15 تیر 1400

هر آنچه باید درباره بورسیه تحصیلی آلمان بدانید (بخش دوم)

بخش دوم بورسیه تحصیلی آلمان را بخوانید تا هر آنچه را که لازم است در این باره بدانید را در این مطلب بخوانید.

با انواع بورسیه تحصیلی در آلمان آشنا شوید. جالب است بدانید که بسیاری از دانشگاه ها و ایالت های و شهرهای آلمان دارای امکان تحصیل رایگان و همچنین اخذ بورسیه را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند.

آلمان به عنوان یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی، برخی از بهترین شرایط را برای اخذ مدرک و بهره گیری از یک تجربه معتبر ارائه می دهد.دلایل بی شماری وجود دارد که باعث می شود آلمان برای دانشجویان خارجی مقصد مورد نظر باشد، که مهمترین آن را می توان امکان تحصیل رایگان در آلمان و مقرون به صرفه بودن زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دانست.

با دریافت بورسیه تحصیلی آلمان دانشجویان می توانند در مقاطع تحصیلی بالاتر از کمک های مالی برنامه های استفاده کنند و بدون دغدغه به تحصیل در این کشور و اخذ مدرک تحصیلی خود بپردازند.

 

انواع بورسیه تحصیلی در آلمان

در این مطلب قصد داریم فهرستی از بورسیه های تحصیلی برجسته در آلمان را برای دانشجویان بین المللی معرفی کنیم:

بورسیه تحصیلی کنراد آدونائور استیفتونگ

بورسیه تحصیلی کنراد آدونائور استیفتونگ (Konrad-Adenauer-Stiftung Scholarships) در آلمان به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. دانشجویانی که دارای ​​دستاوردهای دانشگاهی باشند  و همچنین واجد شرایط باشند می توانند برای این بورسیه تحصیلی درخواست دهند.

این برنامه بورسیه با هدف ارتقای دانشجویان بین المللی و به داوطلبان دکترا و همچنین دانشجویانی است که تحصیلات کارشناسی خود را با موفقیت در کشورشان به اتمام رسانده اند و قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به ادامه تحصیل بپردازند، ارائه می شود.

این بورسیه برای دانشجویانی که مایل به اتمام دوره کارشناسی ارشد، دکترا یا برنامه تحقیقاتی هستند. اولویت این بورسیه به دانشجویان دکترا از کشورهای در حال توسعه یا کشورهایی که در حال تغییر و تحول سیاسی هستند، خواهند بود.

دانشجویان کارشناسی ارشد به مدت دو سال از طریق این بورس مبلغ 850 یورو دریافت می کنند. داوطلبان دکترا و افرادی که برای اهداف تحقیقاتی به آلمان می آیند، به مدت سه سال ماهانه 1100 یورو دریافت خواهند کرد. شهریه می تواند تا 500 یورو برای هر ترم پرداخت شود (فقط دوره های مربوط به پروژه تحصیلی / دکترا). به واسطه این بورس های تحصیلی، گفتگوهای بین فرهنگی و شبکه های بین المللی به منظور توسعه روابط بین کشورها و جمهوری فدرال آلمان ارتقا می یابد.

 

بورسیه تحصیلی اراسموس در آلمان

بورسیه تحصیلی (Erasmus) یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی در آلمان است. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که قصد شرکت در یک برنامه تحصیلی تمام وقت در آلمان را دارند، یک انتخاب عاقلانه است. بودجه این بورسیه تحصیلی به عنوان کمک هزینه در سراسر اتحادیه اروپاست که توسط کشورهای عضو این اتحادیه اروپا تامین می شود. بورسیه تحصیلی اراسموس برای یک دوره تبادل یک ساله به دانشجویان بین المللی در دانشگاه های آلمان کمک مالی می کند. برای اینکه بتوانید بورس تحصیلی آلمان را دریافت کنید، باید ابتدا در یک موسسه آموزش عالی ثبت نام کرده و در عین حال هم دانشگاه کشور شما و هم دانشگاه آلمان باید منشور اراسموس برای آموزش عالی را امضا کرده باشند.

بسیاری از دانشگاه های بزرگ اتحادیه اروپا در طرح اراسموس شرکت می کنند و دانشگاه های آلمانی در برنامه های مطالعاتی متعددی که توسط بورسیه های تحصیلی اراسموس موندوس و اراسموس پلاس (Erasmus +) تامین می شود، شرکت می کنند. این کمک مالی، هزینه های ثبت نام، مسافرت و هزینه های اصلی زندگی را پوشش می دهد.

 

بورسیه تحصیلی فردریش ابرت استیفتونگ

از دیگر بورسیه های تحصیلی آلمان برای دانشجویان بین المللی می توان به بورسیه تحصیلی فردریش ابرت استیفتونگ (The Friedrich Ebert Stiftung Scholarship) اشاره کرد. این بورسیه تحصیلی به دنبال ترویج دموکراسی اجتماعی از طریق کمک های مالی دانشگاهی است. این بورسیه تحصیلی در آلمان برای متقاضیان خارجی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در این کشور هستند و در یک دانشگاه علمی کاربردی دولتی یا دولتی معتبر پذیرش شده اند.

انتظار می رود این دانشجویان دارای دستاوردهای دانشگاهی بالاتر از حد متوسط باشند. برای واجد شرایط بودن این بورسیه تحصیلی، دانشجویان باید مهارت های زبان آلمانی را نیز در سطح قابل توجهی از خود نشان دهند، حتی اگر رشته ای که در آن پذیرفته شده اند، به زبان انگلیسی باشد.

این بورسیه های تحصیلی محدود است چرا که فقط 40 نفر در سال، که از آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی می آیند، می توانند این بودجه را دریافت کنند. دارندگان این بورسیه تحصیلی در دوره های کارشناسی ارشد ماهانه مبلغ 830 یورو دریافت می کنند. دانشجویان مقطع دکترا نیز ماهانه 850 یورو و همچنین هزینه های بیمه درمانی را دریافت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*