15 تیر 1400

نکات مهم افتتاح حساب بانکی در آلمان

این نکات مهم درباره افتتاح حساب بانکی در آلمان را مطالعه کنید. باز کردن حساب بانکی در آلمان یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید.

ممکن است سوال کنید که آیا واقعا لازم است در آلمان حساب بانکی باز کنم؟ در این باره باید بگوییم که حساب بانکی در آلمان برای اجاره خانه، دریافت حقوق یا حتی خرید لوازم الکترونیکی در این کشور لازم است. بنابراین، دیر یا زود باید یک حساب بانکی در آلمان برای خودتان باز کنید. بهتر است این کار را به محض اینکه به آلمان رسیدید، انجام دهید.

 

هر آنچه باید درباره افتتاح حساب بانکی در آلمان بدانید

قبل از تصمیم گیری در مورد نوع حسابی که می خواهید افتتاح کنید یا این که کدام بانک را می خواهید انتخاب کنید، مطمئن شوید که در مورد خدمات، شعب، دستگاه های خودپرداز و هزینه ها چند عامل در نظر بگیرید.

در این مطلب به نکات مهمی اشاره می کنیم که باید قبل از باز کردن حساب بانکی در آلمان در نظر بگیرید:

خدمات بانکی (Banking services)

پیش از تصمیم گیری و افتتاح حساب در یک بانک خاص، حتما در مورد خدماتی که این بانک ارائه می دهد سوال و تحقیق کنید. اگرچه به طور کلی، بانک ها در آلمان خدمات جامع و کاملی را ارائه می دهند، اما مهم است که مجموعه کامل اطلاعات را از پیش از افتتاح حساب جمع آوری و بررسی کنید.

پشتیبانی مشتری (Customer support)

وقتی صحبت از بانکداری به میان می آید، پشتیبانی مشتری جنب بسیار مهمی در این سیستم پیدا می کند. اگر نمی توانید آلمانی صحبت کنید، باید در بانکی ثبت نام کنید که پشتیبانی مشتری انگلیسی زبان دارد. این نکته بسیار حائز اهمیتی است چرا که ممکن است بعدها در انجام کارهای بانکی تان با مشکل مواجه شوید.

هزینه نگهداری و برداشت (Maintenance and withdrawal fees)

هزینه ها می توانند بالا بروند و بنابراین بسیار حائز اهمیت است که در انتخاب ارائه دهنده مالی خود دقت کافی داشته باشید و این نکته را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که پیش از افتتاح حساب در یکی از بانک های آلمان در مورد هزینه های نگهداری و برداشت سوال بپرسید، چرا که برخی از دستگاه های خودپرداز ممکن است تا 5 یورو هزینه دریافت کنند.

شبکه شعب و دستگاه های خودپرداز (The network of branches and ATMs)

اکثر بانک ها در آلمان دارای شبکه گسترده ای از شعب و دستگاه های خودپرداز هستند. بنابراین به عنوان یک دانشجوی بین المللی در آلمان در هر زمان و مکان به پول خود دسترسی خواهید داشت و این بسیار ارزشمند است.

خدمات آنلاین (Online services)

در دوره ای که اینترنت اهمیت زیادی در زندگی مردم پیدا کرده است، دنیای آنلاین بسیار مهم شده و کارها را راحت کرده است. بنابراین ارائه خدمات بانکی به صورت آنلاین ضروری است و باعث صرفه جویی در وقت می شود.

در ادامه این مطلب برخی از بانک های آلمان را معرفی خواهیم کرد که خدمات جامع، کامل و عالی ارائه می دهند.

 

با بهترین بانک های آلمان آشنا شوید

در اینجا قصد داریم برخی از بهترین بانک های آلمان را معرفی کنیم:

Deutsche Bank

 این بانک بزرگترین بانک سراسری آلمان است که در زمینه بین المللی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این بانک با بانک مرکزی آمریکا همکاری دارند و این امر می تواند انتقال پول را ساده تر کند. این بانک خدمات بی شماری را ارائه می دهد که برای دانشجویان یا متخصصان دیگر مناسب است.

این بانک که اکنون متعلق به دویچه بانک است، زمانی بزرگترین بانک مشتری خرده فروشی در آلمان بود. این بانک دارای شبکه بزرگی از دستگاه های خودپرداز است که باعث می شود پول همیشه در دسترس باشد و به راحتی بتوان از سیستم بانکی آن استفاده کرد. در صورت حفظ حداقل 1000 دلار یورو در هر ماه در حساب، یک کارت بانکی رایگان Girocard و Girokonto توسط این بانک ارائه می شود.

