16 تیر 1400

چرا تحصیل  MBA در آلمان ؟

سوال‌تان این است که چرا تحصیل MBA در آلمان را انتخاب کنم ؟ اگر می‌خواهید شغلی را در تجارت دنبال کنید، گرفتن MBA در آلمان میانبر موفقیت شماست.

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان رشته MBA  در آلمان ، مقررات نه چندان سخت ویزا و سطح عالی زندگی از جمله دلایلی است که شما باید این رشته را در این کشور بخوانید. مدرک MBA  در آلمان محبوبیت و رقابت زیادی دارد و بیشتر تقاضا از سوی دانشجویان خارجی است. دانشجویان بین المللی زیادی در حال حاضر در آلمان تحصیل می کنند و بیشتر آنها می خواهند پس از فارغ التحصیلی در این کشور بمانند و کار کنند. از دیگر شاخص های رشد محبوبیت تحصیل در آلمان می توان به هزینه مقرون به صرفه تحصیل و زندگی در این کشور، تجربه لذت بخش تحصیلی، فرصت های شغلی و یادگیری زبان آلمانی اشاره کرد.

 

8 دلیل برای تحصیل MBA در آلمان

در اینجا هشت دلیل وجود دارد که چرا شما باید MBA را در آلمان بخوانید:

هزینه های تحصیل مقرون به صرفه

هزینه MBA در آلمان چقدر است ؟ هزینه های تحصیل اغلب بزرگترین دغدغه مالی دانشجویان بین المللی است و دوره های MBA از گرانترین دوره ها هستند. تحصیلات عالی دولتی در آلمان به صورت رایگان ارائه می شود، اما بهترین مدارس MBA آلمان دارای مالکیت خصوصی هستند و هزینه های خاصی را نیز در بر دارند.

با این حال، در مقایسه با دوره های  MBA  در کشورهایی مانند انگلیس و یا ایالات متحده، هزینه نسبتا کمتری دارد. برای مثال، برنامه MBA تمام وقت در دانشگاه آکسفورد حدود 85000 دلار هزینه دارد، در حالی که شهریه MBA  در دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت 47000 دلار است.

 

کالج ها در سطح جهانی و هیات علمی برتر MBA

رتبه بندی MBA که توسط Financial Times و QS Top Universities تهیه شده است، نشان می دهد بسیاری از مدارس MBA آلمان در میان 100 یا 200 مدرسه برتر جهان قرار دارند.

مدارسی مانند دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت، دانشکده بازرگانی مانهایم، ESMT برلین، مدرسه بازرگانی اتحادیه اروپا (که دارای کمپس در دانشگاه مونیخ و همچنین در اسپانیا و سوئیس است) و دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت HHL لایپزیش همگی از برترین مدارس تحصیل در رشته MBA در آلمان هستند..

اساتید مدارس MBA آلمان از شهرت بین المللی برخوردار هستند. سوابق علمی قدرتمند آنها که بر اساس یک تجربه طولانی و غنی ساخته شده است، تضمینی برای بهره مندی بی نظیر دانشجویان و هموار کردن مسیر آنها به سمت حرفه ای چالش برانگیز، اما موفق است. آنها به راحتی می توانند نقاط قوت فکری شما را مشخص کنند و همراه با تیم مشاوره شغلی دانشگاه، به دانشجویان در یافتن شغل ایده آل کمک کنند.

 

MBA  به زبان انگلیسی

بر اساس داده های Destatis ، دوره های علوم اجتماعی و مرتبط با کسب و کار از محبوب ترین دوره های تحصیلی در دانشگاه های آلمان هستند. در سال های اخیر، دانشگاه های آلمان به طور مداوم تعداد رشته های تحصیلات تکمیلی را که به زبان انگلیسی تدریس می شود، افزایش داده اند.

