16 تیر 1400

هر آنچه باید درباره بیمه مسئولیت در آلمان بدانید

زندگی پر از اتفاقات پیش بینی نشده است. هر آنچه باید درباره بیمه مسئولیت در آلمان (liability insurance) را بدانید، در این مطلب بخوانید.

حتی اگر تمام تلاش خود را انجام دهید تا از حوادث به دور و در امان بمانید، از اتفاقاتی که در لحظاتی دیگر در زندگی مان رخ می دهد، خبر نخواهیم داشت. ممکن است یک روز صبح که در مسیر محل کار یا دانشگاه تان هستید، تصادفی رخ دهد یا اتفاقی بیفتد. یا حتی زمانی که در حال عکاسی با تلفن همراه یکی از دوستانتان هستید، گوشی از دستان رها شده و آسیب جدی ببیند.

ما نمی توانیم کنترلی روی حوادثی که رخ می دهند داشته باشیم، اما می توانیم از بیمه مسئولیت استفاده کنیم و خیال خود را آسوده سازیم که یک نفر دیگر از به لحاظ مالی حمایت می کند و حتی گاهی بیشتر از ظرفیت ما به کمک مان می شتابد. بیمه مسئولیت در آلمان ، بخشی از سیستم بیمه‌های عمومی است، که به‌طور مستقیم در تنظیم روابط اجتماعی افراد جامعه، شناخت افراد از حقوق و مسئولیت‌های یکدیگر و تامین امنیت حرفه‌ای مشاغل و فعالیت‌ها، تاثیرگذار است.

سیستم حقوقی و بیمه در آلمان اغلب با آنچه که افراد در کشور خودشان تجربه می کنند، متفاوت است. به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد درک درستی از آن نداشته باشند. در انتهای این مقاله، شما هر آنچه را که باید درباره بیمه مسئولیت در آلمان بدانید ، را خواهید دانست.

 

بیمه مسئولیت در آلمان چگونه کار می کند؟

در آلمان انواع مختلفی از بیمه ها وجود دارد. بیمه مسئولیت یکی از مهمترین بیمه های درمانی و سلامت در این کشور به شمار می رود.

بیمه مسئولیت در آلمان، به جز وسایل نقلیه، هنگام حمل حیوانات بزرگ و یا کار در مشاغل پر خطر الزامی نیست. اما اگر می خواهید خودتان را از پرداخت هزینه های زیاد برای خسارات تصادفات حفظ کنید، باید حتما به خرید بیمه مسئولیت در آلمان فکر کنید. در حقیقت این کاری است که بیشتر مردم ساکن آلمان، انجام می دهند.

سیاست های بیمه گذاری در آلمان را بیشتر با انعطاف پذیری آن می شناسند. چندین نوع بیمه مسئولیت در آلمان وجود دارد که می توانید از میان آنها گزینه موردنظر خود را خریداری کنید. همه اینها به خود شما بستگی دارد، اینکه چه مواردی را می خواهید تحت پوشش بیمه قرار دهید.

 

بیمه مسئولیت خصوصی شخص ثالث در آلمان

همانطور که از نام آن مشخص است، بیمه مسئولیت خصوصی شخص ثالث در آلمان ((Third-party Private Liability Insurance)) نوعی بیمه است که شما را و در برخی موارد اعضای خانواده تان در صورتی که خسارت غیرعمدی را متحمل شوند، پوشش می دهد.

برای نمونه، به عنوان یک دانشجو اگر به یکی از همکلاسی های خود به هنگام ورزش کردن آسیب برسنید، بیمه شما هزینه های درمان شخص مورد نظر را پرداخت می کند. یا ممکن است به صورت اتفاقی به دوچرخه ای را کرایه کرده اید، خسارت وارد کنید، در این صورت بیمه هزینه آن را پرداخت خواهد کرد. در این مورد بیمه هزینه های درمان شخص آسیب دیده را نیز می پردازد.

 

بیمه مسئولیت خصوصی شخص ثالث در آلمان اجباری نیست

در واقع مواردی که برای پوشش توسط بیمه شخص ثالث انتخاب می کنید، تعیین کننده هزینه های شما خواهد بود. به یاد داشته باشید که هرگز نمی دانید چه اتفاقی در انتظارتان است، بنابراین به شما توصیه می کنیم که بهترین گزینه ها را به جای ارزان ترین پکیج های بیمه انتخاب کنید.

یکی دیگر از فاکتورهایی که توسط بیمه مسئولیت در آلمان پوشش داده می شود و نباید آن را دست کم گرفت، مربوط به شکایات است. اگر شخصی از شما شکایت کند، حتی اگر شما هیچ کار اشتباهی انجام نداده باشید، شرکت بیمه هزینه مربوط به دفاع از شما و وکیل را برعهده خواهد گرفت.

بیمه مسئولیت خصوصی شخص ثالث در آلمان اجباری نیست، اما شرایطی وجود دارند که ممکن است مجبور به خرید این بیمه شوید. برای نمونه، اگر شما بخواهید یک خانه اجاره کنید، ممکن است قرارداد خانه نیاز به چنین بیمه ای داشته باشد، که در صورت وارد شدن خسارت به اموال خانه بتوانید از این بیمه استفاده کنید.

 

چقدر باید برای بیمه مسئولیت در آلمان بپردازیم؟

هزینه خرید بیمه مسئولیت در آلمان به چندین فاکتور بستگی دارد. نوع بیمه مسئولیت و میزان پوشش خسارت، تا حد زیادی هزینه آن را مشخص می کند. همچنین، هزینه بیمه مسئولیت براساس اینکه کدام ارائه دهنده بیمه را انتخاب کنید، متفاوت است.

بیمه مسئولیت شخص ثالث ارزان است، با این وجود دومین بیمه مهم در آلمان پس از بیمه درمانی و سلامت به شمار می رود. در مجموع هزینه معمول ماهانه برای این نوع از بیمه بین 3 تا 6 یورو در ماه است. حق بیمه سالانه شما برای بیمه مسئولیت شخص ثالث در آلمان به زحمت به 100 یورو می رسد.

به عبارت دیگر، بیمه مسئولیت برای وسیله نقلیه شما در آلمان نسبتا گران است. اگر بخواهید اتومبیل خود را به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار دهید، حق بیمه سالانه از 500 یورو شروع می شود و می تواند به 900 یورو در سال برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*