13 تیر 1400

چرا ینا را برای تحصیل در آلمان انتخاب کنیم؟

آلمان شهرهای دانشجویی بسیاری دارد که یکی از آنها یناست. در این مطلب خواهیم گفت چرا ینا را برای تحصیل در آلمان انتخاب کنید.

کیفیت بالای سیستم آموزشی آلمان، دانشگاه های برتر، شهرهای متنوع دانشجویی، تحصیل رایگان، امنیت، تنوع فرهنگی و بسیاری دلایل دیگر، این کشور زیبای اروپایی را به یکی از مقاصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان تبدیل کرده است.

 

کوتاه درباره شهر ینا در آلمان

شهر ینا در آلمان

ینا یکی از شهرهای دانشجویی آلمان و دومین شهر بزرگ ایالت تورینگن که در شرق این ایالت قرار دارد. براساس آخرین آمارگیری از این شهر در سال 2016، جمعیتینا بیش از 110 هزار نفر است. ینا یک مرکز آموزش و پژوهش به شمار می رود.

دانشگاه ینا که به طور رسمی با نام دانشگاه فردریش شیلر (officially the Friedrich-Schiller University) شناخته می شود یک مرکز تحقیقاتی عمومی است. این دانشگاه در سال 1558 تاسیس شد و در میان قدیمی ترین دانشگاه های آلمان قرار دارد.

 

چرا تحصیل و زندگی در ینا ؟

تحصیل و زندگی در ینا

ینا واقعا یک شهر دانشجویی در آلمان است

جالب است بدانید که یک چهارم از جمعیت این شهر را دانشجویان را تشکیل داده اند. در دانشگاه ینا (فردریش شیلر) بیش از 18 هزار دانشجو از یک محیط آموزشی بی نظیر و شرایط زندگی ایده آل در این شهر لذت می برند. ینا را «شهر روشنایی» می نامند، چرا که این شهر چیزهایی بسیاری برای کشف کردن دارد. ینا همچنین به عنوان شهر علم و دانش شناخته می شود. این شهر با زیرساخت های مدرن نسبت به دیگر مناطق آلمان یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان است.

این شهر با قرار گرفتن در دره سرسبز ساله، در داخل و خارج از آن زیبایی های بسیار زیاد و خیره کننده ای دارد. دانشجویان ینا نه تنها می توانند از تحصیل در دانشگاه مشهور و باسابقه آن بهره مند شوند، بلکه می توانند از زندگی در یک محیط زیبا با جاذبه های گردشگری متعدد نیز لذت ببرند. پارک زیبای ینا، مرکز تئاتر، سالن های سینما، مراکز خرید و تعداد زیادی کافه و رستوران در این شهر در کنار فرهنگ دانشجویی آن، ینا را به یک مقصد ایده آل برای تحصیل در دانشگاه های آلمان تبدیل کرده است.

 

تاریخچه غنی دانشگاه ینا آلمان

همانطور که گفته شد دانشگاه ینا در سال 1558 توسط پرنس الکتور جان فردریش تاسیس شد و نام این دانشگاه نیز از نام یکی از شاعران ملی آلمان برگرفته شده است. در این دانشگاه به سنت ها احترام گذاشته می شود. همچنین دانشگاه ینا در طول تاریخچه غنی خود به نام های مشهوری مانند گوته، هگل، فیشته، کارل زایس، دوبراینر و غیره افتخار می کند.

 

تحقیقات در دانشگاه ینا

دانشگاه ینا آلمان

یکی دیگر از دلایل انتخاب ینا برای تحصیل در آلمان ، مسئله تحقیقات و پژوهش است. تحقیقات در سطح پیشرفته در تمام 10 دانشکده دانشگاه ینا به اجرا در می آید. این دانشگاه با مراکز تحقیقاتی برتر مانند انجمن ماکس پلانک (این انجمن در سال ۱۹۴۸ توسط تعدادی از فیزیکدانان اتمی آلمان مانند ورنر هایزنبرگ و اتو هان تاسیس شد) و مراکز لیبنیز در ینا و اطراف جهان در ارتباط است. پایه آموزش در این دانشگاه و شرایط تحصیل بر چنین مبنایی قرار گرفته است.

 

رشته های متنوع در دانشگاه ینا

بیش از 200 برنامه تحصیلی در دانشگاه فردریش شیلر ینا در دسترس است. از رشته های پزشکی گرفته تا رشته های علوم زندگی و طبیعی، تجارت، اقتصاد، حقوق و ریاضیات، آی تی و تکنولوژی، این دانشگاه آماده پذیرش دانشجویان بسیار زیادی است. این دانشگاه شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی کند و امکان تحصیل رایگان در دانشگاه ینا فراهم است. تحصیل در آلمان با شرایط ایده آل در ینا و با آزمایشگاه های مدرن، کتابخانه دانشگاه که بیش از 4 میلیون کتاب را در خودجای داده و مرکز چند رسانه ای و مرکز کامپیوتر و بسیاری امکانات دیگر، آینده شما را تضمین می کند.

 

ینا مقصد محبوب دانشجویان بین المللی

بیش از 2 میلیون و 300 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور جهان در دانشگاه فردریش شیلر ینا مشغول به تحصیل بوده اند. تنوع فرهنگی جنبه بسیار مهم در این دانشگاه و همچنین زندگی دانشجویی است. دانشگاه ینا با دانشگاه های بسیاری در سرتاسر جهان و بیش از 200 اراسموس در اروپا همکاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*