پرستاری در آلمان

تحصیل پرستاری در آلمان برای دانشجویان بین المللی

تحصیل پرستاری در آلمان برای دانشجویان بین المللی

آیا به تحصیل پرستاری در آلمان می اندیشید ؟ باید بگوییم که تصمیم کاملا درستی گرفته اید، چراکه فرصت های زیادی در این کشور پیش رویتان قرار دارد. تحصیل پرستاری در آلمان در حال حاضر به یکی از رشته های محبوب در میان دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

پرستاری در آلمان به عنوان یک دوره حرفه ای تلقی می شود که به افراد، گروه ها، خانواده و اجتماع خدمات رسانی می کند. پرستاری در آلمان از مشاغل بسیار مورداحترام به شمار می رود.

با توجه به اینکه تعداد متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری در آلمان رو به افزایش است، اگر شما نیز جزو این متقاضیان هستید، این مقاله را بخوانید تا اطلاعات کاملی در این باره به دست آورید.

 

همه چیز درباره پرستاری در آلمان

همه چیز درباره پرستاری در آلمان

چرا پرستاری در آلمان ؟

– دانشگاه های آلمان دارای به روزترین امکانات و تجهیزات پزشکی در اروپا هستند.

– هزینه های تحصیل در دانشگاه های آلمان بسیار کم است. تحصیل رایگان در آلمان از مزایای این کشور اروپایی به شمار می رود. دانشگاه های دولتی آلمان هزینه ای دریافت نمی کنند.

– تحصیل پرستاری در آلمان با مشاغل و حقوق های خوبی همراه است. حقوق پرستاری به هنگام تحصیل 650 تا 1000 یورو در ماه است که پس از آن می تواند تا ماهی 3 هزار یورو نیز افزایش یابد.

– سیستم آموزشی آلمان دانشجویان را طوری تربیت می کند که پس از فارغ التحصیلی با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

– پرستاران می توانند در کشورهای اروپایی مانند اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ و غیره کار کنند.

– اقامت دائم آلمان پس از 3 تا 5 سال کار در آلمان امکانپذیر است.

 

آلمان تا 2025 به 150 هزار پرستار نیاز خواهد داشت

 

آلمان یکی از 10 کشور جهان با جمعیت زیاد و بالای 65 سال است. براساس برآوردها، بخش پرستاری در آلمان تا سال 2025 به بیش از 150 هزار نیروی کار نیاز خواهد داشت. جای تعجب نیست که این کشور به طور مداوم پرستار از خارج از این کشور استخدام کند. اگر قصد دارید که تحصیل پرستاری در آلمان را انتخاب کنید، چندین مسیر پیش رویتان قرار دارد.

 

راه های تحصیل پرستاری در آلمان

دو راه اصلی برای تحصیل پرستاری در آلمان وجود دارد:

– از طریق دانشگاه (3 سال)

– از طریق آوسبیلدونگ (3 سال)

 

پرستاری در آلمان از طریق دانشگاه

پرستاری در آلمان از طریق دانشگاه

در بسیاری از کشورها، فارغ التحصیلی از یک دانشگاه و گرفتن مدر یک روش سنتی برای پرستار شدن است. با این وجود این سیستم در آلمان جدید است و تنها در 10 سال گذشته دانشگاه ها شروع به پذیرش دانشجو در رشته پرستاری در دانشگاه های آلمان کرده اند.

به طور معمول دانشجویان پرستاری در آلمان یک همکاری دوگانه با بیمارستان ها یا کلینیک ها دارند. این بدان معناست که دانشجویان در کنار تحصیل به طور نیمه وقت نیز کار می کنند.

 

مزایای پرستاری از طریق تحصیل در دانشگاه های در آلمان

با وجود اینکه هم دوره کارشناسی پرستاری در آلمان و هم آوسبیلدونگ پرستاری این امکان را برایتان فارهم می کنند تا به عنوان یک پرستار در این کشور کار کنید اما اخذ مدرک دانشگاهی فرصت های شغلی بیشتری را برایتان فراهم می کند.