 

 برنامه های درسی نوآورانه

ماژول ها و برنامه های درسی تحصیلی در دوره های MBA در آلمان تحت بازنگری مداوم قرار دارد، هدف این است که آموزش دانشجویان نوآورانه باشد. دوره MBA در آلمان نه تنها شما را با مفاهیم و موضوعات مهم در زمینه تجارت آشنا می کند بلکه کمک می کند سبک مستقل کسب و کار و ایده های نو را یاد بگیرید. این دوره ها شامل جلسات عملی تحت شرایط حرفه ای است که در آن مهارت های تصمیم گیری شما بهبود می یابد.

به عنوان مثال ، MBA تمام وقت در مدرسه فرانکفورت دارای یک پروژه تحقیقاتی فردی است که مطالعه یک مشکل تجاری واقعی در همکاری با یک شرکت تجاری انجام شده است. بخش جدایی ناپذیر از دوره MBA پشتیبانی مداوم از یک تیم حرفه ای از مشاوران شغلی از طریق جلسات مربیگری، کارگاه های منظم و رویدادهای مشابه است.

 

زبان آلمانی

زبان آلمانی در میان پرکاربردترین زبان های جهان قرار دارد. در زمان جهانی شدن، بسیاری از مشاغل آلمانی در حال جابجایی و گسترش شبکه های خود در سطح بین المللی هستند و در عین حال از خارجی ها برای کار در آلمان استقبال می کنند. تحصیل در آلمان برای مدرک MBA به معنای فرصتی برای یادگیری زبانی است که به شما امکان دسترسی به فرصت های شغلی زیادی را می دهد.

 

بورسیه تحصیلی  MBA

علاوه بر اینکه هزینه تحصیل و زندگی در آلمان مقرون به صرفه است، گزینه های زیادی برای تامین هزینه های تحصیلی شما در این کشور وجود دارد. سالانه هزاران بورس تحصیلی از سوی دولت آلمان به دانشجویان اعطا می شود که بخشی از آن به دانشجویان ممتاز بین المللی تعلق می یابد.

مدارس MBA آلمان برای دانشجویان بین المللی طرح های بورسیه تحصیلی شخصی دارند، در حالی که بسیاری از شرکت ها از دانشجویان با استعداد نظرسنجی می کنند و به آنها پیشنهادات جذاب و در ازای پرداخت هزینه تحصیل در آلمان به آنها شغل هایی با درآمد بالا می دهند.

 

اشتغال زایی در آینده

مدارس MBA آلمان دانشگاه هایی بسیار تحقیقاتی هستند که قصد دارند شما را با مهارت ها و دانش مورد نیاز در بازار کار آماده کنند. شهرهای آلمان مانند فرانکفورت به عنوان مراکز مالی و تجاری اروپا ارزیابی می شوند و دارای شرکت های معتبر جهانی مانند آدیداس، آمازون، بوش، گوگل، بانک مرکزی اروپا و شرکت های خودروسازی مانند دایملر، پورشه و فولکس واگن هستند. و همه این شرکت ها فارغ التحصیلان MBA را از دانشگاه های محلی استخدام می کنند. آلمان همچنین برای هرکسی که دارای مهارت های قوی و دارای تحصیلات خوب است، یکی از آسانترین کشورها برای دریافت ویزای کار به شمار می رود.

 

 تحصیل  MBA  در آلمان ، یک تجربه مادام العمر

با تحصیل  MBA  در آلمان به دنبال تنها گرفتن یک مدرک نیستید. جدا از ماجراجویی در تحصیل، چیزهای بی شماری برای تجربه در آلمان وجود دارد. جامعه دانشجویی بین المللی آلمان بسیار متنوع است و فرصتی را برای معاشرت با مردم از ملل مختلف فراهم می کند و با فرهنگ، آداب و رسوم آنها آشنا می شود. آلمان همچنین سرزمین دیدنی های شگفت انگیزی مانند جنگل سیاه یا قلعه های قرون وسطایی حیرت انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*