندبلند بخوانید

اگر به یک درس گوش می دهید یا مطلبی را می خوانید، آن را بلند بخوانید. سعی کنید سرعت خواندن خود را به مرور زمان افزایش دهید. این کار را هر روز تکرار کنید و با سرعت بیشتری بخوانید. تمام تلاش خود را بکنید تا تلفظ کلمات به طور صحیح باشد، اما نسبت به آن حساس نشوید. سریع بخوانید تا عادت کنید کلمات ناآشنا را تلفظ کنید.

 

خودتان را پیش از یک مکالمه آماده کنید

تجربه نشان می دهد که بیشتر زبان آموزان کلمات یادشان می روند و موقع حرف زدن به دنبال کلمات در ذهن شان هستند. اما اگر سعی کنید پیش از شروع یک مکالمه کلمات و جملات را آماده کنید، به مرور زمان مهارت پیدا کردن لغات در ذهن خود را خواهید یافت. این مسئله نه تنها به شما کمک می کند که یاد بگیرید چگونه کلمات را تلفظ کنید، بلکه آنها را در یک متن درست به کار ببرید. یک راه درست این است که مکالمه خود را در ابتدای راه از پیش آماده کنید. سعی کنید درباره موضوعات مختلف مکالمه هایی را آماده کنید.

 

دیالوگ ها را زمانی که می شنوید، تکرار کنید

تکرار کردن به شدت کمک کننده است و سطح یادگیری و روان صحبت کردن تان را بالا می برد. تکرار کردن باعث می شود اتصالات عصبی در مغز شما کلمات را تولید کنند و جملات خیلی سریع در ذهن تان توسعه یابند، بدون اینکه مجبور باشید به آنها فکر کنید. تکرار یک دیالوگ باعث توسعه ماهیچه های حافظه در بخش های فیزیکی مسئول تولید آواها می شود. بسته به هدف اصلی یادگیری زبان آلمانی شما، مانند این است که آواهای زیادی در دهان شما وجود دارند که تولید نمی شود. تکرار کردن به شما کمک می کند که این آواها را یاد بگیرید، زمانی که به برنامه های تلویزیونی و فیلم ها نگاه می کنید یا به موسیقی گوش می کنید.

 

مرور کنید و مرور کنید

یکی دیگر از راه های تقویت زبان آلمانی در بخش مکالمه این است بارها مرور کنید. هر چقدر روی این نکته تاکید کنیم باز هم کم است. بیشتر زبان آموزان مرور کردن را فراموش می کنند. اگر دروس را بارها و بارها مرور کنید، سریع تر و بهتر و همچنین با اعتماد به نفس هر چه تمام تر صحبت خواهید کرد.

 

برای تقویت زبان آلمانی از اشتباه کردن نترسید

یکی دیگر از مهمترین نکات یادگیری زبان آلمانی این است که از اشتباه کردن نهراسید. شگفت زده می شوید اگر بدانید چه تعداد زبان آموز از صحبت کردن و مکالمه طفره می روند. هر چقدر بیشتر صحبت کنید و با دیگران ارتباط بگیرید، به همان اندازه زودتر یاد خواهید گرفت به همین دلیل است که زبان آلمانی یاد می گیرید. برای تحصیل در آلمان این نکته حیاتی است. از هر فرصتی که پیدا می کنید برای صحبت کردن استفاده کنید، حتی وقتی می خواهید یک قهوه سفارش دهید، خرید کنید و به دنبال یک آدرس هستید.

شاید به نظر شما یادگیری زبان آلمانی سخت باشد، اما توجه کنید که هر کاری با تمرین و ممارست امکانپذیر است. با به کارگیری این نکته ها می توانید راه یادگیری زبان آلمانی و تحصیل در دانشگاه های آلمان را برای خودتان هموار کنید. زبان آلمانی زبانی است که در تحصیل و در زندگی در آلمان و حتی کار به کمک شما خواهد شتافت، این نکته را هرگز فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*