15 تیر 1400

چه چیزی باید پیش از تحصیل در آلمان بدانید؟ (بخش اول)

چه چیزی باید پیش از تحصیل در آلمان بدانید؟ پیش از آغاز سفر تحصیلی خود الزامات لازم برای تحصیل در آلمان را فراهم کنید.

مجهز کرده اید. این کشور اروپای غربی یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. دلایل مختلفی نیز از جمله تحصیلات باکیفیت، اساتید برتر، تحصیل مقرون به صرفه، فرهنگ و طبیعت زیبای آلمان و تاریخچه غنی آن بسیاری از دانشجویان را به این کشور جلب کرده است.

دانشجویان خارجی به اندازه دانشجویان آلمانی در این کشور ارزشمند هستند. بنابراین اگر تحصیل در آلمان را انتخاب کرده اید، بهتر است با اطلاعات و آگاهی کامل مسیرتان را آغاز کنید. در این مطلب چیزهایی را که باید پیش از تحصیل در آلمان بدانید، به شما خواهیم گفت.

 

نکات مهم پیش از انتخاب آلمان به عنوان مقصد تحصیلی

تحصیل همیشه در آلمان رایگان نیست!

شهریه یکی از مشکلات اولیه دانشجویان است زمانی که درباره تحصیل در خارج از کشور صحبت می کنیم، اما درباره آلمان این موضوع یک چالش نیست. بسیاری از دانشجویان، آلمان را به دلیل امکان تحصیل رایگان انتخاب می کنند، البته باید بدانید که تنها دانشگاه های دولتی این کشور رایگان هستند و اگر بخواهید تحصیل در دانشگاه های خصوصی را تجربه کنید، باید شهریه بپردازید.

 

کاغذبازی در آلمان زیاد است

برای تحصیل در آلمان مراحل اداری نسبتا قابل توجه است. کاغذبازی های اداری یکی از چالش هایی است که شاید در طول آماده شدن برای سفر به این کشور و تحصیل در دانشگاه های آلمان با آن مواجه شوید. حتما توجه داشته باشید که هیچ کدام از مدارک تان ناقص نباشد. از مدارک اخذ ویزای دانشجویی آلمان گرفته تا اسناد حساب مسدود شده بانکی در آلمان، توافق نامه های اجاره و دیگر مدارک رسمی، مطمئن شوید که همه را به طور تمام و کمال به سفارت تحویل می دهید. پس از پشت سر گذاشتن این مراحل و اخذ ویزا، شرایط به مراتب برایتان ساده تر خواهد شد.

 

دانستن زبان آلمانی یک مزیت است

حتی اگر در رشته ای انگلیسی زبان در آلمان تحصیل می کنید، توجه داشته باشید که دانستن زبان آلمانی یک مزیت بزرگ است. با یادگیری زبان آلمانی می توانید به راحتی در این کشور زندگی کرده و با محلی ها ارتباط برقرار کنید. سعی کنید که زبان آلمانی را حتی در حد پایه نیز بیاموزید تا بتوانید آن را در ارتباط با محلی ها بیشتر یاد بگیرید. گزینه های بسیار زیادی برای یادگیری زبان آلمانی در این کشور نیز پیش رویتان قرار دارد.

 

اجاره خانه نیز یکی از چالش هاست

خوابگاه در تمام دانشگاه های آلمان در دسترس نیست و برخی از دانشگاه های آلمان خوابگاه ارائه می دهند. البته گزینه های متعددی برای اجاره خانه دانشجویی در آلمان پیش رویتان قرار دارد. به طور معمول دانشجویان بین المللی که در آلمان تحصیل می کنند، آپارتمان هایی را به صورت مشترک با دیگر دانشجویان اجاره می کنند. منابع انگلیسی زبان وجود دارد که می توانید آنها را به صورت آنلاین چک کرده تا مکان موردنظر خود را در این کشور پیدا کنید.

 

آلمانی ها به سر وقت بودن اهمیت می دهند

به طور معمول، آلمانی ها افراد وقت شناسی هستند و زمانی که کسی دیر کند، آن را بی احترامی می دانند. از دکتر رفتن گرفته تا ملاقات با دوستان، باید سر وقت حاضر شوید. سر وقت بودن در آلمان به معنای متعهد بودن است و بسیار مورد توجه قرار می گیرد. آلمانی ها افرادی سختکوش، منظم و روشمند هستند. آنها زمان زیادی را برای برنامه ریزی روزهای کاری و زندگی اجتماعی خود اختصاص می دهند. اهمیت دادن به وقت و سروقت رفتن به یک مکان بخش مهمی از فرهنگ آنهاست.

 

شهرهای کوچک آلمان ایده آل هستند

احتمالا همه می دانند که هر گوشه و کناری این کشور اروپایی غربی زیباست و تصاویر خیره کننده ای دارد. علاوه بر زیبایی شهرهای بزرگ آلمان مانند مونیخ و برلین، می توانید تصاویر داستان های افسانه ای را در شهرهای کوچک آن پیدا کنید. هزینه در شهرهای کوچک برای دانشجویان بین المللی نیز بسیار مناسب است. در این شهرها هزاران قلعه و جاذبه های متعدد وجود دارد. جاذبه هایی که از صدها سال پیش به جای مانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*