13 تیر 1400

چگونه خانه دانشجویی در آلمان اجاره کنیم؟

چگونه خانه دانشجویی در آلمان اجاره کنیم؟ به عنوان یک دانشجو به طور حتم یکی از اولین اقدامات شما باید اجاره خانه دانشجویی در آلمان باشد.

یکی از مسائل مهمی که دانشجویان برای تحصیل در آلمان با آن مواجه هستند، اجاره خانه دانشجویی است. توجه داشته باشید که قیمت اجاره یک خانه دانشجویی در آلمان با توجه به شهری که در آن زندگی می کنید و همچنین اینکه چه نقطه ای از شهر را برای زندگی انتخاب کنید، متفاوت است.ما در این مقاله راه های اجاره خانه دانشجویی در آلمان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

متداول ترین روش های اجاره خانه دانشجویی در آلمان

روش های اجاره خانه دانشجویی در آلمان

چند امکان اجاره در آلمان وجود دارد. برخی از متداول ترین روش های اجاره عبارتند از:

اجاره از طریق بنگاه املاک

شما می توانید یک آپارتمان را از طریق یک آژانس املاک و مستغلات در آلمان اجاره کنید، زیرا این کار معمولا آسان تر است، اما بعضی اوقات قیمت آن ها زیاد است. مشاورین املاک توسط مالکان استخدام می شوند تا در فروش یا اجاره آپارتمان یا خانه های خود از آنها کمک بگیرند.

اما همیشه شما کسی نیستید که کمیسیون پرداخت می کنید، مگر اینکه قصد خرید ملک را داشته باشید. بنابراین، وقتی صحبت از اجاره می شود، صاحبخانه معمولا هزینه کمیسیون را پرداخت می کند، به همین دلیل است که مردم معمولا استفاده از وب سایت را به جای استخدام نماینده ترجیح می دهند. با این حال، قبل از امضای قرارداد، اطمینان حاصل کنید که چگونه هزینه های کمیسیون پرداخت می شود.

 

درگاه های آنلاین املاک موجود است

روش های مختلفی وجود دارد که می توان یک آپارتمان دانشجویی در آلمان را جست و جو و آنها را به صورت آنلاین اجاره کرد. برخی از درگاه های اجاره آنلاین آپارتمان در آلمان عبارتند از:

Immobilien Scout 24  (فقط به زبان آلمانی موجود است)

Immobilo  (فقط به زبان آلمانی موجود است)

Immowelt  (فقط به زبان آلمانی موجود است)

Mr Lodge  (به زبان های مختلف موجود است – فقط مونیخ)

Zeitwohnwerk  (موجود به آلمانی و انگلیسی)

Wohnungsbörse  (فقط به زبان آلمانی موجود است)

همچنین درگاه هایی وجود دارد که می توانید آپارتمان های موقت و مشترک را پیدا کنید، این درگاه ها عبارتند از:

– WG-Suche.de

– SMARTments

– Studenten-WG

– Mr Lodge

– tempoFLAT.de

– Zeitwohnwerk

– WG-Gesucht.de

 

اجاره دهان به دهان!

یکی دیگر از روش های اجاره خانه دانشجویی در آلمان از طریق اطرافیان است. در واقع اگر کسی خانه خوب سراغ داشته باشد به شما خواهد گفت. در واقع ثابت شده است که این یک روش کارآمد برای یافتن یک آپارتمان خوب و راحت است. نگران نباشید، همانطور که بسیاری از افراد می دانند شما علاقه مند به اجاره آپارتمان در آلمان هستید و اگر کسی اطلاعاتی دارد، آن را در اختیار شما قرار می دهد.

معمولا وقتی کسی بخواهد یک آپارتمان را ترک کند، دوستان یا آشنایان خود را به صاحبخانه خود پیشنهاد می دهد. به این ترتیب، موجر نگران یافتن یک مستاجر جدید نخواهد بود و شما نگران یافتن یک آپارتمان نخواهید بود.

 

قرارداد اجاره در آلمان شامل چه مواردی است؟

روش های اجاره خانه دانشجویی در آلمان

داشتن قرارداد اجاره مهم است، چراکه از حقوق شما به عنوان مستاجر اطمینان حاصل می‌شود و در مورد بایدها و نبایدها توضیح می دهد تا از سوءتفاهم ها در آینده جلوگیری شود. برخی از اجزای قرارداد اجاره در آلمان شامل این موارد هستند:

– مدت زمان توافق نامه

– مبلغ سپرده

– مبلغ اجاره ماهانه

– مقدار هزینه های اضافی، بسته به استفاده شما

– اطلاعات درباره افزایش اجاره بها

– در صورت اجاره آپارتمان مبله، لیست کاملی از لوازم ارائه می شود

– قوانین حیوانات خانگی (که آیا اجازه دارید آنها را در داخل نگه دارید یا نه)

– قوانین خانه که توسط موجر تنظیم شده است، در مورد هزینه های تعمیرات که آیا آنها را قبول می کند یا خیر

– مدت زمان لازم برای لغو اجاره (اگر شما یا صاحبخانه بخواهید قرارداد را لغو کنید که معمولا سه ماه است)

 

هزینه اجاره در آلمان چقدر است؟

قیمت های متوسط ​​اجاره معمولا به عنوان هزینه هر متر مربع تعیین می شود. با این حال، قیمت هایی که دریافت خواهید کرد بسته به مکانی که قصد زندگی در آن را دارید متفاوت خواهد بود. مرکز شهرها و شهرهای بزرگ معمولا بالاترین قیمت را در مقایسه با حومه شهر دارند.

آپارتمان های موجود در آلمان با میانگین 7.04 یورو در متر مربع اجاره داده می شوند و به 10،41 یورو در اشتوتگارت و 9،74 یورو در مونیخ می رسند. شهرهایی مانند مونیخ، کلن و هامبورگ قیمت اجاره بالاتری نسبت به لایپزیگ، بوخوم یا حتی برلین دارند.

قیمت اجاره خانه دانشجویی در آلمان به طور کلی مناسب است و متوسط ​​اجاره آن 1300 یورو است. هزینه یک آپارتمان یک خوابه در یکی از شهرهای آلمان حدود 700 یورو است، در عین حال همین آپارتمان در خارج از شهر برای شما حدود 530 یورو هزینه دارد.

وقتی صحبت از سپرده ها و تاسیسات در آلمان می شود، انتظار می رود که شما باید سپرده ای معادل سه ماه اجاره پرداخت کنید. نباید بیشتر از این مقدار باشد. از طرف دیگر، آب و برق معمولا شامل اجاره نمی شود و این باید در قرارداد اجاره ذکر شود. ملکی که شامل اجاره گرمایشی و آب و برق در اجاره نیست به عنوان cold rent یا Kaltmiete توصیف می شود. در همین حال، یک Warmmiete شامل گرمایش و هزینه های اضافی است. Warmmiete یعنی خانه ای که اجاره می کنید شامل هزینه های برق و گرمایشی (نه برق) می شود.

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله ارائه شد، مهم است که هنگام اجاره خانه دانشجویی در آلمان کاملا با آگاهی و با در نظر گرفتن جزییات اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*