Commerzbank

این بانک دارای طیف گسترده ای از شبکه شعب به ویژه برای مشتریان است. این بانک به عنوان یکی از بزرگترین بانک ها در آلمان ، به دلیل خدماتی که به مشتریان ارائه می دهد، حساب های بانکی و همچنین سایتی که برای مشتریان انگلیسی زبان طراحی کرده است، بسیار مورد توجه قرار دارد.

HypoVereinsbank  (UniCredit Bank AG)

سایت این بانک فقط به زبان آلمانی در دسترس قرار دارد، با این حال به عنوان پنجمین موسسه مالی آلمان شناخته می شود که با توجه به کل دارایی های آن رتبه بندی می شود.

BayernLB یاBayerische Landesbank  یکی از شش بانک Landesbanken یا دولتی در آلمان است. (بانک های دولتی در آلمان، به دو صورت بانک های محلی (Sparkassen) و بانک های منطقه ای (Landesbanken) وجود دارند که تحت کنترل دولت آلمان هستند). این یک بانک دولتی است که در مونیخ مستقر است و به همین ترتیب خدمات مختلفی را به مشتریان خصوصی و تجاری ارائه می دهد. این بانک به طور کامل مالک DKB (Deutsche Kreditbank) است، که اگر به دنبال هزینه های پایین تری هستید و می خواهید همه کارهای بانکی خود را به صورت آنلاین انجام دهید، این بانک می تواند بهترین گزینه باشد.

Norddeutsche Landesbank

این یکی از بزرگترین بانک های تجاری در آلمان است. این موسسه دولتی که بیشتر سهم آن متعلق به ایالت های فدرال نیدرزاکسن و زاکسن آنهالت است، دفتر مرکزی خود را در هانوفر راه اندازی کرده است و شعبه های آن نیز در براونشویگ (Braunschweig) و مگدبورگ (Magdeburg) قرار دارد.

Landesbank Baden-Württemberg

 این بانک بزرگترین وام دهنده بانکی است که از حمایت دولت برخوردار است. این یک بانک با ارائه خدمات کامل، یک بانک تجاری و یک بانک مرکزی برای پس انداز در بادن-وورتمبرگ ، راینلاند-پلاتینات و ساکسونی به شمار می رود. بانک LBBW  سبد خدمات جامع و خلاقانه ای را طراحی کرده که برای مشتریان بسیار مناسب است.

KfW Bankengruppe

یکی دیگر از بهترین بانک های آلمان به شمار می رود.  این بانک توسعه دولتی آلمان مستقر در فرانکفورت در سال 1948 تشکیل شد و براساس آمار در سال 2018 ، این سومین بانک در ترازنامه است.

ING-DiBa

این بانک در سال 1965 در فرانکفورت آلمان تاسیس شد. در خارج از ساعات کاری، 58000 دستگاه خودپرداز برای برداشت رایگان پول نقد در آلمان وجود دارد که این کار با استفاده از ویزا کارت (Visa Card) انجام می شود. به این ترتیب، شما دو کارت رایگان، یک ویزا کارت (اعتباری) و یک Girocard (اعتباری) دریافت می کنید.

DAB BNP Paribas ، مونیخ

بانک DAB  به عنوان یکی دیگر از بهترین بانک های آلمان، یک بانک مستقیم است که یک حساب حضانت رایگان به مشتریان خصوصی ارائه می دهد. حتی بدون سیستم شعبه خاص خود، این بانک با برخی از بهترین بانک های آلمان رقابت می کند.

N26

بانک موبایل N26 یک حساب بانکی رایگان و بدون هزینه پنهان ارائه می دهد. با مجوز بانکی اروپا کار می کند و به شما کمک می کند تا حساب بانکی خود را از طریق تلفن همراه خود مدیریت کنید.

Sparkasse

هر شهر بزرگ آلمان بانک Sparkasse خود را دارد. این بانک ها به عنوان خدمات عمومی غیرانتفاعی اداره می شوند و شبکه شعب و دستگاه های خودپرداز مختلفی در سراسر آلمان دارند.

Volksbank

به عنوان یکی از بانک های برتر آلمان، Volksbank به «بانک مردم» ترجمه می شود و چندین بانک اروپایی نیز وجود دارند که تحت این نام فعالیت می کنند.جالب است بدانید که در آلمان، 1.099 Volksbanken محلی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*