و همچنین فارغ التحصیلان شغل خود را سریعتر آغاز از دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آغاز می کنند. در دوره های آوسبیلدونگ به طور نیازمند تجربه زیادی برای حرکت به سمت شغل آینده است.

فارغ التحصیلان پرستاری در آلمان ، همچنین می توانند فرصت های شغلی اجرایی و با مسئولیت پیدا کنند، بنابراین آنها حتما نیازی نیست که فقط کار پرستاری انجام دهند. محبوب ترین کاری هم که انجام می دهند، تدریس در دوره های آموزشی پرستاری است اما شغل پرستاری در بیمارستان نیز می تواند حرفه اصلی آنها باشد.

 

در دانشگاه های پرستاری آلمان چه چیزهایی می آموزید ؟

– دروس پایه پزشکی عمومی

– دروس پایه پرستاری

– تئوری ها و مفاهیم در بحث مراقبت های حرفه ای

– حرفه، حقوق و اقتصاد

– کار علمی

– مهارت های ارتباط اجتماعی و صلاحیت افراد

– پاتولوژی و تشخیص

– علوم بهداشتی

– بهداشت ویژه و مراقبت های پرستاری

 

دوره های آوسبیلدونگ پرستاری

دوره های آوسبیلدونگ پرستاری

دوره های آوسبیلدونگ پرستاری یک روش مشهور دیگر برای تحصیل پرستاری در آلمان است. این دوره ها برای کسانی طراحی شده است که به شغل پرستاری در آلمان علاقه مند هستند اما تحصیلات لازم در این زمینه را ندارند.

به طور معمول این دوره ها در یک مدرسه پرستاری مورد تایید ایالتی برگزار می شود. این دوره ها معمولا 3 سال طول می کشد و با یک امتحان ایالتی به پایان می رسد.

در عین حال متقاضی در بیمارستان ها و دپارتمان ها نیز دوره های عملی خود را سپری می کنند تا تجربه کسب کنند. مانند تحصیل در دانشگاه، دوره عملی در این دوره ها نیز اجباری است.

 

مدارک لازم برای تحصیل پرستاری در آلمان

– ارائه رزومه

– مدرک دیپلم

– انگیزه نامه

– گواهی تولد و عکس پاسپورتی

– گواهی پزشکی سلامت فرد

– دو توصیه نامه برای تحصیل پرستاری در آلمان

– کپی پاسپورت

– مدرک زبان آلمانی A1 برای دوره آمادگی پرستاری و B1  برای دوره کارورزی

 

آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان / با دیپلم در آلمان پرستار شوید!

درباره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان چه می دانید ؟ تخصص پرستاری یک دوره کارورزی جدید از ژانویه 2020 است که دوره هایی را برای تربیت کارمندان پرستاری، پرستاری سالمندان و پرستاری و سلامت کودکان ارائه می دهد.

در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان ، آموزش های لازم را به طور کلی به متقاضیان ارائه می دهد. به این ترتیب، متقاضیان در تمام زمینه هایی که اشاره شد می توانند کار کنند.

در این مطلب به تمام سوالات شما درباره دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان پاسخ داده خواهد شد.

 

آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان در یک نگاه :

– مدرک: دیپلم

– مدت زمان آموزش: 3 سال

– ساعات کاری: شفیتی

– حقوق: سال اول 1100 یورو / سال دوم 1150 یورو / سال سوم 1250 یورو در ماه

 

پاسخ به چند پرسش درباره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دوره های آوسبیلدونگ پرستاری

جالب است بدانید که آوسبیلدونگ پرستاری یکی از محبوب ترین دوره ها در آلمان است. بسیاری از افراد از کشورهای مختلف این دوره محبوب را در آلمان سپری می کنند و حقوق خوبی نیز در ازای آن دریافت می کنند. در طول گذراندن دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان ، درباره معیارهای مختلف پرستاری و علوم پایه درمانی خواهید آموخت.

