21 تیر 1400

چرا تحصیل در هانوفر آلمان ؟

شاید بپرسید چرا تحصیل در هانوفر آلمان را انتخاب کنم؟ دلایل قانع کننده زیادی وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

دلایل تحصیل در هانوفر آلمان 

کوتاه درباره هانوفر

موقعیت: پایتخت ایالت نیدرزاکسن

جمعیت: 532,163

تعداد دانشجویان: 45,907

متوسط اجاره ماهیانه: 650 یورو در ماه در مرکز شهر/ 500 یورو خارج از شهر

 

هانوفر شهری با دانشگاه های برتر

هانوفر را با موسسات آموزشی و دانشگاه های ایده آل آن می شناسند. درست مانند بقیه شهرهای آلمان ، دانشگاه های هانوفر نیز در زمینه آموزش و تحقیقات در سطح جهانی هستند. دانشجویان آلمانی و بین المللی در آلمان از دانشگاه های این شهر نهایت بهره را می برند و در فضایی آرامش بخش، متنوع و همچنین با امکاناتی ایده آل تحصیل می کنند.

هانوفر همواره از دانشجویان از نقاط مختلف جهان استقبال می کند. دانشجویانی که به هانوفر می آیند در یک محیط متنوع، دوستانه و با یادگیری درباره فرهنگ های مختلف تحصیل می کنند.

دانشگاه های هانوفر دارای استانداردهای جهانی هستند که برخی از بهترین آنها عبارتند از:

– دانشگاه لایبنیتس هانوفر آلمان (Leibniz Universität Hannover)

– دانشگاه هنر و دانشگاه علمی کاربردی هانوفر (Hannover University of Applied Sciences and Arts)

– دانشگاه دامپزشکی هانوفر

– دانشگاه رسانه و موسیقی هانوفر

 

فعالیت های دانشجویی متنوع در هانوفر

هانوفر را تنها به دلیل دانشگاه های معتبر آن نمی شناسند، بلکه فعالیت های دانشجویی زیادی در زمینه تحصیلات تان می توانید در این شهر انجام دهید. به همین دلیل است که هانوفر به یکی از شهرهای مورد علاقه دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. با تحصیل در هانوفر با زندگی و فرهنگ آلمان آشنا شوید. جالب است بدانیدکه بیش از 20 موزه در این شهر وجود دارد که متعلق به دوره ها و زمان های مختلف است.

 

هانوفر شهری مدرن با برترین نمایشگاه های جهان

هانوفر شهری مدرن است. پایتخت ایالت نیدرزاکسن یک مرکز مهم علمی و تجاری به لطف حضور شرکت ها و سازمان های مختلف در آن است. 6 موسسه آکادمیک برتر در این شهر قرار دارند. نمایشگاه های تجاری در تمام طول سال برگزار می شوند و توجه تمام جهانیان دو بار در سال و به هنگام برگزاری نمایشگاه های صنعت دیجیتال با نام CeBIT و Hannover Messe، بزرگترین نمایشگاه تجاری محصولات صنعتی به شهر هانوفر دوخته می شود.

 

تحصیل در هانوفر ، شهری زیبا در آلمان

هانوفر بزرگترین شهر جنگلی اروپاست. در حقیقت 11 درصد از این شهر زیبا با پارک ها و جنگل ها و باغ ها پوشیده شده است. زندگی دانشجویی در این شهر جریان دارد و از آنجایی که هانوفر به طور معمول میزبان چندین نمایشگاه تجاری بین المللی مطرح در جهان است، به خوبی از میهمانان خارجی خود پذیرایی می کند.

 

هزینه زندگی مقرون به صرفه در هانوفر

زندگی در هانوفر به نسبت دیگر شهرهای بزرگ آلمان مقرون به صرفه تر است. دانشجویان از سبک زندگی متنوع در این شهر لذت می برند. هزینه زندگی در آلمان در سال 2020، براساس آمار 835 یورو در ماه است.

در هانوفر بزرگترین هزینه دانشجویان اجاره خانه است. با این وجود گزینه های زیادی وجود دارد. می توانید آپارتمان مشترک اجاره کنید یا خانه مورد نظر خود را در اطراف شهر اجاره کنید.

– متوسط اجاره یک آپارتمان یک خوابه دانشجویی در آلمان 650 یورو در مرکز شهر هانوفر و 500 یورو در خارج از مرکز این شهر است.

– هزینه یک وعده غذایی در رستوران به طور متوسط 10 یورو است.

– برای یک فنجان کاپوچینو باید 2.60 یورو بپردازید.

– هزینه های ضروری دیگر مانند یک بطری آب 1.75 یورو، نان 1.15 یورو و تخم مرغ 1.80 یورو است و برای یک کیلو پنیر محلی باید 8.35 یورو بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*