20 تیر 1400

چرا شهرهای کوچک آلمان برای دانشجویان خارجی بهتر است

شهرهای کوچک آلمان برای دانشجویان خارجی بیشتر از شهرهای بزرگ مزایا دارند. با زندگی در این شهرها با فرهنگ آلمان بیشتر آشنا می شوید.

اولین چالشی که درباره تحصیل در آلمان به آن می اندیشید این است که کجا بروم؟ یک شهر کوچک را انتخاب کنم یا یک شهر بزرگ؟ با زندگی روزانه مردم بیشتر درگیر هستید، هزینه هایتان نسبت به شهرهای بزرگ کمتر است و غیره. در این مطلب قصد داریم دلایل مهم انتخاب شهرهای کوچک آلمان برای دانشجویان خارجی را مطرح کنیم.

 

مزایای تحصیل در شهرهای کوچک آلمان

اجاره خانه در شهرهای کوچک آلمان ارزانتر است

همانطور که می دانید یکی از بزرگترین چالش های هر دانشجویی که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان وارد این کشور می شود، اجاره خانه است. اجاره یک خانه دانشجویی با قیمت مناسب به طوری که دانشجویان بتوانند در هزینه هایشان صرفه جویی کنند، بزرگترین دغدغه آنهاست. اجاره خانه دانشجویی در شهرهای بزرگ به نسبت بیشتر از شهرهای کوچک یا حومه شهر است. بنابراین هزینه کمتر اجاره بها، شهرهای کوچک آلمان را به یک گزینه ایده آل برای تحصیل در آلمان تبدیل می کند.

 

غذا در شهرهای کوچک آلمان

رستوران ها و کافه ها در شهرهای بزرگ، هزینه های بیشتری را نسبت به شهرهای کوچک آلمان دریافت می کنند. همچنین بیشتر شهرهای کوچک آلمان، زنجیره های مستقل نانوایی ، کافه ها و رستوران های متنوع دارند، بنابراین به راحتی می توانید انواع غذاهای سنتی را در این شهرها بیشتر از شهرهای بزرگ آلمان تجربه کنید.

 

معماری منحصر به فرد شهرهای کوچک آلمان

معماری شهرهای کوچک آلمان مانند قصه هایی است که در کتاب ها می خوانید. چه کسی است که نخواهد در فضایی زیبا، غنی در تاریخ و با خانه هایی منحصر به فرد به تحصیل و زندگی بپردازد. برخی از شهرهای کوچک آلمان مانند بایرویت (Bayreuth)، رگنسبورگ (Regensburg)، بامبرگ (Bamberg)، وورتسبورگ (Würzburg) و غیره آثاری دارند که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

 

همیشه نزدیک دوستانتان هستید

در شهرهای کوچک آلمان هیچ وقت از دوستان خود دور نخواهید ماند. به طوری که در این شهرها خیلی زود احساس راحتی می کنید. همچنین در شهرهای کوچک آلمان دسترسی به تمام نقاط به راحتی امکانپذیر است. در هر نقطه ای که بخواهید خیلی زود با دوستانتان قرار می گذارید و از درس خواندن با یکدیگر یا تفریح لذت می برید.

 

امکان صحبت به زبان آلمانی در شهرهای کوچک آلمان

یکی دیگر از مزایای بودن در شهرهای کوچک آلمان برای دانشجویان خارجی، فرصت بیشتر صحبت کردن به زبان آلمانی است. به جز دانشجویانی که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند (البته یادگیری زبان آلمان برای زندگی در آلمان برای این دانشجویان نیز لازم است)، بقیه دانشجویان باید تلاش بیشتری برای بهبود و تمرین زبان آلمانی خود کنند.

در شهرهای کوچک آلمان با توجه به اینکه بیشتر از توریست و مهاجر، محلی ها زندگی می کنند، زبان آلمانی بیشتر از زبان انگلیسی صحبت می شود، بنابراین شما فرصت بیشتری برای تمرین زبان آلمانی خود خواهید یافت.

در کنار این مزایا توجه داشته باشید که در شهرهای کوچک، اتوبوس ها زودتر حرکت می کنند، بنابراین اگر قرار باشد شب تا دیروقت بیدار بمانید، ممکن است مجبور شوید تاکسی بگیرید. هزینه های تاکسی در آلمان نسبتا بالاست. با این همه شهرهای کوچک را می توان پیاده نیز کشف کرد.

همچنین تفریحات و سرگرمی های بیشتری در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک وجود دارد. این در حالی است که آرامش شهرهای کوچک و جمعیت کم آنها می تواند گزینه بهتری برای کسانی باشند که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*