 

حقوق دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان چقدر است ؟

آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان جزو مشاغل پردرآمد محسب می شود. جالب است بدانید که در طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان ، متقاضی حقوق دریافت می کند. حقوق متقاضی در سال اول پرستاری در آلمان 1100 یورو در ماه، در سال دوم 1150 یورو و در سال سوم 1250 یورو است.

 

آیا می توان با مدرک دیپلم در دوره آوسبیلدونگ پرستاری آلمان شرکت کرد؟

شاید تعجب کنید اما حداقل مدرک برای شرکت در دوره های آسبیلدونگ آلمان ، دیپلم است. با داشتن دیپلم و مدرک زبان B1 آلمانی می توانید در دوره های مختلف آوسبیلدونگ شرکت کنید. شرکت در دوره های آسبیلدونگ پرستاری به عنوان یکی از محبوب ترین دوره ها نیز با مدرک دیپلم و همچنین با حقوق بالا امکانپذیر است.

 

به عنوان پرستار در آلمان کجا می توانید کار کنید؟

به عنوان پرستار در آلمان کجا می توانید کار کنید؟

به عنوان یک پرستار در آلمان می توانید در این مکان ها کار کنید:

– بیمارستان ها

– کلینیک ها

– مراکز درمانی

– خانه های سالمندان

– موسسات اجتماعی

– خدمات و مراقبت های سرپایی

 

پرستاری در آلمان چند ساعت کاری است؟

به عنوان یک پرستار در آلمان باید 38 تا 40 ساعت در هفته شیفت داشته باشید. به همین دلیل است که باید خودتان را برای یک زندگی روزانه انعطاف پذیر آماده کنید. با توجه به شرایط کاری تان، ممکن است هنگام شب، تعطیلات آخر هفته یا در روزهای تعطیل شیفت داشته باشید.

 

در دوره آوسبیلدونگ پرستاری چه چیزهایی یاد می گیرید؟

در دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان تفاوت میان مراقبت بین بیماران سرپایی و بستری را خواهید آموخت. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه با گروه های مختلف مردم باید برخورد کنید، چرا که بعدها باید با کودکان، افراد آسیب دیده یا بیمار سر و کار داشته باشید. در این دوره آموزشی، 11 زمینه آموزشی در نظر گرفته شده است و مجموع آموزش شما 1900 ساعت است.

 

دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان چگونه است ؟

– بیشتر دوره عملی آموزش پرستاری را در شرکتی که با آن آموزش می بینید، سپری خواهید کرد.

– بسته به آن شرکت به طور اتوماتیک وار یک تخصص در دوره آموزش خود دریافت خواهید کرد.

– این تخصص می تواند در زمینه مراقبت های طولانی مدت پرستاری در خانه، مراقبت های حاد طولانی مدت در بیمارستان یا مراقبت های سرپایی باشد. با این وجود می توانید در تمام این زمینه ها آموزش ببینید.

– دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان 3 سال است.

– پس از گذراندن این دوره سه ساله، استخدام شما در آلمان تضمین شده است و می توانید با حقوق بالا مشغول به کار شوید.

 

شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان چیست؟

شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان چیست؟

مدرک زبان آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

بسته به اینکه در چه ایالتی در آلمان دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان را سپری کنید، باید مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 را داشته باشید.

وضعیت سلامت متقاضی

باید توسط یک پزشک آلمانی ثابت شود که هم از لحاظ جسمی و هم ذهنی سالم هستید. بنابراین می توانید برای آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان گزینه مناسبی باشید.

عدم سوءپیشینه

برای اینکه ثابت کنید مناسب پرستاری در آلمان هستید، باید ثابت کنید که هیچ سوء سابقه ای ندارید. می توانید این موضوع را از کشور خودتان با یک گواهی معتبر اثبات کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*